Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Grobiņas pilsētas apskate (1 diena kājām)

Reizes skatīts: 5939
Grobiņas pilsētas apskate (1 diena kājām)
Grobiņas pilsētas apskate (1 diena kājām)
Grobiņas pilsētas apskate (1 diena kājām)
Grobiņas pilsētas apskate (1 diena kājām)
Grobiņas pilsētas apskate (1 diena kājām)
Karte

Apraksts


Grobiņa kuršu valodā: Gruobīns, kas nozīmē skābaržu mežs. Pilsētas centrs ir ceļa posmā Rīga – Liepāja kreisajā pusē – aptuveni 10 km no Liepājas. Tā ir sena pilsēta Ālandes upes krastos. No vēstures datiem: pirmo reizi kā Zēburga (Seeburg) pieminēta jau 854.gada notikumu aprakstā Rimberta hronikā. Pilsēta ir ar 512,6 ha lielu un tagad ir Grobiņas novada centrs.

Viss sākas ar Grobiņas pils, nu jau pilsdrupu apskati. Tās aprises un izmērus vēl mūsdienās var redzēt, jo mūri ir labi saglabājušies, pateicoties, tam, ka 70.gados pils mūri tika iekonservēti. Tagad pils iekšpusē ar zālājs, izkopti celiņi, soliņi un ir vieta, kur notiek pasākumi. Tā ir vieta, kur pastaigāties, paskatīties uz augstajiem mūriem.

Maija un jūnija mēnešos ir iespēja apskatīt brāļu - Kārļa un Jura Egles Tulpju dārzs - Egļu ielā 7 un 11, kurā parasti zied vairāk nekā 200 tulpju šķirņu.

Pāri Lielajai ielai ir Grobiņas evaņģēliski luteriskā baznīca (Lielā iela 21). Līdzās baznīcai ir atpūtas vieta tūristiem un pilsētas iedzīvotājiem - Pilsētas dibināšanas piemiņas zīme, kurā atspoguļota dzērve – pilsētas simbols. � eit pilsētas svētku laikā notiek gada tirgus un netālajā laukumā – koncerti un izrādes. � ī ir vieta, kur pulcējas cilvēki svētkos.

Ejot pa Lielo ielu, apskatāma Grobiņas Baptistu baznīca – Liepā iela 31. Turpinot iet pa Lielo ielu, tās labajā pusē ir Grobiņas domes ēka – Lielā iela 76, kurai līdzās ir iekopts un nesen izbūvēts laukums. Nogriežoties uz K.Ukstiņa ielu, atrodams bērnu rotaļu laukums.

Atgriežoties uz Lielās ielas, turpat netālu ir Pilsētas un Z.Mauriņas muzejs - Lielā ielā 84, telefons 29111923. � ajā ēkā pazīstamā rakstniece dzīvojusi no 1898.gada līdz 1921.gadam. Apskatei ir trīs telpas, kur viena ir tēva - doktora Roberta Mauriņa istaba, otra - Mauriņu ģimenes viesistaba, trešā - ekspozīcijas un izstāžu telpa, kurā bieži notiek literāri pasākumi, tikšanās ar radošiem cilvēkiem.

Ejot pa Z.Mauriņas ielu, kas savienojas ar Celtnieku ielu, paveras skats uz jaunu katoļu baznīcu - Grobiņas Sv. Brigitas katoļu baznīca – Celtnieku iela 33. Tai ir tikai 10 gadi un tā atgādina Noasa šķirstu. Ēka celta mūsdienīga un nav ar pārspīlētu greznumu. Blakus baznīcai atrodas stadions, kurā bieži notiek spēles un pilsētas svētkos tā ir vieta atrakcijām gan lieliem, gan maziem.

Laika posmā no 15.aprīļa līdz 15.oktobrim iespēja apskatīt Botānisko dārzu - Saules ielā 31. Tas ir pirmais privātais botāniskais dārzs Latvijā. Izveidots 1994.gadā. Dārzā aug ap 5000 dažādu augu, 500 dažādu šķirņu tulpes, 200 krokusu šķirnes un citus sīpolaugus.. Ieejas maksa - ziedojumi.

Ja dodaties Rīgas virzienā, vērts ir pievērst skatu Vēja ģeneratoru parkam, kas ir lielākais vēja parks Baltijā ar 33 vēja ģeneratoriem, ģeneratora augstums kopa ar propellera spārnu ir 77metri. Tiem ir iespēja piebraukt pavisam tuvu - dzirdēt un redzēt kā tie darbojas.

INFO: Pusdienas ieturēt ir iespējams Grobiņā:
Kafejnīca „Zem liepām”- Liepā iela 28, tel. 63491474
Kafejnīca „Dzērves ligzda”- Liepā iela 33, tel. 63490411
Ēdnīca „Jūrpils” – Lielā iela 52, tel. 63491803

Smalkmaizītes:
Veikals-konditorija „Ducis” – Liepā iela 70, tel. 63490428

Iveta Z.

Kontaktinformācija

  • Novads: Grobiņas (bij.Liepājas novads)
  • Adrese: Grobiņa
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!