Piektdiena, 19. Jūlijs, 2024
Jautrīte, Kamila, Digna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kazdangas tūrisma informācijas centrs

Reizes skatīts: 14321
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Kazdangas tūrisma informācijas centrs
Karte

Apraksts


Kazdanga ir brīnišķīga vieta, kur jauki un saturīgi pavadīt laiku, gan ekskursijās pa muzeju, vēsturisko muižas apbūvi un parku.

Šeit ir iespēja organizēt dažāda veida nometnes un atpūtas pasākumus. Iespēja atpūsties mierā un klusumā, Kazdangā Jūs izjutīsiet parka koku varenumu, kultūrvēsturisko mantojumu un cilvēku sirds siltumu. Kazdanga ir vieta, kur apstājas laiks.

Pie mums katru gadu notiek dažāda veida nometnes, jo nodrošinām gan naktsmītnes līdz 100 personām, gan  telpas nodarbībām. Garšīgu un sātīgu maltīti nometnes dalībniekiem nodrošina SIA „Juna 1” . Kazdanga apbur ar savu vienreizējo un neatkārtojamo auru un  brīnišķīgo dabu. 2012. gadā Kazdangā notika 14 dažādas nometnes. Šogad jau 17. reizi notiks nometne "Saldskābais smaids", pie mums vasarā deju ritmos laiku pavadīs gan tautisko, moderno un salsas deju dejotāji, nometnes organizē arī dziedātāji un  jaunsargi.

Arī Jums ir iespēja noorganizēt savu nometni Kazdangā, ne tikai vasarā, bet arī ziemā un pavasarī. Kas gan var būt jaukākas par baltu sniegu, vai baltām vizbulīšu pļavām.  

Šis ir īstais laiks plānot nometni!

Droši zvani, palīdzēsim noorganizēt T:   29103813

Nakstmītnes

KAZDANGAS APARTAMENTI 

Adrese: Kazdangas kultūras centrs, Pils gatve 4,
Kazdanga, Aizputes novads LV 3457 m.t. 26421640 , 29103813

 e-pasts kazdangas.sn@inbox.lv  vai kazdanga.tic@inbox.lv
Cena LVL 5 +PVN

Piedāvājam nakšņot Kazdangas apartamentos vai saieta namā, kurš atrodas pašā Kazdangas sirdī, turpat rokas stiepiena attālumā atrodas Kazdangas pils, aiz tās sporta laukums, no naktsmītnēm 500 m attālumā atrodas peldvieta, kurai blakus ir divi pludmales volejbola laukumi. Kazdangu ieskauj dendroloģiskais parks ar izzinošām pastaigu takām, kurās sastapsiet dažādas skulptūras no senām teikām.

Iespēja apmesties arī lauku mājās, kas atrodas tikai pāris kilometrus no Kazdangas centra.

KAZDANGAS SAIETA NAMS Adrese: Saieta nams, Pils gatve 2,
Kazdanga, Aizputes novads  LV 3457 m.t. 26421640 , 29103813

 e-pasts kazdangas.sn@inbox.lv  vai kazdanga.tic@inbox.lv
Draudzīgas cenas

„LILIJAS” Z/S Adrese: „Lilijas”, Kazdangas pagasts Telefons: 29100175; 63440460 e-pasts: lili65@inbox.lv

Piedāvājums: tiek piedāvātas 10 gultasvietas (4 istabas un 2 gultasvietas atpūtas telpā), cena 3Ls, dušas, tualete, auto stāvvieta, blakus mājā pieejams internets. Piedāvā arī telts vietas (2Ls), ugunskura vietu (2Ls), makšķerēšanu (5Ls), peldvietu un sporta laukumu, laivas noma, pirts, ceļotājiem ar camping wagon pieejams ūdens un elektrība. Pasākumu rīkošanai iespējams izīrēt arī svinību telpas un visu pirts ēku, maksa par dienu sākot no 50Ls

KONFERENČU UN SEMINĀRU TELPAS

Kazdangas kultūras un izglītības centrs, Pils gatve 4, Kazdanga, Aizputes novads, LV 3457, m.t. 26094581 , e-pasts kazdanga.kc@inbox.

Ēdināšana

SIA JUNA -1

Darba gatve 1, Kazdanga, Aizputes novads, LV 3457

talr: 3448294. Mob. 29157615

e-pasts:  juna1@inbox.lv

APSKATES OBJEKTI  KAZDANGĀ

Kazdangas parks - Parks sākts veidot 19.gs.sākumā kā ainavu parks. Tagad lielākais Latvijā ~190 ha. Tajā vairāk nekā 200 sugu koku un krūmu. No tiem 127 sugas – svešzemju. Parka pirmos plānus, domājams, veidojis arhitekts J.G. Berlics, 19.gs. beigās papildinājis V.M. Engelhardts. Parkā ir tilti, soliņi, grota.

Baronu fon Manteifeļu kapenes- iekārtošana aizsākās laika posmā no1903. līdz 1904. gadam, bet darbus pārtrauca Pirmais pasaules karš.

Kazdangas pils – Adrese: Kazdangas pagasts, Jaunatnes gatve 1. Tālrunis; 63449755 Muižas pils celta ap 1800. g. un piederējusi ļoti bagātiem un politiski ietekmīgiem Kurzemes baroniem Manteifeļiem. Pils projektu veidojis slavenais Rietumeiropas arhitekts J. G. Berlics, izmantojot arhitekta Dž. Kvarengi sākotnējo projektu. Ap pili celtas saimniecības un dzīvojamās ēkas, kas kopā veido apjomīgu un arhitektoniski vērtīgu ansambli ar t.s. Kavalieru namu, kalpu māju, muižkunga dzīvojamo māju, lopbarības torni, trīslaidumu tiltu pāri gravai, zirgu stalli. Pils izdegusi 1905. g., ugunsgrēkā gājušas bojā ievērojamas mākslas un dokumentālas vērtības. Atjaunošanas darbi veikti no 1907- 1914.gadam. Pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas pils un tai piederošie zemes īpašumi pārgāja valsts īpašumā. No 1922.gada pilī atradās lauksaimniecības skola, vēlāk tehnikums, tad- Kazdangas Profesionālā vidusskola, Šobrīd pilī atrodas Tūrisma informācijas centrs un muzejs.

Muižas zirgu stallis – Adrese: Pils gatve 4. Tālrunis: 63497017 : 63497018. Kazdangas muižas zirgu stallī ir izveidots Kultūras,tūrisma informācijas un izglītības centrs , ēka daudzkārt pārbūvēta. Sākotnēji stallis būvēts 1686.gadā kā kalpu māja. 1914.gadā pārveidots par muižas zirgu stalli. 1957.-1959.g. stallis pārbūvēts par kultūras namu. Ēkas vērtība ir lielā skatītāju zāle ar griestu dekoriem un lustrām, ko veidojuši mākslinieki (Albīns Dzenis un Ernests Treimanis) 2006.gadā pēc rekonstrukcijas darbiem kultūras nams pārtapis par Kultūras, tūrisma informācijas un izglītības centru, kurā ir skatītāju zāle ar 700 vietām, konferenču zāle 80 vietām, foajē 60 vietām, izglītības un izstāžu zāle, naktsmītnēm 8 peronām. Tālr. 29823944

Muižas kroga ēka- Adrese: Kazdangas pagasts, Liepu gatve 8. celta 1868.gadā. līdz mūsu dienām saglabājušies 1667.gadā no metāla darinātie vēja rādītāji.

Dzirnezers un Dzirnavas (Liepu gatve 10)  - būvētas 1840. gadā. Kazdangas parka teritorijā ir Dzirnezers vai Dzirnavu dīķis, uzpludināts uz Alokstes upes. Parkā ir daudz dīķu, Kazdanga bija pirmā vieta visā cariskajā Krievijā, kur ap 1870.gadu sāka nodarboties ar dīķsaimniecību.

Kazdangas muižas pārvaldnieka māja-  Adrese: Kazdangas pagasts, Liepu gatve 6. Ēka celta 1890.g, barona Manteifeļa laikā šai ēkā apmeties gleznotājs V.Purvītis. Šobrīd ēkā atrodas pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis”, iestāde dibināta 1960.gadā.

Māteru Jura Kazdangas pamatskola – Adrese: Kazdangas pagasts, Pamatskola. 1876.g.barons Manteifelis lika uzcelt Pūckalnā skolu. Vēlāk zemnieki pateicībā par skolas uzcelšanu savam baronam uzcēla pieminekli. 1939.g. skolai tika piešķirts jurista un literāta Māteru Jura vārds. To skolas nosaukumā atjaunoja 2003.gadā. Māteru Jura vārdi „Darbs ir gods” ieausti atjaunotajā skolas karogā.

Valātas pilskalns – Ejot uz augšu pa Alokstes upi, 3 km no Kazdangas centra starp Vecpili un Valātu ir Valatas pilskalns. Lakuma platības (apm. 0,6 ha) ziņā viens no lielākajiem Kursas pilskalniem. Dabiski aizsargāts no trim pusēm, bet neaizsargātajā Z pusē divi vaļņi un divi grāvji. Aiz tiem atradusies vairākus hektārus liela senpilsēta. Atrastas 12.-15. gs. senlietas. Pilskalns ir viens no skaistākajiem Kurzemē. Izteikts minējums, ka pilskalnā atradusies Rīmju hronikā minētā 1263. g. vāciešu nodedzinātā Lažas pils.

Baznīcas kalns, Radziņkalns, ugunskapi  - visi vēstures pieminekļi ar pilskalnu centrā veido vienotu senvietu kompleksu.

Boju pils – Adrese: Kazdangas pagasts, “ Bojas”  1860. g. celtais Boju medību muižas apbūves komplekss ar parku, vairākiem dīķiem un netālu esošās Tebras upes labā krasta pietekām. Muiža piederējusi Kurzemes ietekmīgu baronu - Bēru dzimtai . Tajā atrodas VAS „Latvijas valsts Meži” Dienvidkurzemes  mežsaimniecība.

Grota- Kazdangas parks ir veidots mežu ainavu parks ar daudziem skatu un skaņu punktiem. Grota atrodas Valātas parka daļā, netālu no Vītoliņu pilskalna. Grota veidota 1914.gadā. Šeit barons fon Manteifels pēc rīta izjādes mēdzis dzert tēju un klausīties ko pilī runā.

Ŗiņķakrusti - Kazdangas parkā atrodas divi riņķakrusti katrs svā Dzirnezera pusē.  Kazdangā līdz 1800. gadam dzīvojis un kopis parku virsmežsargs Šēferis, kurš iemīlējies latviešu meitenē un uztaisījis tai bērnu. Meitene pēc tam izdarījusi pašnāvību un apglabāta Alokstes pretējā krastā, kur uz viņas kapa uzstādīts līdzīgs riņķakrusts. Virsmežsargs pēc tam nosities, jājot ar zirgu.

Kontaktinformācija

  • Novads: Aizputes (bij.Liepājas rajons)
  • Adrese: Jaunatnes gatve 1, Kazdanga,
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!