Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Romantiskā Latgales burvība

Reizes skatīts: 8551
Romantiskā Latgales burvība
Romantiskā Latgales burvība
Romantiskā Latgales burvība
Karte

Apraksts


Ekskursiju tūri pa Latgales romantiskām vietām, kas ir apvītas ar gadsimtu senām leģendām, uzsāksim ar vienas dienas ekskursiju Latgales pilsētiņā- Krāslavā.

Ekskursijas maršruts: Grāfa Plātera pils- pils parks- Karņicka piemineklis- Austriņa akmens- Šokolādes kalns- Priedaines skatu tornis- Anamavas dabas taka un skatu laukums.

Pilsētas leģenda ir par kaislīgu un uzticīgu mīlestību starp grāfa Plātera meitu Emīliju un poļu virsnieku Jozefu Karņicki. 1838.gadā vienā no greznajām pils ballēm grāfa Plātera meita Emīlija iepazīstas ar Eversmuižas īpašnieku virsnieku Josifu Karņicki. Jaunieši iemīlējās viens otrā, taču šai mīlai šķēršļus lika Plāteri, kuri bija iecerējuši savu meitu izprecināt kādam citam, bagātākam un dižciltīgākam līgavainim. Emīlija un Josifs galīgā izmisumā nolema būt kopā neskatoties ne uz ko, pat ja tādēļ būs jāmirst: Josifs – nolēma nošauties vienā no Krāslavas pilskalniem, bet Emīlija – izlēkt no pils trešā stāva loga. Pēc norunātas zīmes naktī no 3. uz 4.augustu Josifs turēja savu solījumu un nošāvās, bet Emīliju pēdējā brīdī izglāba viņas kalpone. Josifs Karņickis tika apglabāts nāves vietā, kur tika uzstādīts piemineklis ar uzrakstu „Netiesājiet un jūs netiksiet tiesāti!”

Ekskursija tiks uzsākta pie Grāfa plātera pils, tika būvēta baroka un klasicisma iezīmēm. Mūsdienās unikālā un kādreiz tik greznā grāfu plāteru rezidence atrodas avārijas stāvoklī, tāpēc tā apskatāma tikai no ārpuses, tomēr neskatoties uz to, tā nav zaudējusi savu ārējo šarmu.
Muižas kompleksā ietilpst 18.gs. vidū veidots romantisks ainavu parks Daugavas ielejas nogāzē ar svešzemju sugu stādījumiem, kāpnēm, skatu perspektīvām un mākslīgi veidotu grotu. No skatu torņa paveras jauki skati uz Daugavu un Krāslavas pilsētu.

Ekskursija turpināsies pie Karņicka pieminekļa. Tagad tur ir izveidots skata laukums, ļoti ainaviska vieta ar burvīgu skatu apkārt.

Netālu no Karņicka pieminekļa atrodas Austriņa akmens, no tā atrašanās vietas paveras skaists uz Daugavu. Dzīvodams Latgalē, pie šī dižakmens 1909.gadā savus darbus radījis latviešu rakstnieks Antons Austriņš.

Turpinot ar leģendām, tiks apskatīts Šokolādes kalns
Šokolādes kalna nosaukums, iespējams, cēlies kalna zemes krāsas dēļ. Ļaudis stāsta, ka pēc tam, kad vecais grāfs iemūrējis pazemē savu neuzticīgo sievu, viņš bieži nācis pa pazemes eju uz Šokolādes kalniņa piekāji. Te viņš vientulībā pārdzīvojis izdarīto. Lai viņu mierinātu, no ūdens iznākušas nāriņas un dejojušas. Kad grāfs devies atpakaļ uz pili, tās pārvērtušās par ķirzaciņām. Šajā vietā patiešām ir bijis daudz ķirzaku. Šokolādes kalniņš īpaši skaists ir pavasarī, kad starp simtgadīgām priedēm sāk ziedēt sniegpulkstenītes.

Daugavas otrā pusē atrodas Priedaines skatu tornis, kas ir 32 metrus augsts un tas ir augstākais skatu tornis LVM apsaimniekotajās platībās. Priedaines skatu tornis ir kā infrastruktūras elements un apskates objekts atpūtas vietā. No tā paveras reibinošs skats uz Daugavas lokiem.

Ekskursijas nobeigumā paliek apskatīt vēl tikai Adamovas dabas taku, kas aizsākas un noslēdzas Krāslavas skatu laukumā. Taka atrodas dabas parkā "Daugavas loki" un aizsargājamo ainavu apvidū "Augšdaugava"
Takas konfigurācija ir sarežģīta – tā met cilpas, virzās gan uz augšu, gan uz leju. Takas garums ir 1.8 km. Piemērota nelielām grupām: 10 – 20 cilvēkiem.
Adamovas skatu laukumā, ir iespēja vēlreiz pavērot jauko skatu uz Krāslavu un Daugavas lokiem, tā lai tas paliek prātā, jo kas zin, kad vēl izdosies pabūt šajā leģendām apvītā nostīrī.

Pusdienas jebkurā laikā var ieturēt kafejnīcā “Mārīte”, Tirgus ielā 2, Krāslavā.

Grāfa Plātera pils un pils parks- Pils ielā 6, Krāslava.
Karņicka kalns- Augusta ielā, Krāslavā.
Austriņa akmens- Sauleskalna ielā, Krāslavā.
Šokolādes kalns- Sauleskalna ielā, Krāslava.
Priedaines skatu tornis- pie Krāslavas robežas, Kaplavas pagastā. Tas ir viegli atrodams, jo tā virsotni var redzēt jau no attāluma.
Anamavas dabas taka un skatu laukums- Rīgas ielas sākumā, iebraucot pilsētā no Daugavpils puses.

Kontaktinformācija

  • Novads: Kārsavas (bij.Ludzas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Krāslavas TIC
31.03.2015 11:23:23
Patīkami, ka ekursija mūsu Krāslavā, bet konatktinformācija nu gan nav jameklē Kārsavā, bet gan KRāslavā:) Krāslavas TIC- Pils iela 2, Krāslava, 656 22201, 26487763 Noteikti ir vēl apskatāmi objekti un vietas, www.visitkraslava.com Ar prieku gaidam viesos!
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!