Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Turaidas muzejrezervāts

Reizes skatīts: 10500
Turaidas muzejrezervāts
Turaidas muzejrezervāts
Turaidas muzejrezervāts
Turaidas muzejrezervāts
Turaidas muzejrezervāts
Turaidas muzejrezervāts
Karte

Apraksts


Latvijā apmeklētākais muzejs, viens no Latvijas TOP 10 tūrisma objektiem Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts atrodas Siguldas novadā apmēram 50 km no Rīgas. Tas ir ērti sasniedzams braucot ar automašīnu pa lielceļiem A2 (līdz Siguldai) un A3 (Līdz Raganai) vai ar sabiedrisko transportu līdz Siguldai.
Vārds „Turaida” seno iedzīvotāju – līvu – valodā nozīmē „Dieva dārzs”. Gadu tūkstošu laikā radusies Gaujas senielejas ainava jau izsenis ir piesaistījusi cilvēku uzmanību. Turaida ir vieta, kurā lieliski harmonē dabas radītais un cilvēka roku veidotais.
Muzejrezervāts aptver Turaidas vēsturisko centru, saglabā, pēta un popularizē kultūrvēsturisko mantojumu, kas šajā vietā veidojies tūkstoš gadu garumā, sākot ar 11.gadsimtu. Muzejrezervāts dibināts 1988.gadā un ir vienīgais šāda veida muzejs Latvijā.
Turaidas muzejrzerevāts ir guvis starptautisku novērtējumu, kļūstot par Eiropas muzeju gada balvas laureātu.
Apmeklētājiem Turaidas muzejrezervātā ir iespējas iepazīt norises Latvijas vēsturē caur to notikumu prizmu, kas risinājušies Turaidā. Kopējais stāsts veidojas, apmeklējot gan ekspozīcijas un ēkas, gan gleznaino vidi.
Muzejrezervāta teritorijā atrodas Turaidas viduslaiku pils (būvēta 1214.gadā), Turaidas baznīca (būvēta 1750.gadā) un tai blakus izveidotā piemiņas vieta Turaidas Rozei, meitenei, par kuras uzticīgo mīlestību un bojā eju vēsta sena leģenda, muižas saimnieciskās apbūves centrs ar 21 ēku un latviešu tautasdziesmai veltītais Dainu kalns un Tautasdziesmu parks.
Rūpējoties par latviskās dzīves ziņas tradīciju saglabāšanu un popularizēšanu, muzejrezervāts rīko gadskārtu pasākumus – Meteņdienu, vasaras saulgriežus, Mārtiņdienu un piedāvā izglītojošu programmu Ziemassvētku laikā.
Citādā veidā iepazīt vēsturi un muzeja ekspozīcijas var piedaloties programmās – Ciemos pie Turaidas fogta, No kā būvēta Turaidas pils?, Uzvārdu došana Vidzemē, orientēšanās spēlē Tūkstošgades stāsts un citās.
Muzejrezervāts ir atvērts visu gadu bez brīvdienām.

Kontaktinformācija

  • Novads: Siguldas (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Turaidas iela 10, Sigulda, LV-2150
  • Kontaktpersona: Gunta Zaķīte

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!