Otrdiena, 6. Decembris, 2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kuļņevas (Ilzeskalna) pareizticīgo baznīca

Reizes skatīts: 7791
Kuļņevas (Ilzeskalna) pareizticīgo baznīca
Kuļņevas (Ilzeskalna) pareizticīgo baznīca

Apraksts


Baznīca uzcelta 1832.gadā. � eit apskatāmas greznas 19.gs ikonas.

1832.gadā Kuļņevas pareizticīgo baznīcu cēlis Jakova Kuļņeva brālis Ilzenbergas (Ilzeskalna) muižas īpašnieks Mihails Kuļņevs. Līdz 1899.gadam baznīca dēvēta par Ilzenbergas (Ilzeskalna), tad pēc svētās Sinodes pavēles pārdēvēta par Kuļņevas baznīcu un kalpoja kā kapliča, 1868.gadā tai no ķieģeļiem uzcēla zvanu torni. Baznīca ir taisnstūra celtne ar pusapaļiem sānu izvirzījumiem nišu veidā. Labajā nišā apbedīts Jakovs Kuļņevs, kreisajā – Mihaila Kuļņeva sieva. Kapu vietas atrodas zem grīdas, virs tām novietoti divi vienādi balti pieminekļi sarkofāgu veidā. Kapa vieta ir unikāls apskates objekts, kas ir reti sastopams Latvijas pareizticīgo baznīcās.

Baznīcas altāris veidots visā joma platumā. Tas ir klasiskas formas ar korintiskām formām. Īpaši jāatzīmē ikonostass – milzu būve antīka portika veidā, kas greznota ar 19.gadsimtā darinātām gleznām. Tas ir valsts nozīmes aizsargājamais piemineklis.

Baznīca ir vairākkārt remontēta, lielākais remonts (gan ārpuses, gan iekšpuses) noticis 1912.gadā sakarā ar Jakova Kuļņeva 100-to nāves gadadienu. Tā ir laukakmens celtne ar šķembu, iespiedumu apmetumu.

1987.gadā baznīcā iespēra zibens, izcēlās ugunsgrēks – rezultātā tika pilnīgi sabojāts interjers, iebruka jumts, vēl vairāk cieta baznīcas iekštelpas. (Platpire, 2006)

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Ilzeskalns, Ilzeskalna pag.,Rēzeknes nov.
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64650660
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!