Sestdiena, 10. Decembris, 2022
Judīte, Guna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Bikovas (Gaigalavas) Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca

Reizes skatīts: 8260
Bikovas (Gaigalavas) Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca
Bikovas (Gaigalavas) Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca

Apraksts


Baznīca uzcelta 1825.gadā par draudzes līdzekļiem un ar vietējās muižnieces S. Benislavskas atbalstu.

Pirmā koka baznīca Bikovā uzcelta 1794.gadā ar muižkungu Rāmeru atbalstu. 1825.gadā šīs baznīcas vietā uzbūvēja mūra baznīcu ar diviem torņiem. Tā uzcelta par draudzes līdzekļiem un ar Staņislavas Benislavskas atbalstu. 1896.gadā bīskaps A.F.Simons baznīcu konsekrēja Jēzus Sirds godam. Sākotnēji baznīca bija bez torņiem, tikai 20.gadsimta sākumā baznīcas priekšā uzcēla divus torņus, vēlāk izrādījās, ka tiem nebija pietiekoši stipri pamati, tāpēc torņi no baznīcas sāka atdalīties. Torņi tika pievilkti ar masīviem dzelzs statņiem pie baznīcas, tādējādi tos iztaisnojot, bet vēlāk tika nostiprināti pamati. Visvairāk baznīcas labiekārtošanas darbu tika veikti priestera Kārļa Gampenberga darbības laikā (1960.g.-1978.g.): tika veikta altāra apdare, sānu altāri pārveidoti gotikas stilā, atjaunots ceļmalas un misiju krusts u.tml.

Sākotnēji vēlāko Bikovas draudzi, tāpat kā visas Rēzeknes draudzes, apkalpoja Rēzeknes jezuīti, tikai 18.gadsimta beigās - 19.gadsimta sākumā Bikova izveidojās par pastāvīgu draudzi.

Baznīcas lielo altāri grezno abu Zebedeja dēlu tēli, virs dievgalda Sv.Miķeļa un Rožukroņa Karalienes figūras, labās puses altārī – Sv.Jāzepa un Jāņa Kristītāja tēli, kreisajā – Sv.Pētera, Sv.Terēzijas un Sv.Elizabetes tēli. Dievnams ceļotāju iepriecina ar savu balto stāvu, gotiskajām formām un arhitektonisko veidolu. (Cakuls, 1997)

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Miera iela 2, Gaigalava
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.:  +371 64620433
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!