Otrdiena, 19. Oktobris, 2021
Drosma, Drosmis, Elīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Salaspils novada kultūras nams “Rīgava”

Reizes skatīts: 18180
Salaspils novada kultūras nams “Rīgava”
Salaspils novada kultūras nams “Rīgava”
Salaspils novada kultūras nams “Rīgava”
Salaspils novada kultūras nams “Rīgava”
Salaspils novada kultūras nams “Rīgava”
Karte

Apraksts


Salaspils novada kultūras nams “Rīgava” atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā, proti, 15 minūšu attālumā no jebkura Salaspils dzīvojamā mikrorajona, vēsturiski latviskajā pilsētas daļā. Tas savulaik dibināts kā padomju saimniecības kultūras nams, darbības pirmsākumi meklējami 1967. gada nogalē. Šodien Salaspils novada pašvaldības kultūras ir viens no kultūras centriem Salaspilī un nes “Rīgavas” vārdu. Ideja par “Rīgavu” nāk no divu vārdu - Rīga un Daugava saspēles.


2007. gads “Rīgavas” vēsturē iezīmējis jaunu attīstības posmu. Līdz ar rekonstrukciju nams ieguvis mūsdienīgas telpas, kas paver jaunas iespējas paplašināt savu darbību.

Kamerzāle
Atrodas pēc renovācijas jaunuzceltajā trešajā stāvā. Nelielajā mājīgajā zālē notiek pieaugušo tālākizglītības lekciju cikli, svinīgi sarīkojumi, tikšanās ar aktieriem un māksliniekiem tradicionālajā ikmēneša ciklā “Rīta kafija”. Salaspiliešiem tika rasta iespēja tikties ar tautā iemīļotiem skatuves un dzīves māksliniekiem – Veru Baļunu, Mirdzu Martinsoni, Esmeraldu Ermali, Gunāru Placēnu, Ivaru Pugu, Zani Jančevsku, Katrīni Pasteraku, Imantu Skrastiņu, Helgu Dancbergu, Indru Burkovsku, Jāni Anmani un Kristiānu Dimiteri.

Mazā zāle

Plaša telpa blakus Lielajai zālei. Tajā notiek populārie kāršu spēles “Zolīte” turnīri, informatīvas tikšanās, izstādes un citi sarīkojumi. Jaunās durvis pieļauj paplašināt Lielo zāli, tādējādi iespējama telpu savienošana vai gluži otrādi – iespēja vienlaicīgi rīkot dažādus pasākumus, nodrošinot labu skaņas izolāciju.

Lielā zāle

Lielā zālē ar 350 sēdvietām koncertiem un teātru izrādēm, līdz 200 vietām izklaides sarīkojumiem. Kultūras namā viesojušās tādas pazīstamas grupas kā “Bet bet”, “Klaidonis”, “Putnu Balle”, meiteņu saksofona kvartets “Next”, jaunās grupas “Maia's the marvellous” un “Rock the Nation”, Olgas violetais koris, Daugavpils Oranžais koris, Rīgas Doma skolas zēnu koris un meiteņu koris, Valmieras Drāmas teātris, Jūrmalas jauniešu teātris, Neatkarīgais teātris “Kabata”, teātris “TT”, Liepājas Ceļojošais teātris “Maska”, lietuviešu cirks “Arino”. Vairāk nekā 700 skatītājus pulcēja latviešu spēlfilma “Rīgas sargi”. Bērni iemīļojuši tematiskos Bērnu rītus un leļļu teātra izrādes.

Deju zāle

Pēc renovācijas kultūras nams kļuva bagātāks ar jaunu deju zāli, aprīkotu ar spoguļiem, dušas telpām, jaunām ģērbtuvēm, baleta stangām klasikas nodarbībām, modernu pārvietojamu deju grīdas segumu un jaunu skaņu aparatūru. Salaspils novada dome interešu izglītības projektu konkursā deju zāles attīstībai piešķīra vairāk kā 3000 Ls papildfinansējumu.

Jaunajās telpās notiek intensīvs radošais mēģinājumu process. Te nodarbojas gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie dejošanā un vingrošanā – bērnu deju kolektīva “Sienāzītis” 5 grupas, jauniešu deju kolektīvi “Ūsiņš” un “Austriņš“, senioru deju kolektīvs “Rīgava”, deju grupas “Buras” 4 grupas, līnijdejas un joga – nedēļā kopumā ap 500 dalībnieku.

Fakss: 67943186 begin_of_the_skype_highlighting              67943186      end_of_the_skype_highlighting
Tālruņi:
direktors Ēriks Miķelsons – 26429347 direktora vietniece Anda Vaivade – 67910477
speciāliste pamatdarba jautājumos Agnese Reķe - 67910477
mākslinieciskās daļas vadītāja Renāte Ziedone – 67943186
dežurants, kasiere - 67941163

Kases darba laiks:
Pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās 15:00 - 21:00

Kontaktinformācija

  • Novads: Salaspils (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: K/n "Rīgava", Līvzemes 7, Salaspils
  • Kontaktpersona: Agnese Reķe

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!