Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Atklās rekonstruēto Dobeles tirgus laukumu(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4792
Atklās rekonstruēto Dobeles tirgus laukumu(ARHĪVS)
Atklās rekonstruēto Dobeles tirgus laukumu(ARHĪVS)

Apraksts


Dobeles novada svētku ietvaros 27. maijā svinīgi tiks atklāts rekonstruētais Tirgus laukums un sāks darboties strūklakas.

No pulksten 12 līdz 15 laukumā notiks dažādas izdarības - spēlēs Hāgenskalna muzikanti, ciemosies cirks, būs gan umurkumurs, gan tirgošanās ar cukurūdeni un saldumiem. Dobeles Amatu mājā varēs izmēģināt roku radošajās darbnīcās, bet Dobeles novadpētniecības muzejs aicinās uz izstādes „Tirgus laukums” atklāšanu.

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas Tirgus laukums pilsētas centrā ir atguvis savu vēsturisko izskatu, atbilstošu pagājušā gadsimta 30. gadiem, kad tur notika rosīga tirgošanās.

Laukums ir bruģēts ar skaldītajiem un apaļajiem laukakmeņiem, bet astoņas strūklakas ir jau mūsdienīgs elements. Orientējoši vēsturiskajā vietā izbūvēta strūklaka milzu akas veidolā. Neapšaubāmi, tā ir kļuvusi par lielāko aku Latvijā. Tā kalpo gan kā strūklaka, gan kā dzeramā ūdens avots.Akas diametrs sasniedz 10 metrus, augstums ir 4,7 metri. Iespaidīgais akas spainis, periodiski uzpildoties, ar šalti izgāzīsies akas baseinā, sagādājot jautrus brīžus vērotājiem. Imitējot lietu, ūdens pastāvīgi pilēs arī no akas stikla jumta. Vienā no akas baseina betona apmalēm ir iestrādāta dzeramā ūdens strūklaka izslāpušajiem.

Esot Dobeles pusē Vasarsvētkos, var doties uz Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju „Pikšas”, kur pulksten 10 sāksies Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku”.

Kontaktinformācija

  • Novads: Dobeles (bij.Dobeles rajons)
  • Adrese: Dobeles Tirgus laukums
  • Kontaktpersona: Sandra
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63723074
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!