Sabile 2.dienu pārgājiens.
Reizes skatīts: 8282
Apraksts
Pārgājiena plāns: Sabile – Pedvāle – Sabile – Abavas Rumba – apmetne –Sventes dzirnavas – Sabile.
Tikšana uz Sabili: Autobusi ir viegls pārvietošanās veids, taču samērā ilgs. Ja nav personīgā transporta līdzekļa tad, šis ir vienīgais veids, kā tur nokļūt. Ja dodaties uz Sabili ar mašīnu, tad vislabākā vieta, kur atstāt automašīnu ir Sabiles centrā pie autoostas.
Sabile – Pedvāle. No autoostas dodamies pa kreisi līdz nonākam pie Abavas tilta, to šķērsojam un dodamies pa Brīvības ielu augšā kalnā, līdz Pedvālei ir apmēram 3km, ko iet taču tā kā jāiet pret kalnu tas ir ilgāk nekā noiet lejā. Pedvālē būs ļoti interesanti mākslas mīļotājiem, kā arī cilvēkiem kam patīk daba. Muzeja teritoriju 100 hektāru apmērā veido plaša ainaviska vide — ziedošas pļavas, lēzenas nogāzes, dziļas alejas un līkumaina upīte.
Pēc Pedvāles apmeklējuma dodamies atpakaļ uz Sabili varam doties pa to pašu ceļu, kur gājām uz Pedvāli, bet iesaku ,protams, ja ir vasaras diena un kājās ir apavi ,ko var samērcēt, iesaku doties pa tur esošo upīti lejā uz Sabili, jo iznāksim tieši pie Abavas tilta, upīte ir maza un sekla un pastaiga pa to ir ļoti jauka, koku ieskauta, dažbrīd atrodas pļavu ielenkumā, visumā daudz patīkamāk ,nekā iet pa asfaltu.
Sabile – Abavas Rumba ir divi varianti kā tur nokļūt – ar laivu, bet to darīt īsti nav vērts, jo nobrauciens būtu par īsu, priekš tik dārgas laivu nomas. Taču ,ja kāds vēlas – uz priekšu – būs to vērts. Ja braucat ar laivu, varat līdzi ņemt makšķeri, jo Abavā mīt foreles, taču makšķerēt drīkst tikai līdz Abavas rumbai savukārt no Rumbas līdz Abavas ietekai Ventā makšķerēt ir aizliegts. Turpinot gājienu uz Abavas rumbu, dodamies atpakaļ autoostas virzienā un soļojam tālāk pa galveno ielu, jānoiet ir apmēram 4 – 5 kilometri, tad būs norāde Abavas Rumba, droši soļojam iekšā, taču ,ja pie „šlakbauma” stāv cilvēki un prasa naudu par Abavas rumbas apskati ignorējam tos, jo cena kāda tiek prasīta par apskati ir nesamērīgi augsta un par to lai celtu celtis vispār nevar būt , jo Abavas Rumba NAV privātīpašums. Dodamies apmēram 200-300m uz priekšu ,kur kreisajā pusē būs ceļš iekšā mežā, dodamies pa to. Tad ceļš sadalās, dodamies virzienā pa kreisi, iesim gar māju vienā pusē un priežu mežiņu otrā, būs neliels laukumiņš un labajā pusē ir redzama Abava, noejam līdz krastam un gar krastu dodamies augšup pa straumi uz Abavas rumbu. Informācijai – gar jebkurām ūdenskrātuvēm ir 10m tauvas josla, pa kuru var brīvi pārvietoties, ja nav nekādu šķēršļu žogu utt. līdz ar to nonākot pie Abavas Rumbas neviens nav tiesīgs prasīt naudu. Ejot augšup pa upi ,kreisajā pusē būs pieteka – Čigānupe, ļoti skaista upīte ,kurā arī dzīvo foreles, pa to ejot nokļūsiet līdz Abavas Rumbai.
Abavas Rumba – apmetne vislabākā vieta apmetnei ir vieta, kur sākāt iet gar upes krastu, jo tas nav privātīpašums un tur pat izskatās pēc vietas, kur visbiežāk cilvēki nakšņo.
Apmetne – Sventes dzirnavas varat doties pa to pašu ceļu pa kuru nācām uz Abavas Rumbu. Tikai tur kur mežā nogriezāmies pa kreisi ejam pa labi, apmēram 1,5km nokļūsim Sventes dzirnavu drupās, ļoti skaistas, ir iespēja arī laisties pāri Abavai ar trosi.
Atpakaļ dodamies pa šoseju
Sabilē gaidot autobusu varat uzkāpt vēl pilskalnā taču nekā īpaša tur nav, vislabākā vieta ir Abavas Rumba, kur apguļoties var izbaudīt īstu masāžu.
Informācija:
Autobusu maršruti: 1188.lv
Pedvāle: http://www.pedvale.lv/
Laivas : www.kurzemeslaivas.lv
Nepieciešamais: Telts, grīdiņa, guļammaiss, liela mugursoma, kur to visu salikt, ēdiens, rezerves apģērbs, vasaras apavi, kurus var mērcēt.
Ieteicamais: Laiva pārbraucienam no Abavas tilta līdz Abavas rumbai.
Kontaktinformācija
- Novads: Talsu (bij.Talsu rajons)
- Adrese:
- Kontaktpersona: -
- Mājas lapa: -
- Tel.:
- E-pasts: -
Viesu grāmata
Nav neviena sludinājuma.