Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Izstāde “Dārzs. Flora 2012” Ķīpsalā – ikvienam ar „zaļajiem īkšķīšiem”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3984
Izstāde “Dārzs. Flora 2012” Ķīpsalā – ikvienam ar „zaļajiem īkšķīšiem”(ARHĪVS)
Izstāde “Dārzs. Flora 2012” Ķīpsalā – ikvienam ar „zaļajiem īkšķīšiem”(ARHĪVS)

Apraksts


Kad pavasarī mostas daba, sarosās dārzkopji, puķkopji, mazdārziņu un zemes īpašnieki – ikviens, kam dārza un lauku darbi ir sirdslieta vai maizes darbs, jo aktuāli kļūst sēšanas un stādīšanas darbi. Izstāde “Dārzs un Flora 2012”, kas notiks no 19. līdz 22. aprīlim Ķīpsalā, vienuviet piedāvās plašu produkcijas un pakalpojumu klāstu – visu, lai dārza darbi izdotos.

Sēklas un stādi plašā klāstā
Interesenti varēs iegādāties puķu un dārzeņu sēklas, ogulāju, košumkrūmu un koku stādus, ko piedāvās Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija, kokaudzētavas “Vīksnas” un “Arumi”, stādu audzētavas “Pīlādži”, “Liepas” un citas, Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte” un individuālie stādu audzētāji.

Būs arī īpaši piedāvājumi – bioloģiskā z/s “Dzērves” piedāvās saldo ķiršu stādus, kas potēti ar pundurstarppoti (Gisella), tā iegūstot zema auguma saldo ķirsi, kurš savu kopēju ar gardām ogām iepriecinās gadu ātrāk nekā parastie ķirši. Interesenti varēs iegādāties arī kazeņu stādus bez ērkšķiem, dzelteno peoniju stādus un daudz ko citu.

Izstādē sevi prezentēs stādu interneta veikals www.stadisim.lv, kas piedāvās visu veidu stādus, sēklas, sīpolpuķes un dārza piederumus. Turklāt ar šī kataloga starpniecību var saņemt atlaides nu jau 45 Latvijas stādaudzētavās.

Viss dārza labiekārtošanai
Domājot par dārza labiekārtošanu, izstādes apmeklētāji varēs izvēlēties dārza mēbeles un mājiņas, lapenes, nojumes, pergolas, šūpuļkrēslus, baseinus, kā arī dārza ainavu elementus, dekoratīvos akmeņus, bruģi un citu produkciju un pakalpojumus.

Izstādē būs akmeņkaļa Ivara Feldberga darinātās akmeņdārza mēbeles, akmeņdārza lampas, strūklakas, ūdenskritumi, skulptūras, dārza akmens vāzes un daudz kas cits.

Mēbeļu un interjera salons "Mūzas istaba" piedāvās visplašāko dārza un pīto mēbeļu sortimentu: galdus, krēslus, dīvānus, kumodes, lādes, zviļņus, spilvenus dārza mēbelēm, paklājus un interjera aksesuārus skandināviskajā jūras stilā.

SIA „Raunas Lauktehnika” piedāvā dārza mēbeles un aksesuārus, kas veidoti no metāla un koka. Šī gada jauninājumi – arkas, lapenes, mēbeļu kolekcijas un uguns grozi – papildina dārza iekārtojumu gan funkcionāli, gan vizuāli.

Savukārt, lai paši pagatavotu gaļas un zivs kūpinājumus, noderīgs būs piedāvājums no firmas „Abas.lv”. Uzņēmums prezentēs Latvijā ražotas augstas kvalitātes iekārtas dārzam, mājai un izbraukumiem pie dabas – kūpinātavas ar dubulto siltuma izolāciju un unikālu konstruktīvo risinājumu, kas nodrošina energoefektivitāti un precīzu kūpināšanas temperatūru, kas ļauj iegūt visgaršīgāko maltīti.

Dārza inventārs un tehnika
Izstādes piedāvājumā būs arī dārza tehnika un inventārs, augsnes uzlabotāji, augu aizsardzības līdzekļi. Izstādē būs arī plašs siltumnīcu piedāvājums – sākot no mazām un viegli pārvietojamām, beidzot ar lielām un bagātīgai ražai paredzētām siltumnīcām. Dārza darbiem noderēs arī dažādu tehnoloģiju zāles pļāvēji, dārza traktori, trimmeri un dzīvžogu šķēres.

"Husqvarna Latvija" izstādē prezentēs zāliena uzturēšanas mašīnu klāstu, kurš ir piemērots gan amatieriem, gan visprasīgākajiem zālienu uzturētājiem. Tiks prezentēts jaunākais automātiskais zāles pļāvējs „Automower 305”, kurš perfekti piemērots cilvēkiem, kuri nevēlas pavadīt skaistās vasaras brīvdienas, pļaujot zāli.

Profesionāļu palīdzība dārzu iekārtošanā
Tie, kas savā dārzā iecerējuši lielākas pārmaiņas un plāno sarežģītākus darbus, varēs saņemt profesionāļu padomus un konsultācijas. Izstādē piedalīsies speciālisti, kas piedāvā zālienu ierīkošanu, apzaļumošanu, teritoriju sakopšanu, bīstamo koku izzāģēšanu, apstādījumu projektēšanu, teritoriju labiekārtošanu, vecu dārzu atjaunošanu, akmeņdārzu veidošanu, koku vainagu veidošanu u. c. pakalpojumus.

Popularizēs zaļo domāšanu
Lai popularizētu un veicinātu zaļo domāšanu, LU Bioloģijas institūts un Latvijas Entomoloģijas biedrība izstādē informēs par putniem Latvijā, to migrāciju, gredzenošanu un stāstīs, kā pareizi pagatavot būrīšus dažādām putnu sugām. Izstādē varēs uzzināt arī visu par Latvijas iekšzemes ūdeņiem, būs arī dzīvā ekspozīcija – mazie ūdens iemītnieki. Tāpat ikviens interesents varēs uzzināt par augu bioloģisko aizsardzību.

Risinājumi cīņai ar kaitēkļiem un insektiem
Tuvojoties vasarai, aizvien aktuālāka kļūst cīņa ar dažādiem kaitēkļiem – mušām, kodēm, kā arī insektiem, kas mēdz viesoties mājās, piemājas dārzā un traucē atpūtai un darbam dabā. Lai tos apkarotu, izstādē varēs atrast vācu firmas „Aeroxon” risinājumus – līmlentes, slazdus, sietus un auduma tīklus. Tāpat izstādē varēs iegādāties „Helpic” aerosolus, kas aizsargā no odu, ērču un lapseņu uzbrukumiem.

Savukārt SIA "4KMP" piedāvās pārbaudītus risinājumus – kurmju un caunu slazdus –, lai savu dārzu atbrīvotu no kurmjiem, savukārt mājas vai saimniecības telpas – no caunu uzbrukumiem.

Kamēr saimnieces kavēsies pie stādiem un sēklām, vīri blakus hallē izstādē “Mežs un Koks 2012” varēs novērtēt mežizstrādes tehnikas piedāvājumu, izstādē “Rigaagro 2012” – saņemt noderīgus risinājumus saimniecībai un aplūkot lauksaimniecības tehniku, savukārt izstādē “Medības 2012” – noskaidrot un iegādāties visu nepieciešamo, lai sagatavotos jaunajai medību sezonai.

Izstāžu darba laiki:
19. aprīlis 12.00–18.00
20.–21. aprīlis 10.00–18.00
22. aprīlis 10.00–16.00

Ieejas biļetes visām izstādēm:
Biļetes cena – Ls 2
Nozares studentiem, pensionāriem, skolēniem – Ls 1,50
Visiem medniekiem, uzrādot mednieka apliecību – tikai Ls 1

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 29450037
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!