Pirmdiena, 21. Septembris, 2020
Matīss, Modris, Mariss
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Gārsenes muižas pils

Reizes skatīts: 23040
Gārsenes muižas pils
Gārsenes muižas pils
Gārsenes muižas pils
Karte

Apraksts


No 2016.gada Gārsenes pils kompleksā vairs nedarbojas Gārsenes pamatskola un pils komplekss tiek veidots par aktīvā dabas tūrisma objektu Sēlijā. Vēlamies Jums sniegt ieskatu Gārsenes pils kompleksa piedāvājumam tūristu grupām no 2016.gada.  

 

Gārsenes muižas pils atrodas Jēkabpils novadā Gārsenes pagastā. Fon Beninghauzenu-Budbergu pils sastāv no divām daļām, taču stilistiski tās ir vienādas – neogotiskas. Lielāko divstāvu pils daļu papildina apaļš četrstūrveida stūra tornis, kā arī ieejas lievenis, bet mazāko – vienstāva – apaļš piebūvēts tornis. Fasādi interesantu un dzīvīgu padara ailes, kuras ir sagrupētas pa divi, bet pie balkona pa trīs. Gārsenes pilī saglabājušās durvis ar stiklotu augšējo daļu, podiņu krāsns un krāsns ar gleznojumiem.

 

Uz balta fona uzgleznotas buru laivas, vējdzirnavas, jūras skati u.c. Gārsenes muižas pils priekšā atrodas vārtu stabi, no šejienes ēka aplūkojama visā tās krāšņumā. Pa labi redzams stallis, pa kreisi – klēts, aiz kuras ceļmalā atrodas strādnieku māja, pienotava, kalpu māja, kurā dzīvojuši galdnieks, dārznieks un veļas mazgātāja, kā arī vairākas kūtis. Pie dīķa atrodas dzirnavas.

 

Ceļa segumam izmantots bruģis. Tilti ir būtiska muižas apbūves un vides sastāvdaļa, kas radusies 19. gs. otrajā pusē. Tagad tilti ir atjaunoti. Netālu no muižas centra slejas Gārsenes luterāņu baznīca – kas ir būvēta 1905. gadā. Pirms tam šajā vietā atradās vecā Gārsenes baznīca. Baznīcas celtniecība bija ievērojams sava laika notikums. Dievnama tornis novietots sānos, kuram piekļaujas galvenās ieejas priekštelpa. Altāris, kancele, ērģeles, soli un krēsli ir tapuši 1906. gadā. Baznīcā arī atrodas piemiņas plāksnes E. Fon Beninghauzenam- Budbergam un baznīcas uzcelšanai. Pilī atrodas muzejs, kurā var apskatīt ekspozīciju par Budbergu dzimtu, kā arī priekš ekskursantiem ir izveidotas divas aizraujošas takas ar vairāk kā 30 unikālu apskates dabas objektu.

 

Viena līkumotā un stāvā taka ved līdz baronu ģimenes atpūtas vietai pie dzirnavām (kopā apmēram divas stundas). Otra ved līdz Gārsenes baznīcai. 

 

 • NAKŠŅOŠANA PILĪ (līdz 70 personām)
  • Gultās ar gultasveļu (duša un wc gaitenī, pieejama klientu virtuve) – 5 eiro/pers.
  • Uz matračiem ar līdzpaņemtu gultasveļu (duša, wc gaitenī, klientu virtuve) – 3 eiro/personai.
 • TERITORIJU SPORTA AKTIVITĀTĒM
  • Pils parka platība 4 ha ar sporta laukumiem un dīķi
 • ĒDINĀŠANA GRUPĀM

Pils parkā vai pils pagrabos. Iepriekš vienojoties ar z/s „Rātes” 

Kontaktinformācija

 • Novads: Aknīstes (bij.Jēkabpils novads)
 • Adrese: "Labieši", Gārsenes pagasts, Aknīstes novads, LV-5218
 • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Andris&Santa
05.01.2020 13:49:59
Bijām velo ceļojumā līdz Gārsenes muižas pilij no Jēkabpils. Domājām palikt teltī, bet apskatot visus numuriņus, izlēmām gulēt luksus numuriņā. Nakts bija mierīga un lieliski izgulējāmies :) Noteikti atgriezīsimies šajā vietā, arī 2019. gada vasarā vadītāja bija ļoti pretimnākoša un ļoti laipna.
Sabine steinfelda
13.11.2018 20:03:18
Pils ir loti labi saglabajusies,es biju ekskursija no jekabpils pamatskolas,tur ir tik pasakaini skaisti. Man ļoti patika.
Zane
14.06.2017 22:02:41
Gārsenē nakšņoju otrreiz. Pirmo reizi 2005.gadā, kad vēl pilī bija skola, klases. Arī šoreiz Zilā dāma atnāca saveicināties vai glābties no ballētājiem...viņai iepatikās mūsu kafija-grabināja termosu, kamēr nepārlikām citā vietā ;)Paldies Dacei, kas mūs feini uzņēma! Arī nākamreiz droši zināšu, kur palikt, kad būšu šajā pusē. Šogad Zemgales velo vasaras 2017 ietvaros ;)
niklāvs
17.08.2016 22:53:10
palikām pa nakti gārsenes muižā! fantastiska vieta! runā, ka pa vecajiem gaņgiem un koridoriem klusajās krēslas stundās klīst spoks-nežēlīgi nomocītā barona pameita Henrieta. Arī mums, nakšņojot nācās izjust dīvainus trokšņus un čīkstoņu, kas nāca 23.00 no bēniņiem... viss beidzās ar to, ka vienam no skapjiem atvērās cieši aizvērtās durvis-laikam spociņš nāca apsveicināties:) toties nākamajās dienās neko neredzējām un nedzirdējām, vienīgi dušā visu laiku zuda ziepes..
Raivis I-net
15.01.2016 20:29:01
Sodien satiku jauno Garsenes pils attistibas vaditaju. Loti pozitiva sieviete. Garsenes pili drizuma bus iespeja parnaksnot un daudz dazadas aktivitates bus iespejams baudit tur pat pils apkartne :) Taka ja ir velme vasara var doties un izbaudit pasakaino skatu un atpusties no pilsetas dzives.
Raitis
09.11.2013 18:02:43
Bijām Gārsenes muižā pagājušo svētdien četri cilvēki un mums piebiedrojās vēl divas ģimenes,Pils bija slēgta,bet kad piezvanīju pa telefonu,atbrauca ar velosipēdu simpātiska sieviete un laipni mūs uzņēma un parādīja un izstāstīja pils vēsturi un par pārējiem apskates objektiem.Loti liels paldies šim cilvēkam,nezinu viņas vārdu,tikai viņas telefona numurs beidzas ar 150,gribētos noteikti vēlreiz atgriezties Gārsenes muižā un palikt pa nakti,lai satiktu muižas spoku,kas staigā pa pili.Liels paldies Jums un lai veiksme pavada Jūs vienmēr Jūsu darbā.
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!