Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Romantiskā Latgales burvība 2

Reizes skatīts: 7199
Romantiskā Latgales burvība 2
Romantiskā Latgales burvība 2
Karte

Apraksts


Turpinot tūri, pa Latgales romantiskākajās vietām, noteikti jāapmeklē leģendām apvīto Varakļānu pilsētu.

Varakļānu muižas pils- muižas parks- Mīlestības akmens- Sv. Viktora Kapela- Verakļānu pilsēta.


Vienas dienas ekskursiju iesāksim leģendām pilnā Varakļānu pils muižā, kurā jums iespējams izdosies saklausīt "Lielā zābaka" soļus.. Muižā pašlaik atrodas Varakļānu muzejs, kurā ir iespējams apskatīt pastāvīgās ekspozīcijas par Grāfa M. Broha dzīvi un novada likteni.

Muižas apkārtnē esošajā romantiskajā parkā atrodas "Mīlestības akmens," zem kura , ticot leģendai, atrodas grāfa meitas kapa vieta.

Leģenda vēsta, ka Jadviga, grāfa meita, iemīlējās vienkāršā kalpu zēnā ar iesauku Lielais Zābaks. Kad Jadvigas tēvs atgriezās no sava ceļojuma un uzzināja par meitas mīlestību ieslēdz viņu pils tornī un liedza iespēju tikties ar kalpu. Tā kā jauniešu mīlestība bija ļoti spēcīga, viņi neklausīja grāfa teiktajā. Kādu nakti iemīlējies jaunietis pa koka vītņveida kāpnēm tikai līdz meitenes istabas durvīm un mēģināja tās izgrūst. Bet grāfs to izdzirdēja un dusmās pavēlējis savam ierocim – Dzīvajam Zobenam – kalpu nogalināt. Pavēle tika izpildīta.Grāfa meita to redzēdama metās ārā pa logu. Jadvigu apbedīja zem smagā akmens, ko tagad dēvē par Mīlestības akmeni.

Par pašu parku leģenda vēsta, ka muižas īpašnieks Grāfs Borhs, bija draugos ar pašu nelabo un viņam piederēja noslēpumains ierocis- Dzīvais Zobens.
Grāfs bija ne tikai bagāts, bet tam piemita arī maģiskas spējas. Savu muižu viņš uzcēla vietā, kurā zāle bija viszaļākā, meži visskaistākie un ūdens visdzidrākais. Parkam cauri tecēja strauts, kura krastus vienoja arkveida tiltiņi. Līdz ar muižu tapa arī liela baznīca, jo grāfs bijis ticīgs- tad radās liels romantisks parks.

Sv. Viktora Kapela.
Šī kapela ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis,viena no lielākajām katoļu draudzēm Latvijā. Par mākslas pieminekļiem uzskatāma čuguna sētiņa un vārti pie baznīcas. Baltā celtne ar kolonnām un kupolveida jumtu būvēta mākslīgi veidotā uzkalniņā. Kapelā atrodas Sv Viktora relikvijas, kuras pārveda no Romas.


Ekskursijas nobeigumā es noteikti ieteiktu paņemt brīvo laiku, lai apskatītu pašu pilsētu, jo neskatoties uz to, ka tā ir ļoti maza, tās arhitektūra tiešām ir ļoti interesanta.Muižas darba laiks:
Ziemas sezonā= otrdiena - sestdiena no 10.00-16.00;
Vasaras sezonā= otrdiena - svētdiena no 10.00-17.00
Ieejas maksas: skolēniem: Ls 0,20; Studentiem, pensionāriem- Ls 0,30;
Pieaugušajiem- Ls 0,50;
Bezmaksas ieeja -Invalīdiem, pirmsskolas bērniem, internātskolu audzēkņiem.
Gida pakalpojumi: pa pili-muzeju Ls 1,00;
parku Ls 2,00;
pilsētu Ls 5,00 - Ls 10,00;

Varakļānu muiža- Pils ielā 29 Varakļāni Madonas raj.

Kontaktinformācija

  • Novads: Varakļānu (bij.Madonas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!