Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)

Reizes skatīts: 7080
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Ciemos pie Rēzeknes rajona amatniekiem (1 diena/auto)
Karte

Apraksts


Kad apceļojot dzimto zemi, esi ieradies kādā pilsētā, noteikti ir vēlēšanās redzēt ko vairāk nekā pašu pilsētas centru. Vilina doma par iespēju satikt pēc iespējas vairāk interesantu cilvēku, aprunāties ar viņiem par dzīves priecīgajām un ne tik saulainajām dienām, ielūkoties kā aizrit šī reģiona ļaužu ikdiena, un kas ir šīs apkaimes ļaužu pamats iz sendienām. Saprast kas ir kas, un meklēt atbildes uz jautājumiem par daļu no Latgales ļaužu dzīves stilu un tradīcijām var doties meklēt pie Rēzeknes rajona amatniekiem.
Rēzekne, Brāļu Skrindu iela 3. Ja vēlaties ielūkoties tekstiliju daudzveidīgajā pasaulē, interesants piedzīvojums caur audumu rakstiem, krāsām un faktūru jūs sagaida Rēzeknes pilsētas Kultūras nama tautas lietišķās mākslas studijā „Dzīpariņš”. Te – steļļu pasaulē - darbojas 26 dažādu paaudžu audējas. Kundzes un jaunkundzes meistarīgi auž segas, galdautus, dvieļus, gultasveļu un daudz ko citu, pieskaņojot aušanas seno tehniku īpatnības mūsdienu patērētāja prasībām.
Ozolmuiža. Ja dosieties uz Ozolmuižas pagasta pusi, sameklējiet audējas Janetas Jases mājas. T.: 26578445 Viņa ir Rēzeknes Tautas lietišķās mākslas studijas „Dzīpariņš” amatniecības kameras meistares. Janetas tekstilijas – šalles, linu dvieļi izceļas ar oriģinālu rakstu vienkāršajiem salikumiem un krāsu saskaņu. Dominējošās ir zaļgandzeltena un melna krāsu gammas. Rokdarbniece līdzās tradicionālajiem rakstiem ievieš jaunas formas, detaļas un akcentus. Audēja ir saņēmusi pasūtījumus linu aizkaru aušanai gan no eksprezidentes Vairas Vīķes Freibergas, gan prezidenta Zatlera kundzes.
Malta. Māja F.Trasuna ielā , T.: 64641599 ir koktēlnieka, amatnieka un meža meistara Arvīda Lapas darbnīca. Meistars rada savus darbus no visdažādākajiem materiāliem – metāla drātīm, plastmasas, sintētikas... Tomēr visiecienītākais viņam ir koks. Turklāt tāds koks, kas tiek atrasts mežā dabas veidotajā formā. Katrai kokā attēlotajai skulptūrai Arvīds ir devis nosaukumu, piemēram, „Ķencis”, „Dzīvnieku krucifikss”, „Fontāni” utml. Ja būsiet ieinteresēti ielūkoties amatnieka noliktavā, varēsiet aplūkot interesantu galdu, kuram ir veselas 12 kājas (trīspadsmitā nav saglabājusies). Vēl viena Arvīda īpašā nodarbe ir rotu darināšana no apkārtnē pieejamiem materiāliem. Tie ir savdabīgi kuloni, brošas, piespraudes, rokassprādzes.
Viļāni. T.: 29100416 Gaļinas Meļņikas mājās acis priecēs daudzveidīgie izšuvumi, tamborējumi, pinumi un adījumi. Līdzās ierastajām tehnikām un rakstiem, kuru idejas tiek smeltas žurnālos, visdažādākās lietas top arī lupatiņu un ēnu tehnikās. Starp kundzes neparastajiem rokdarbiem izceļas ar spilventiņi ar ārstniecības augu pildījumu saldam miegam un auduma maisiņi, kas pildīti ar izžāvētām zāļu tējām.
Savukārt, iegriežoties pie Viļānu Audēju biedrības dāmām Viļānos, Kultūras laukumā 4a, T.: 25944788, ieraudzīsiet visdažādāko krāsu plecu lakatus, dažādu izmēru un nokrāsu grīdas segas, somiņas, grāmatzīmes un tautiskās jostas. Rokdarbu krāsas katra audēja izvēlas pēc savas izjūtas, tomēr bieži tiek izmantoti tradicionālie latviešiem raksturīgie toņi. Audēju darbi top diezgan ilgi, piemēram, vienai grīdas segai nepieciešama 1–2 nedēļas, jo tiek austs no darba brīvajā laikā.
Sakstagals. Pagasta skaistākā ēka ir Sakstagala pamatskola, kurā par skolotāju strādā Aleksandrs Doroščonoks. T.: 26146891 . Kad atliek brīvais laiks, jauneklis ķeras pie klūgu pīšanas. Ar apbrīnojami lielu pacietību top smalki grozi, lukturi, paplātes, vācelītes un daudzi citi interesanti, mājsaimniecībā noderīgi priekšmeti. Lai atšķirtos no citiem klūgu pinējiem, Aleksandrs nopietni studē attiecīgo literatūru, pēta materiāla īpatnības, meklē jaunas formas un mezglu variantus. Pirms dažiem gadiem klūgu pinumi bijuši meistara maizes darbs, tagad darinājumi top paša priekam un dāvinājumiem.
Dricāni. Pagasta rokdarbnieces ir apvienojušās biedrībā „Maziča”. Te atradīsiet sev tīkamus klūgu izstrādājumus, Latgalei raksturīgos toņos un musturos adītus cimdus un zeķes, lupatiņu tehnikā tapušos tepiķus un grīdas segas. Kundzes darbojas visai čakli, turklāt, divus vienādus izstrādājumus šeit neatradīsiet. Lai arī rokdarbnieces apzinās, ka ar saviem meistarīgajiem darinājumiem varētu labi nopelnīt, viņas savus darbus nepārdod, bet gan no sirds dāvina saviem mīļajiem radiem un draugiem.
Ilzeskalns. Ja esat nokļuvuši Rogovkas pusē, būsiet laipni gaidīti mākslinieku Pētera un Maijas Gailumu mājās Jaungailumos. Maija ir diplomēta floriste - viena no pazīstamākajām šī amata meistarēm Rēzeknes novadā. Par viņas meistarību var pārliecināties aplūkojot piemājas dārzu. Savukārt, Pēteris veido atšķirīgus mākslas darbus „ tradicionālās” Latgales keramikas stilā ar īpatnējām formām un glazūrām no vara un kobalta oksīda. Sevišķi viņam patīk veidot tradicionālo saimniecības trauku variācijas, īpaši garas, slaidas vāzes un neparastas formas svečturus. Viesi var izmēģinot virpošanas procesu arī paši.

Veremi. Lejasančupānos atrodas Latvijā vienīgā sertificētā ādas izstrādājumu darbnīca Latvijā - „Apkalnmājas”. T.: 26597635, 64637063. Te tiek darināti visdažādākie ādas izstrādājumi no zirglietām līdz smalku dāmu somiņām. Lielajā mājā maki, maciņi, siksnas, telefonu futlāri u.c. darinājumi izkārtota gluži kā muzejā. Prieks skatīties un grūti izvēlēties. Dažādas formas, krāsas, izmēri... tik lielu ādas izstrādājumu sortimentu nevienā veikalā neatradīsiet. Turklāt viss ir oriģināls un kvalitatīvs roku darbs par ļoti, ļoti labām cenām. Tūristiem te tiek rīkotas ekskursijas pa darbnīcu, notiek ādas izstrādājumu izgatavošanas paraugdemonstrējumi, var mēģināt pats izgatavot kādu ādas izstrādājumu vai iegādāties suvenīrus.
Savukārt, Veremu pagasta aktīvākā un atpazīstamākā audēja Janīna Zelenova ir studijas „Dzīpariņš” dalībniece. T.: 29436903 Viņas sirdslieta ir no lina un vilnas darinātas segas, dvieļi, villaines, brunči, lakati un jostas tautas tērpiem, īpašu uzmanību pievēršot. katram novadam raksturīgajiem elementiem. Tomēr izzinot un saglabājot vecās tradīcijas, Janīna neatsakās no modernām tendencēm savos rokdarbos. Piemēram, ļoti interesanti ir novatoriskās idejās tapušie galdauti. Kundze auž arī žalūzijas.
Braucot šo maršrutu, būsiet mērojuši teju pilnu apli ap Rēzekni. Protams, ja vēlaties redzēt vēl vairāk, tad tikai lieku reizi jāizkāpj no mašīnas. Katrā pagastā atradīsiet kādu interesantu, vēsturiski nozīmīgu vai tikai šai vietai raksturīgu apskates objektu - vai nu tā būtu kāda baznīca, vai krucifikss, akmens vai pilskalns, interesanta piemājas saimniecība un tml.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!