Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ekskursijas dabas mīļotājiem

Reizes skatīts: 7947
Ekskursijas dabas mīļotājiem
Ekskursijas dabas mīļotājiem
Ekskursijas dabas mīļotājiem
Ekskursijas dabas mīļotājiem
Ekskursijas dabas mīļotājiem
Karte

Apraksts


Ekskursijas dabas mīļotājiem.
Šīs dabas takas izstaigājām vairākās dienās.

Lielezera dabas taka- Ķirbižu Meža izziņas taka- Puikules Purezera dabas taka- Lādezera kultūrvēsturiskā izziņas taka - Ungurpils dzirnavezers- Randu pļavas- Lībiešu upuralas pie Svētupes


Lielezera dabas taka
� ī dabas taka atrodas pie Lielezera, tās garums ir apmēram 3, 6 kilometri. Takā ir izveidoti gan bērnu rotaļu laukumi, gan lieliskas atpūtas vietas. Pietam te ir arī putnu novērošanas tornis. Takā atrodas arī lielisks pontonu tilts. Te ir iespējami laivu braucieni, un tam ir paredzētas laivu piestātnes.


Ķirbižu Meža izziņas taka
Taka atrodas pie Vitrupes upes, tās garums ir apmēram 2,1 kilometri. Arī šajā dabas takā ir labiekārtotas atpūtas vietas. Takā ir iespējams apskatīt Vālodzes dižozolu.


Puikules Purezera dabas taka
� ī dabas taka ved uz purva vidu, no kurienas paveras lielisks skats uz pakārtni. Takas garums ir apmēram 3 kilometri. Veicot šo ceļu un iespējams atpūsties vairākās labiekārtotās atpūtas vietās.


Lādezera kultūrvēsturiskā izziņas taka
� ī taka ietver sevī vairākas nozīmīgas apskates vietas. Taka ir labā stāvoklī, tur atrodas vairākas informatīvās zīmes un stendi, kas ļauj uzzināt vairāk informācijas par apskatāmiem objektiem. Taka ir diezgan gara, tās garums ejot kājām ir apmēram 7 kilometri, bet veloceliņa garums ir 9 kilometri. Takā ir apskatāmi tādi ogjekti kā Ozolkalna dižozols, Sibīrijas ciedru audze, Empagu svētavots un vecās Nabes muižkungu kapenes.


Ungurpils dzirnavezers
� is ezers tika izveidots mākslīgi. Uz tā atrodas vairākas peldošas salas. Blakus šim ezeram atrodas parks, kuru apmeklējot ir iespējams apskatīt viduslaiku Ungurpils mūru drupas.


Randu pļavas
� īs ir Latvijā vienīgās piejūras pļavas. Tieši tāpēc šeit ir sastopamas tādas augu sugas, kuras neaug nekur citur. Daudzi no šiem augiem ir ierakstīti Eiropas Sarkanajā grāmatā. Bez neatkārtojamiem augiem, te ir apskatāmi arī putni. Randu pļavas ir starptautiski atzīta putnu migrācijas vieta.


Lībiešu upuralas pie Svētupes
� īs alas ir vienas no garākajām Latvijas alām. Pēc zinātnieku uzskatiem, tās bija lībiešu kulta vietas. � eit tika atrastas senas maģiskas zīmes, kas bija iegravētas alas sienās.

Kontaktinformācija

  • Novads: Limbažu (bij.Limbažu rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!