Otrdiena, 6. Decembris, 2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pilcenes (Piļcines) Sv. Antona Romas katoļu baznīca

Reizes skatīts: 8459
Pilcenes (Piļcines) Sv. Antona Romas katoļu baznīca
Pilcenes (Piļcines) Sv. Antona Romas katoļu baznīca

Apraksts


Vecākā koka baznīca Latgalē, kas celta 1670. gadā un ir īpaša ar savām puskolonnām, sešstūra torni, pusapaļiem logiem, sīpolveida kupoliņu ar krustu.

Celta 1772. gadā, bet pēc Pilcenieša V.Loča sniegtajām ziņām – 1670.gadā. Tā ir viena no visvecākajām, (iespējams visvecākā Latgalē) koka baznīcām Latgalē un visvecākā Rēzeknes rajonā. Baznīcas koka guļbūvi cēla vietējie meistari ar cirvi, bez zāģa palīdzības. Sākotnēji tā tika celta kā Pilcenes kapu kapela. Tēsto baļķu sienas vietējie amatnieki sastiprinājuši ar vietējo kalēju kaltām dzelzs naglām, un gadsimti gar tām velti trin zobus. Senajos rakstos Pilcenes katoļu baznīca atzīmēta kā Dricānu filiālbaznīca. Baznīca iesvētīta Sv.Antona vārdā, un viens no altāriem veltīts šim svētajam. Lielajā altārgleznā attēlots Pestītājs pie krusta. Baznīcā atrodas altārglezna no 18.gs., kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

70-tajos gados šo dievnamu gribēja nojaukt, taču tas neizdevās, jo iejaucās Vilis Lācis – šejienes draudzē dzimušais kultūras darbinieks. Dievnams ir īpašs ar savām puskolonnām, sešstūra torni, pusapaļiem logiem, sīpolveida kupoliņu ar krustu. Baznīca apšūta ar koka dēļiem, jumts no skārda. Ir divas sakristejas. Uz jumta virs presbiterija un virs tornīša – dzelzs krusts. Tornītī desmit mārciņu smags zvans. (Svilāns, 1995)

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Pilcene, Dricānu pag.,Rēzeknes nov.
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.:  +371 64659240
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!