Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā

Reizes skatīts: 8222
Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā
Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā
Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā
Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā
Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā
Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā
Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā
Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā
Karte

Apraksts


Aizraujošais week ends Ozolaines pagastā

Ozolaines pagasts atrodas Rēzeknes novada centrālajā daļā uz dienvidrietumiem no Rēzeknes pilsētas. Pagasta administratīvais centrs ir ciemats Bekši. www.ozolaine.lv
Atšķirībā no tradicionālās objektu apskates šis maršruts paredz arī aktīvu atpūtu un t.i. - izjāde ar zirgiem, darbošanās pie vietējā keramiķa un tikai tad atpūta pie ezera.
Bet sāksim ar dabas un kultūras objektu apskati. Ozolaines pagastā Laizānu ciemā ievērībai cienīgs ir valsts nozīmes dabas piemineklis – Laizānu parks. Pie parka atrodas Liepu pamatskola, kura pašlaik ir Maltas 2. vidusskolas struktūrvienība. Līdzens parks vēršas 7,4 ha platībā, kura teritorijā atrodami trīs dīķīši. Parks veidots 19.gs.beigās – 20.gs. sākumā. To izmanto ne tikai pamatskolas skolēni sportam un atpūtai, bet arī vietējie pagasta iedzīvotāji pastaigām un brīvā laika pavadīšanai. Gadījumā, ja būsiet pie Liepu skolas kādā darba dienā, tad noteikti ieejiet apskatīties 2006.gadā realizēto projektu "Bez pagātnes nav nākotnes”, kā rezultātā tika ierīkots muzejs skolas telpās. Projekta laikā izveidots muzejs ar savāktiem materiāliem par mazākumtautību vēsturi Ozolaines pagastā un skolas attīstību laika gaitā sabiedrisko iekārtu pārmaiņu iespaidā, par kultūras vērtībām. Noteikti atradīsiet dažas unikālas rotaslietas, sadzīves priekšmeti, mākslas izstrādājumi, fotogrāfijas u.c.
Atgriežoties Bekšos apciemosim keramiķi Staņislavu Viļumu, kurš 1996.gadā aprīkoja savu darbnīcu un uzmūrēja keramikas apdedzināšanas cepli Bekšos – Cukurkalnā Keramiķa rokraksts veidojas, balstoties uz vissenāko amatniecības tradīciju un darba paņēmienu radošu interpretāciju. Trauki tiek apdedzināti svēpējuma tehnikā, keramikas krāsu izmantojot tikai ornamentikai. No 1986.gada Viļums regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Ieeja grupām Ls 5, pieteikšanās pa tālr. 29106193 vai e-pasts: stass_v@inbox.lv. Kā papildus pakalpojumu piedāvā „Pūdnīka skūlas” maršrutu.
Turpat Bekšos vietējie zemnieki izveidoja zirgu staļļus, un izjādes vietu. Uz šejieni tiek aicināti visi interesenti. Īpaša loma šajā vietā tiek atvēlēta reiterapijai, kas pateicoties ārstnieciskām vingrošanām, izmantojot jāšanu uz zirga, ārstē kādu iedzimtu, iegūtu traumu vai slimību. Saimnieki pastāstīs par zirgiem, to kopšanu un audzēšanu un protams piedāvās izjādi ar pavadoņiem. Bekšos, pašā centrā, ir iespēja nopirkt svaigi ceptas un par kartas maizītes un bulciņas no vietējās konditorejas. Tālr.pasūtījumiem 29251591
Aiz Bekšiem, Deimaņu ciematā atrodas viena no Ozolaines pagasta ievērojamākām vietām, rakstnieka Mihaila Naricas māja-muzejs. Muzejs svinīgi tika atklāts 2000.gadā 7.novembrī. Atrašanās vieta: M.Naricas māja-muzejs, c.Deimaņi, Ozolaines pagasts, Rēzeknes rajons, LV-4633. Juridiskā fonda adrese: Atbrīvošanas aleja 48a, Rēzekne, LV-4600, Latvija. Ekskursiju pieteikšana tel.29273276, 64624808, e-pasts: internationalfund@e-apollo.lv. Papildus informācija skatāma mājas lapā: http://narica.risc.lv
Pirms doties pelnītā atpūtā pie ezera, iegriezīsimies Kampišķos, kur atrodas vietējās nozīmes kultūras piemineklis - Kampišķu vecticībnieku lūgšanas nams, kas celts 1791. gadā, tad pēc ugunsgrēka atjaunots 1931. gadā pēc arhitekta V. ervinskis. Lūgšanu namā tiek piekoptas senas vecticībnieku tradīcijas. Netālu atrodas vēl viens vietējās nozīmes kultūras piemineklis - Gaiduļu viduslaiku kapsēta.
Ozolaines pagasta teritorijā atrodas Gaiduļu ezers, kuru atpūtnieki no tuvas un tālās apkārtnes ļoti iecienījuši. Ezers vilina ar sakoptu krastmalu, tīro ūdeni, labu piebraucamo ceļu un priežu mežu apkārt ezeram. Vidējais ezera dziļums ir četri ar pusi metri, bet maksimālais dziļums - septiņi metri. Pie tā piebrauksim pa autoceļu A 13 Daugavpils – Rēzekne uz Rēzeknes pusi pagriežoties kvarkos pa labi, tad braucot līdz Križeunīkiem un tad pa labi pa lauku ceļu līdz ezeram.
Pie ezera var atpūsties lauku mājā „Vilnīši V”, kura atrodas Gaiduļu ezera krastā, apmēram 7 km no Rēzeknes. Piedāvā makšķerēšanas iespējas, nepieciešamos inventārus un laivas nomu, sakopta peldvieta. Mājiņa paredzēta sešām personām (ledusskapis, gāzes plīts, galda piederumi). Viesus uzņem no maija līdz oktobrim.
Tālr. 371 26725256, e-pasts: vilnisiv@inbox.lv
Ziemas sezonā labāk braukt uz Bumbišķiem (apmēram 5 km no Rēzeknes). Lauku māja „Salāji” piedāvā aktīvu atpūtu 10 personām. Slēpošana, slidošana.
Tālr. 646 94413, e-pasts: julijakolesnikova@yahoo.de
Braucot lielākā kompānijā var apmesties viesu mājā „Nakts zvaigzne” (netālu no Tēviņu ezera). Piedāvā vietu 30 personām ar makšķerēšanas iespējām, inventāru un laivas nomu. Viesus pieņem visu gadu.
Tālr. 29949392, 29252317
Pēc labi pavadītām brīvdienām arī darba diena, kura atnāks liksies patīkama un neapgrūtināta!


Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: R'ezeknes novads, Ozolaines pagasts LV-4633
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 64640171
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!