Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ebreju kapi Varakļānos

Reizes skatīts: 1996
Ebreju kapi Varakļānos
Ebreju kapi Varakļānos
Karte

Apraksts


Iebraucot Varakļānos no Krustpils puses, Rīgas ielas labajā pusē redzams priežu puduris, kurā atrodas ebreju apbedījumu vieta. Ziņas par ebreju iedzīvotāju esamību Varakļānu vidē saistās jau ar 1772. gadu. 1847. g. miestā bijis 250 ebreju iedzīvotāju, bet 1897.g. – 1365 jeb 75% no visiem miesta iedzīvotājiem. Pirmā ebreju kopienas institūcija bija HEVRA KADISHA un CEMETERY.  1935. g. no 1661 pilsētas iedzīvotājiem ebreji bijuši 952 (58%). Varakļānos bija visaugstākais ebreju tautības iedzīvotāju īpatsvars tā laika Latvijā. Varakļānu ebreji nodarbojās galvenokārt ar sīktirdzniecību un amatniecību. 

1940. gadā, nodibinoties padomju varai, tika nacionalizēti ebreju īpašumi un slēgtas viņu sabiedriskās organizācijas. Sākoties Otrajam pasaules karam, vairāki simti ebreju paguva aizbraukt uz Krievijas iekšieni, bet daļa tika iesaukti Sarkanajā armijā. 

 

1941. gada vasarā Varakļānos ienāca vācu karaspēks, kas  iznīcināja visu uz vietas esošo ebreju kopienu (540 ebreji). Holokausta upuru piemiņai Varakļānos pie ebreju kapsētas ir uzcelts piemineklis. Katru gadu 4. augustā pie tā notiek piemiņas saieti un dievkalpojumi. Varakļānos ir arī saglabājies viens no trim ebreju lūgšanu namiem – sinagoga.

Kontaktinformācija

  • Novads: Varakļānu (bij.Madonas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!