Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pokaiņu mežs

Reizes skatīts: 13655
Pokaiņu mežs
Pokaiņu mežs
Karte

Apraksts


Pokaiņu mežs - mīklainās akmeņu upes, krāvumi, vaļņi un īpatnējie savrupakmeņi ir bijuši par pamatu tam, ka mežs ir fantastiskiem un neparastiem minējumiem, dažādiem pieņēmumiem apaudzis. Nenoliedzami gan ir tas, ka Pokaiņi ir spēcīga enerģētiska vieta. Zintnieki, dziednieki un ekstrasensi Pokaiņus nešaubīgi uzskata par senu svētvietu.
Par Pokaiņiem ir bijis zināms jau pagājušā gadsimta 30. gados, taču pilnībā tos atklāja 90. gadu vidū. Meža sakopšanā un akmens krāvumu attīrīšanā ir strādājuši simtiem talcinieku. Vieta ir interesanta arī ar savu ainaviskumu – stāviem pauguriem, ielejām un avotiem. Mežā ir veikti tikai paši nepieciešamākie labiekārtošanas darbi, lai saglabātu to maksimāli neskartu.
Pokaiņu meža masīvs, izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, veido gleznainu ainavu. Neparastumu vietai piešķir dažāda izmēra akmeņu sakopojumi. Nelieli, vidēji lieli un pavisam lieli tie ir gan atsevišķi, gan sapulcējušies grupās.
Cilvēki šeit meklē kaut ko vairāk, nekā tikai pabūt dabā. Vieta izstaro savdabīgu enerģiju, ko daudzi cilvēki sajūt kā dažādus strāvojumus. Citi redz vīzijas, bet dažs uztver informācijas plūsmu. Gidi un Pokaiņu meža apmeklētāji stāsta arī par novērotām anomālām dabas parādībām.
No 2000.gada Pokaiņu mežu apsaimnieko AS "Latvijas valsts meži", kuraveic teritorijas uzturēšanu, labiekārtošanu un ceļu remontus.
Ja apmeklējiet Pokaiņos pirmo reizi, iesakām izmantot gidu pakalpojumus, jo apskates objekti ir daudz un tie izvietoti plašā teritoriā.

Kontaktinformācija

  • Novads: Dobeles (bij.Dobeles rajons)
  • Adrese: Senpokaiņi, Naudītes pag., Dobeles nov.
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!