Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Tukums (1 diena)

Reizes skatīts: 10058
Tukums (1 diena)
Tukums (1 diena)
Tukums (1 diena)
Tukums (1 diena)
Tukums (1 diena)
Karte

Apraksts


Stacija “Tukums I” - Durbes pils – Durbes pils parks ar gaisa tiltu - Tukuma pareizticīgo baznīca - Brīvības laukums - Pils tornis - Tukuma luterāņu baznīca – Harmonijas iela – Tukuma mākslas muzejs – Tukuma vēsturiskais centrs

Tukums pilsētas tiesības ieguvis 1795. gadā, Krievijas ķeizarienes Katrīnas II valdīšanas laikā. Ir vērts atlicināt brīvu nedēļas nogali, lai no galvaspilsētas Rīgas dotos pavisam īsā ceļojumā uz – uz Tukumu pēc smukuma, kā mēdz jokot vietējie.

Pēc ērta, mazliet vairāk kā stundu ilga brauciena ar vilcienu nonākam dzelzceļa stacijā “Tukums I”. � ī ēka celta 1877. gadā un, par spīti tās nolaistībai, tajā jaušama 19. gadsimta elegance. Nepieciešams pavisam maz iztēles, lai apjaustu šīs celtnes izskatu tajā vairāk kā 100 gadus senajā pagātnē, kad vilciens no Rīgas līdz Tukumam brauca 2 stundas un 45 minūtes.

Izkāpjot no vilciena šķērsojam stāvlaukumu šķērsojuši gājēju pāreju dodamies pa labi ejot pa Dzelzceļa ielu līdz tās krustojumam ar Rīgas ielu, kur vēlreiz griežamies pa labi. Nogājuši kādu gabalu pa Rīgas ielu griežamies pa kreisi un ejam tālāk pa Durbes ielu – tā ir trešā šķērsiela kreisajā pusē, ko savā ceļā redzēsiet. Pēc mazliet vairāk kā desmit minūšu iešanas pa Durbes ielu un Slocenes upes šķērsošanas skatam atklājas Durbes pils – tā jau iztālēm redzama pakalna galotnē. Nonākt līdz tai iespējams vai nu turpinot iet pa Durbes ielu līdz Tukuma robežai un tur griežoties pa labi, lai nonāktu Durbes pils pagalmā, vai arī – pārbaudot savu izturību un skrienot augšup pa stāvo nogāzi izmantojot vilinošo taciņu, ko klāj vienīgi priežu skujas.

Durbes pils celta 1671.gadā un vairākkārt pārbūvēta. Pašreizējo izskatu pils ieguvusi pateicoties arhitekta J. G. Ā. Berlica veiktajām pārbūvēm laikā no 1820.līdz 1923. gadam. Pils zīmīga ar to, ka tā savulaik tikusi uzdāvināta dzejniekam Rainim, kurš to atdāvinājis Latvijas Skolotāju apvienībai. Durbes pilī izvietotais muzejs nemitīgi pārsteidz ar jaunām ekspozīcijām, savukārt ieskatu vēsturē sniedz pastāvīgā ekspozīcija “Latvietis un viņa kungs”, kas atklāj sadzīvi feodālisma laikos. Pēc Durbes muzeja un pils apskates iespējams doties pastaiga pa 19.gadsimta sākumā izveidoto ainavu parku, kas jo īpaši pārsteidz ar akmens tiltu, kas izveidotos pār gleznainu, stāvu gravu.

Pēc iepriekš minēto objektu apskates dodamies atpakaļ pa Durbes ielu un tālāk pa Rīgas ielu līdz pat krustojumam ar Dzelzceļa ielu. � ķērsojuši krustojumu lēnā solītī dodamies uz priekšu pa Rīgas ielu, kas pārtop Pils ielā. � eit ielas labajā pusē skatam piepeši paveras zili baltā Tukuma pareizticīgo baznīca, kas celta 1871. gadā. Baznīca zīmīga ar ārkārtīgi interesantu interjeru, taču, lai to apskatītu, nepieciešams iepriekš pieteikties.

Tālāk ejot pa Pils ielu tā lēnām pārtop Lielajā ielā un skatam maz-pamazām atsedzas Tukuma pilsētas krāšņā sirds – Brīvības laukums, ko vasarā rotā krāšņi apstādījumi un strūklaka. � is laukums vairākus simtus gadu kalpojis kā tirgus laukums un Padomju Savienības pastāvēšanas laikā te atradies Ļeņina piemineklis. Brīvības laukums ir tāds kā epicentrs vairākiem apskates vērtiem objektiem – būtiskākais no tiem varētu būt Pils tornis, ko atradīsiet, nākot pa Lielo ielu turoties kreisajā ielas pusē un sekojot norādēm.

Pils tornis, kurā atrodama arī ārkārtīgi interesanta ekspozīcija par Tukuma vēsturi, būtībā ir pēdējais vēl saglabātais 13. gadsimta Livonijas ordeņa pils fragments. Tas kalpojis kā graudu noliktava un muzejs tajā atrodas no 1995.gada.

Pēc torņa un tā ekspozīcijas apskates varam doties tālāk apskatīt interesanto, kas izvietos ielokā ap Brīvības laukumu. Ejot pulksteņa rādītāja virzienā nākamais saistošais objekts būtu mākslas galerija “Durvis”, kurā iespējams iegādāties suvenīrus un apskatīt mūsdienu mākslas darbu ekspozīcijas.

Iepretim galerija “Durvis” debesīs slejas Tukuma luterāņu baznīca, kas celta 1644. gadā. Baznīcā ierīkots skatu tornis un ik pēc ceturtdaļstundas Brīvības laukumā nodimd baznīcas torņa pulkstenis.

Pēc iznākšanas no Tukuma luterāņu baznīcas griežamies pa kreisi un ejam uz priekšu pa Jauno lielu līdz pat vietai, kur tā straujā pagriezienā pa kreisi pārtop par Harmonijas ielu. � ai ielai raksturīga labi saglabājusies senā apbūve, taču visbūtiskākais tajā ir Mākslas muzejs, kas lepojas ar ārkārtīgi plašu gleznu kolekciju, kā arī to, ka tas ir pirmais ārpus Rīgas izveidotais mākslas muzejs Latvijā – tā pirmsākumi meklējami jau 1934. gadā.

Pēc mākslas muzeja apskates varam nepiespiesti pastaigāties pa Tukuma vēsturisko centru - Harmonijas, Dārza, Zirgu, Jauno un Talsu ielu, noteikti paturot prātā ceļu atpakaļ uz Lielo lielu un tālāko ceļu uz dzelzceļa staciju, kā arī noskatītā vilciena reisa laiku.

Kontaktinformācija

  • Novads: Tukuma (bij.Tukuma rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!