Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Smiltenes velomaršruts

Reizes skatīts: 6808
Smiltenes velomaršruts
Smiltenes velomaršruts
Smiltenes velomaršruts
Smiltenes velomaršruts
Smiltenes velomaršruts
Karte

Apraksts


Smiltene ir lieliska vieta aktīvai atpūtai pie dabas krūts. Aprārtnē ir gan meži, gan kalnainas vietas, ir ezeri un līdzenumi. Ir jāsaka, ka Smiltene ir viena no tām retajām pilsētām, kas tiešām kopj un reklamē valomaršrutus. Pilsētā ir izstrādāti vairāki lieliski velomaršruti, kuri ved gar labākajām atpūtas vietām un izcilākajiem apskates objektiem. Tā kā tuvojas ziemas sezona, ir jāsaka ka šīs velotakas ziemā var izmantot slēpošanai, bet, kamēr vēl nav sniega, takas var izmantot nūjošanai


Tepera ezers- Pārkalnes- Pārkalnu naudas akmens- Niedrāja ezers- Silvas dendrārijs.


Tepera ezers- ezeram ir bijuši vairāki nosaukumi, savu tagadējo nosaukumu tas ir ieguvis no kādreizējā īpašnieka vārda. Kādreiz ezerā ir atradies ūdens rats. ī ezera apkārtni ir ļoti iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas tūristi. Te ir gan lieli apskates objekti, gan labiekārtotas atpūtas vietas. Ezera tuvumā atrodas arī kartingu un auto trase.


Pārkalnes – šī ir velomaršruta augstākā daļa, Pārkalnu mājas atrodas 140 metrus virs jūras līmeņa. Agrāk šī vieta bija slavena ar to, ka te atradās Pārkalnu tornis, no kura paverās lielisks skats. Tomēr ar nožēlu ir jāsaka, ka gadiem ejot tornis palika nedrošs un to nojauca.


Pārkalnu naudas akmens ir Latvijas aizsargājams dabas objekts. ī akmens patiesie izmēri joprojām paliek nezināmi, jo tā akmens daļa, kas ir redzama, ir tikai neliela daļa no visa akmens. Par akmeni klīst leģendas, mēdz runāt, ka akmens tuvumā ir aprakti dārgumi. Nevar zināt vai tā ir taisnība, bet pagaidām neviens dārgumus vēl nav atradis.


Niedrāja ezers – ezera dziļākā vieta ir ap 8 metriem, tas ir savienots arī ar citiem ezeriem. Ezera ūdens ir tīrs un dzidrs. Ezers ir slaves arī ar to, ka no tā dzīlēm ir izvilkta veca laiva, kas ezera dibenā ir nogulējusi vairākus gadu simtus. Tagad laiva atrodas Jūrmalas pilsētas muzejā.


Silvas dendrārijs – ī teritorija ir valsts nozīmes aizsargājamā dabas teritorija. Dažas no parkā augošām aizsargājamām sugām ir īpašas ar to, ka tās aug vistālāk uz ziemeļiem. Kopumā ir apskatāmas vairāk nekā 200 augu sugas. Augi šeit aug apvienoti grupās. Dendrārijs ir brīnišķīga pastaigu vieta. Tiesa gan ugunskuru kurināšana ir kategoriski aizliegta, toties dendrārijā ir lieliska lapene atpūtai.


Braucot pa velomaršrutiem ir jānovērtē savas braukšanas prasmes. Ir jāapzinās, ka maršruti, kas ir apzīmēti sarkanā krāsā ir ar paaugstinātu sarežģītības pakāpi. Dažās vietās velomaršrutā atrodas informatīvie stendi, kuros var uzzināt interesantu informāciju par Smilteni. Garākā taka ir vairāk nekā 30 km gara.

Kontaktinformācija

  • Novads: Smiltenes (bij.Valkas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Anete
31.03.2014 15:13:08
:)
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!