Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Alūksne (1 Diena kājām)

Reizes skatīts: 6871
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Alūksne (1 Diena kājām)
Karte

Apraksts


No pirmā skatiena maza, bet ar bagāto pilsētas vēsturi un izteiksmīgām arhitektūras celtnēm un ne tikai, Alūksne tiešām pārsteigs Jūs.
Ekskursijas maršruts: Tempļa kalns → Alūksnes ezers → Livonijas ordeņa pilsdrupas → Glika ozoli → Alūksnes Evaņģēliski luteriskā baznīca → Bībeles muzejs → Strūklakas Alūksnes pils parkā → Alūksnes Jaunā pils → Aleksandra paviljons* → Granīta obelisks* → Eola templis*
* Alūksnes muižas parka galvenie objekti
Labāk braukt gan ar mašīnu, ceļš un pilna minēto objektu apskate man aizņēma veselu dienu.

Objektu apraksts:
Tempļa kalns
Tempļa kalns ir viens no valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem, kurš atrodas Alūksnes ezera dienvidrietumu krastā, Tempļakalna pussalā. ? ī vieta apbrīna ar savu skaistumu, jo kalna augšā ir uzcelta granīta rotonda (1807.g.), no kuras atvērās lielisks skats uz Alūksnes ezeru, apkārtējo dabu un betona, koka gaisa tiltu (1937.g.).
Alūksnes ezers
Alūksnes ezers ir vienpadsmitais lielākais ezers Latvijā. Tajā neietiek neviena upe, bet iztek viena Alūksnīte. Ezerā ir četras salas - Cepurīte, Garā, Tīklu un Pilssala. Pie ezera vienmēr notiek kaut kādas aktivitātes, vasarā - ūdensmotociklu sacensības, ziemā – zemledus makšķerēšanas sacensības, pavasarī un rudenī – spiningošana.
Livonijas ordeņa pilsdrupas
Pils tika uzcelta 1342. gadā. Livonijas ordeņa pils laiku gaitā piederēja gan krieviem, gan zviedriem, gan poļiem. 1702. gadā zviedru kapteinis Vulfs ar dažiem biedriem pili uzspridzināja, lai tā nepaliktu krieviem, kad to karaspēks ienāca Alūksnē grāfa Borisa ? eremetjeva vadībā. Mūsdienās, pilsdrupās atrodas brīvdabas estrāde, kura tika uzcelta 1948. gadā.
Glika ozoli
Ernests Gliks ir slavens ar to, ka ierīkoja pirmās trīs latviešu skolas zemnieku bērniem – Alūksnē, Apekalnā, Zeltiņos, kā arī 1685.gadā ir pārtulkojis Jauno Derību uz latviešu valodu, bet 1689. gadā - Veco Derību. Par piemiņu paveiktajam darbam Gliks iestādīja divus ozolus, kuri joprojām aug un zaļo un blakus tiem ozoliem atrodas akmens ar uzrakstu ‘Glika ozoli’.
Alūksnes Evaņģēliski luteriskā baznīca
Tika uzcelta 1781. – 1788. gados, Rīgas arhitekta Kristofa Hāberlanda vadībā. Arhitektoniski, tā ir viena no skaistākajām Latvijā. Torņa augstums ir 55,5 metri.
Bībeles muzejs
Muzejs tika iesvētīts 1990. gada rudenī un uzsācis darbu no 1991.gada ziemas. Muzejā ir aplūkojamas Bībeles, sprediķu grāmatas, dziesmu grāmatas, lūgšanu grāmatas, kā arī citi krājumi un Bībeļu izdevumi dažādu tautu valodās.
Strūklakas Alūksnes pils parkā
Pilsētas iedzīvotājus un apmeklētājus priecē piecas strūklakas. Trijās no tam ir ierīkots apgaismojums un vakarā, šķiet, ka strūklakas ūdens maina savu krasu, bet patiesībā tie ir apgaismojuma efekti.

Alūksnes Jaunā pils
Pils tika celta 1859. – 1863. gadā, angļu neogotikas stilā. Mūsdienās pīlī atrodas Alūksnes muzejs, dabas muzejs ‘Vides labirints’, Alūksnes bērnu un jauniešu centrs un Alūksnes mākslas un keramikas nodaļa.
Aleksandra paviljons
Paviljons tiek dēvēts arī par tējas paviljonu. Tas tika uzcelts 18.gs beigās un ieguvis nosaukumu par godu Aleksandra I vizītei Alūksnē. Ir arī otra versija, ka paviljons tika uzbūvēts par godu barona Fitingofa dēla piedzimšanai.
Granīta obelisks
Tika uzcelts 1799.gadā, par piemiņu Burharda fon Fītinghofa tēvam. Uz marmora plāksnes vācu valodā bija uzrakstīts ‘Labākajam tēvam, cilvēku draugam no pateicīga dēla’.
Eola templis
Ir viens no vecākajiem Alūksnes muižas parka arhitektūras pieminekļiem, kas tika uzcelts 18.gs. otrajā pusē un ir veltīts grieķu vēja dievam Eolam.

Kontaktinformācija

  • Novads: Alūksnes (bij.Alūksnes rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!