Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rojas dārgumi

Reizes skatīts: 7966
Rojas dārgumi
Rojas dārgumi
Rojas dārgumi
Karte

Apraksts


Maršruts, kurš ietver sevī nozīmīgākās Rojas apskates vietas:

Rojas Jūras zvejniecības muzejs- Rojas evaņģēliski Luteriskā baznīca- Kaltenes evaņģēliski luteriskā baznīca- Rojas akmens- Velna kalvas- Purciema apmetne- Tromeļa pils- Rojas daiļdārzs.Rojas Jūras zvejniecības muzejā ir lieliska iespēja uzzināt gan par pilsētas nosaukuma izcelsmi, gan par pagasta izveidi un vēsturi. Muzejā var uzzināt daudz jaunas informācijas par zvejnieku darbu un dzīves ritmu. Te tiek dota iespēja apgūt tāmnieku valodu, iemācīties lāpīt zvejas tīklus un siet sarežģītos zvejnieka mezglus. Muzeja ieejas maksa ir no 0, 20 – 0, 50 santīmiem, grupām jāmaksā 2, 00 Ls. Muzeja darba laiks no 1. maija līdz 1. oktobrim ir no otrdienas līdz sestdienai- 10:00 - 18:00, svētdienās- 10:00 - 15:00. No 1. novembra līdz 30. aprīlim ir no otrdienas līdz sestdienai- 10:00 - 17:00


Rojas evaņģēliski luteriskā baznīca savas pastāvēšanas laikā tika vairākkārt pārveidota. Savu tagadējo izskatu tā ir ieguvusi tikai 1992. gadā, kad baznīca tika rekonstruēta. Baznīca ir viegli atpazīstama ar savu masīvu zvana torni un altārgleznu.


Kaltenes evaņģēliski luteriskā baznīca atrodas jūras krastā. Savu tagadējo izskatu tā ir ieguvusi 1921. gadā.
Baznīca ir ļoti vienkārša ar mazu torni virs ieejas. Baznīca ir būvēta no laukakmeņiem, sarkanie kieģeļi pilda dekoratīvās funkcijas.


Rojas akmens tika atklāts tikai 1990.gada pavasarī. Tas sevī glabā daudzus noslēpumus. Vairākums pētnieku izsaka viedokli, ka uz akmens esošie zīmējumi liecina par agrīnās astronomijas attīstību šaja rajonā. Līdzīgi zīmejumi tika veikti bronzas laikmetā.


Velna kalvas ir piejūras zonas vairāku neparastu akmeņu sablīvējumi. Šī vieta ir ievērīga ar to, ka tā ir vienīgā izpētīta laukakmeņu vieta Latvijā. Tetitorijas kopējs platums ir apmētam 85 hektāri, šis reģions ir valsts aizsardzībā.


Pūrciema apmetne tika atklāta 1934. gada rudenī. Tika veiktas izpētes un konstatēja, ka apmete šajā vieta atradās apmēram 3 g.t.p.m.ē. Apmetnes vietā tika atrastas trauku lauskas, kaulu fragmenti, dzintara rotājumi un citas lietas, kas tika nodotas Valsts vēsturiskajam muzejam.


Tromeļa pils ir viduslaiku nocietinājuma vieta. Nocietinājums atradās apmēram 20 metrus augstās kāpās. Vieta ir apvīta ar leģendām, populārākā no tām ir tāda, ka kāpās slavenais laipītās Trommels ir apracis savus dārgumus.


Rojā ir iespējams apskatīt lielisku daiļdārzu, kurā ir tējas namiņš, alus dārzs ar kamīnu un daudz dažādu dekoratīvo augu. Ieejas cena nav noteikta, katrs maksā tik cik vēlas. Apmeklējumam iepriekš ir jāpiesakās.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rojas (bij.Talsu rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!