Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Viena diena Jēkabpils sirdī (auto /kājām)

Reizes skatīts: 6040
Viena diena Jēkabpils sirdī (auto /kājām)
Viena diena Jēkabpils sirdī (auto /kājām)
Karte

Apraksts


Jēkabpils un tās iedzīvotāji mēdz izcelties ar īpašu enerģiju un oriģinālu attieksmi pret dzīvi, viss esot jātver viegli, bez liekiem sarežģījumiem. Varbūt tieši tāpēc, ka Jēkabpilī ir daļiņa no katra latvieša, jo Jēkabpils vienm;er ir bijusi visu novadu satikšanās punkts - Zemgales, Vidzemes, Latgales un Sēlijas krustošanās vieta. Protams, nedrīkst nepieminēt arī tur labi redzamo mūsu tautas Likteņupi – Daugavu.
Ceļojumu varētu sākt no Vecpilsētas laukuma, kur var apskatīt Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja pareizticīgo baznīcu un klosteri (Brīvības iela 202). Laukumā apskatāms arī pilsētas dibināšanas akmens, kā zināms akmeņi sev līdzi spēj nest visu laiku smagumu, tādēļ ir vērts pakavēties pie akmens – varbūt jūs sajutīsiet Jēkabpils pagātnes garšu.
Skrūveres parks ticis iekārtots 19. gs pilsētnieku atpūtai. Te tika svinēti dažādi pasākumi un organizēta gaisa balona pacelšanās. Agrāk – pirms 1. pasaules kara parku dēvēja par Kroņa dārzu, pēc 2. Pasaules kara – par Puškina parku. Beidzot to nosauca par Strūves parku, jo Pulkovas observatorijas direktors V. Strūve šeit uzsāka meridiāna loka grādu mērījumu. Ar laiku mērījumu veikšanai tika uzcelts koka tornis. Zemi mērīja, lai noteiktu apkārtējo iedzīvotāju zemes platības, par kurām bija jāmaksā nodoklis. Tādējādi veicot Vidzemes astronomisko un trigonometrisko uzmērīšanu 1816.-1819. gados, par ģeodēzisko instrumentu stāvpunktu V. Strūve izmantoja Krustpils pils torni.
Krustpils luterāņu baznīca (Rīgas iela 211a ) – baznīca vairākas reizes ir pārbūvēta, jo tikusi izpostīta un dedzināta laika gaitā. Tomēr pirmatnējo koka baznīcu 1618. gadā uzcēla Nikolajs fon Korfs iepretī Krustpils pilij Daugavas krastā. Pēdējā baznīcas atjaunošana notika 1924. gadā.
Turpat netālu redzams piemineklis Latvijas brīvības cīnītājiem.
Visievērojamākais kultūras piemineklis Jēkabpilī ir Krustpils pils – Jēkabpils Vēstures muzejs (Rīgas iela 216b).
Krustpils jeb Krusta pils minētie celšanas gadskaitļi ir 1231.g. un 1237.g.Pēc pils izpostīšanas tā bija pārtapusi par ēku ar maziem stūra tornīšiem, kuriem bija barokāli kupoli. Pils saglabāja viduslaiku pilīm raksturīgo noslēgto pagalmu, bet vārtu tornim uzbūvēja jaunu augšējo daļu. Plašāka būvniecība notika 19. gs. sāk., kad tika pieaicināts arhitekts Johans Dāvids � ulcs. Arī 19.gs. 2.p. pilī notika remontdarbi un no šī laika fragmentāri saglabājusies interjeru apdare. Pilī 1. stāvā redzami arī 18.gs.sāk. sienu gleznojumi. Pilsmuižas kompleksā ietilpst plašs saimniecības ēku komplekss, kas novietots nedaudz atstatus aiz kādreizējā aizsardzības grāvja. Kopā 1864.g. bija 46 ēkas.
Kopš 1996. g. Krustpils pili dēvē par Jēkabpils Vēstures muzeju.

Krustpils Pils darba laiki:
No 1. novembra – 1. maijam
P.,O.,T.,C., Pt. 9.00-17.00,
S. 10.00-16.00,
Sv - slēgts

No 1. maija – 1. novembrim
P.,O.,T.,C., Pt. 9.00-18.00,
S., Sv. 10.00-17.00,

Cenas:
Skolēni - 0,80 (vasaras sezonā) / 0,60 (ziemas sezonā)
Pieaugušie - 1,20 (vasaras sezonā) / 0,80 (ziemas sezonā)
Studenti, pensionāri - 1,00 (vasaras sezonā) / 0,80 (ziemas sezonā)
***Gids jau ir iekļauts cenā.
Apskatei:
Krustpils viduslaiku pils vēsture, padomju armijas istaba, viduslaiku pils pagrabi ar krusta velvēm. Izstādes pils tornī. Audiogids latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.
Pilī pieejami arī īpašie piedāvājumi, bet tie var mainīties, par to var interesēties mājas lapā www.jekabpilsmuzejs.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Jēkabpils
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!