Otrdiena, 6. Decembris, 2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rēzeknes Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams

Reizes skatīts: 7360
Rēzeknes Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams
Rēzeknes Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams
Karte

Apraksts


19. gs. 50. gados vai iespējams pat vēl agrāk pašreizējās I. Siņicina ielas rajonā aiz pilsētas robežas tika likts pamatakmens Režicas kapu kopienai.

Sākums visam bija kapi, kuros kā pirmā tika apbedīta slavenā Režicas tirgoņa Lūka Masļeņņikova–Manonī 1859. gada 20. aprīlī mirusī meitiņa. Viņas kapavieta un piemineklis saglabājušies līdz pat mūsdienām.

Jau tad pie kapsētas darbojās baznīca, kas atradās samērā nabadzīgā namā. Lūgšanu nams tika uzbūvēts 1895. gadā, bet 1906. gadā tas ievērojami pārbūvēts, uzceļot zvanu torni ar trim zvaniem un ēka ieguva mūsdienu izskatu. Īpašs lūgšanu nama lepnums ir tā zvani. Tie lieti 1905. gadā A. S. Lavrova biedrībā Gatčinā. Viens no tiem sver 4832 kg un ir lielākais Latvijā. � ī zvana mēle vien ir 200 kg smaga.
19. un 20. gs. mijā pie lūgšanu nama izveidojās vecticībnieku komplekss. 1911. gadā tajā bija lūgšanu nams ar zvanu torni un lieveņiem, nabagmāju, mājām ekonomam un skolotājam, kompleksā ietilpa arī virkne saimniecības ēku.

Par vēlmi apmeklēt lūgšanu namu jāpaziņo pa tālruni +371 646-25471. Lūgšanu nama kioskā var iegādāties kristīgo literatūru, sveces, atklātnīšu komplektus ar vecticībnieku namu attēliem Latgalē, kalendārus, grāmatu par Rēzeknes vēsturi.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzekne (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Siņicina iela 4, Rēzekne
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 646 25471
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!