Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vecumnieku apskates objektu klāsts

Reizes skatīts: 8458
Vecumnieku apskates objektu klāsts
Vecumnieku apskates objektu klāsts
Vecumnieku apskates objektu klāsts
Vecumnieku apskates objektu klāsts
Karte

Apraksts


Šeit ir neliels ieskats vienas dienas ekskursijā pa Vecumnieku novada apskates objektiem.

Ausekļu dzirnavu brīvdabas muzejs- Trušu pilsētiņa- Strūbergu ģimenes daiļdārzs- "Jūras" amatnieku sēta- Vecumnieku evaņģēliski luteriskā baznīca


Vecumnieku novadā atrodas Ausekļu dzirnavu muzejs, šajā muzejā ir iespējams gan tikai aplūkot, gan arī izmēģināt savus spēkus piedaloties dažādos lauku darbos, kas ir bijuši ikviena senlatvieša ikdienas darbi. Šādu darbu sarakstā ir daudzi saimnieču darbi, tādi kā sviesta kulšana, veļas mazgāšana, velēšana uz veleknes un kāpostu skābēšana. Amatniecības darbi- pīšana, baļķu grebšana, metāla kalšana, slotu siešana un arī aušana. Grupām iepriekš piesakoties ir iespējams ibaudīt labības kulšanas darbus un zemes aršanu ar senlaicīgiem traktoriem.Vecumnieku novadā atrodas, trušu pilsētiņa, kurā apmeklātēji var apskatīties vairāk nekā 65 dažādu trušu šķirņu. Pilsētiņu ir iespējams apmeklēt katru dienu, pietam ne tikai dienas laikā, ekskursijas tiek piedāvātas arī nakts laikā, jo vakaros tiek ieslēgtas laternas. Ieejas cena pieaugušajiem ir 2, 00 Ls, bērniem tas izmaksās 1, 50 Ls. Ir iespējams iegādāties ģimenes biļeti, pa 6, 00 Ls. Bet jāsaka, ja Jūs apskatīsiet trusīšu pilsētiņu nakts laikā, Jums nāksies piemaksāt 10 %. Piknika vieta pirmo stundu ir par brīvu, bet tālāk samaksa pēc vienošanās. Te ir iespējams arī iegādāties gan šķirnes trušus, gan trušu mājiņas.


Strūbergu ģimenes daiļdārzs tiešām ir ievērības cienīgs. Tas vairākas reizes ir ieguvis pirmo vietu republikas daiļdārzu konkursā. 2004. gadā, tam tika piešķirts nosaukums "Latvijas izcilākais daiļdārzs". 2008. un 2009. gadā tika iegūti "Paraugdārza" goda nosaukumi. Tā kā nemaz nerodas pārdomas par to, vai ir vērts apmeklēt šo dārzu, jo ar pilnu pārliecību var teikt, ka tas ir viens no labākajiem Latvijas daiļdārziem.
Daiļdārza apmeklējumu iepriekš ir jāpiesaka.


"Jūras" ir Vecumnieku pagastā populārākā amatniecības sēta. Savu popularitāti tā ir ieguvusi pateicoties savam saimniekasm koktēlniekam J. Audzijonim. Viņš savā sētā pats ir uzbūvējis kapelu un Kristus tēlu. Te atrodas arī viņa būvētās vējdzirnavas un citi koktēlnieka darbi.


Vecumnieku evaņģēliski luteriskā baznīca atrodas Vecumnieku centrā. Beznīca tika celta jau 1845. gadā. Tā ir būvēta ampīra stilā, baznīcā atrodas liels altāris. Jāpiemin arī tas, ka baznīca ir valsts nozīmes kultūras piemineklis un par tās tīšo vai netīšo bojāšanu tiek piespriests bargs adminestratīvais sods.

Kontaktinformācija

  • Novads: Vecumnieku (bij.Bauskas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!