Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Stirnienes Sv. Laurencija Romas katoļu baznīca

Reizes skatīts: 2202
Stirnienes Sv. Laurencija Romas katoļu baznīca
Stirnienes Sv. Laurencija Romas katoļu baznīca
Karte

Apraksts


Stirnienes draudzes aizsākumi rodami jau 17. gadsimtā. Stirnienes pirmā baznīca bija koka ēka ( 1757.), kura nodega. Tad tika būvēta cita celtne. 1913. gadā veco koka dievnamu pārveda uz Rudzātiem. Prāvesta Pāvila Virketis vadībā no 1902. līdz 1908.gadam uzcelta mūra baznīca, 1914. gadā to iesvētīja Mogiļevas arhibīskaps V. Kļučinskis svētā Laurencija godam. 

Stirnienes baznīca ir 25.5 m gara un 15.3 m plata akmeņu ķieģeļu celtne ar skārda jumtu, ar diviem 36 m augstiem torņiem.  Centrālajā altārī- Ostrobromas Dievmātes svētgleznas kopija, dievnamā ir skaisti Krustaceļa gleznojumi, kulta priekšmeti. 

II Pasaules kara laikā dievnams ļoti cieta. Baznīcai bija pussagrauts viens tornis un jumts, sabombardētas ērģeles utt. Ar draudzes prāvestu aktīvu darbu un lielu ticīgo atbalstu, pēckara periodā dievnamu atjaunoja. 1985. gadā baznīcas iekšpusi izbalsināja ar kaļķiem, paneli nokrāsoja ar eļļas krāsu, pārkrāsoja un apzeltīja altārus. 

2006. gadā saņemts fantastisks dāvinājums no Gottinges draudzes Vācijā-ērģeles. 2007. gada vasarā tās uzstādīja Alvja Melbārža ērģeļdarbnīcas meistari. Pēc 65 gadu pārtraukuma, Stirnienes dievnamā atkal skan ērģeles Dieva godam un ļaužu priekam. Draudzē aktīvi darbojas dažāda gadagājuma ļaudis, ir krāšņas procesijas, saglabāti un atjaunoti senie baznīcas karogi.

 

Kontaktinformācija

  • Novads: Varakļānu (bij.Madonas rajons)
  • Adrese: Satiksmes iela 9, Stirniene
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!