Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Tiskādu pareizticīgo baznīca

Reizes skatīts: 8026
Tiskādu pareizticīgo baznīca
Tiskādu pareizticīgo baznīca

Apraksts


Dievnamu uzcēla ar tēva Melitona palīdzību 1878.gadā, tam līdzās tika uzcelta arī mācītāju māja, netālu divas skolu ēkas: Tiskādos un Štikānos.

Dievnamu uzcēla ar tēva Melitona palīdzību 1878.gadā, tam līdzās tika uzcelta arī mācītāju māja, netālu divas skolu ēkas: Tiskādos un Š tikānos. Dievnama iekšiene izdaiļota ar daudzām ļoti vecām ikonām, ikonostasu, kā arī bibliotēku ar garīga satura grāmatām, kas tika saņemtas no Maskavas pareizticīgo baznīcas.

1987.gadā baznīcu slēdza - visu tās mantību pārveda uz Rēzeknes muzeju, bet 1993.gadā ar aktu nodeva Rēzeknes pareizticīgajai baznīcai.

Pateicoties Rīgas Metropolīta ekselencei Aleksandram 2005.gadā tika iedalīti līdzekļi baznīcas kapitālajam remontam un atsākta tās atjaunošana. Pilnīgai baznīcas atjaunošanai nepieciešami materiālie līdzekļi. Dotajā brīdī baznīcas ēkas kapitālais remonts turpinās, pateicoties nelieliem ziedojumiem. No 2008.gada februāra Tiskādu pareizticīgo baznīcā notiek dievkalpojumi. Tiskādu Svētās Trīsvienības pareizticīgo draudzes priekšsēdētājs ir Nikolajs Rudzejšs.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Tiskādi, Silmalas pagasts
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64644830
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!