Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kur Maltas upe ved (velo)

Reizes skatīts: 7251
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Kur Maltas upe ved (velo)
Karte

Apraksts


Kur Maltas upe ved (velo)

Maltas pagasts atrodas Rēzeknes novada dienvidu daļā, 210 km attālumā no galvaspilsētas un 21 km attālumā no Rēzeknes. 18. gs rakstu avotos ir minētas Antonopoles muižas, kuras kopā veidoja Maltas ciematu (līdz 1920. gadam Borovaja un līdz 1991. gadam pilsētciemats Malta). Maltas pagasts veidojās no Maltas ciemata un 36 apdzīvotām vietām (sādžām).
Maltu šķērso Sanktpēterburgas-Viļņas automaģistrāle, dzelzceļš Sanktpēterburga-Varšava ar dzelzceļa staciju Malta. Daudzi mazie ezeriņi, paugurains reljefs piesaista tūristus apmeklēt šo reģionu. Cauri Maltai tek upe Malta, pēc kuras līkumotiem krastiem tika veidots šis maršruts.
Iebraucot Maltā no Rēzeknes puses uzreiz redzēsim zīmi Maltas upe. Diemžēl tieši sekot tai neatļaus paugurains reljefs, bet braucot pa 1.maija ielu nogriezīsimies uz Smilšu ielu kur redzēsim pirmo apskates objektu - Maltas (Borovojas) vecticībnieku kopienas lūgšanas nams. Lūgšanas nams ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Uzcelts 1931. gadā būvuzņēmēja A. Grunceviča vadībā, projekta autors - arhitekts V. ervinskis. Tā ir samērā vienkārša celtne ar nelielu kupolu. Dievnamā atrodas senas relikvijas: ikonas Svētā Trīsvienība un Ienešana templī, kā arī atrodas Evaņģēlijs ar gravīrām iesējumā. Adrese: Malta, Maltas pagasts, Rēzeknes novads; tālr.: 64621401; e-mail: info@malta.lv.
Sekojot Maltas upei nonāksim līdz Rozentovas ielai kur būs divi arhitektūras pieminekļi.
Rozentovas (Maltas) Sv. Krusta Pagodināšanas Romas katoļu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Visplašākā koka baznīca Rēzeknes novadā celta 1780. gadā, iesvētīta 1782. gadā. Tā kā sākotnēji baznīca bija neliela, 1842. un 1906. gadā tā tika pārbūvēta. Pārbūves laikā baznīcā ierīkotas telpas korim un neliels tornītis uz jumta. Baznīcā ir divi ļoti seni un īpatnēji pārnēsājamie koka altāri - feretroni. Rozentovas katoļu baznīca slavena ar valsts nozīmes gleznu „Kristus pie krusta un Sv. Marija Magdalēna”. Dievkalpojumi notiek pirmdiena – sestdiena plkst. 8.00, svētdienās plkst. 14.00. Adrese: Rozentovas iela 4, Malta, Maltas pagasts, Rēzeknes novads. Tālr. 64641323. Baznīcas dārzā atrodas 19. gs. celts zvanu tornis.
Maltas (Rozentovas) Visu svēto pareizticīgo baznīca tika uzcelta 1928. gadā. Tā ir koka guļbūve ar sapārotiem logu rāmjiem un sīpolveida kupolu, fasādēs izmantots stilizēts saules motīvs. Blakus atrodas pareizticīgo kapsēta. Adrese: Rozentova, Maltas pagasts, Rēzeknes novads; tālr. 646 41472.
Apskatot praktiski visus dievnamus Maltā dosimies pa Andrupenes ielu līdz Raiņa ielai, kur atrodas vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis - Maltas zirgu stacija.
18.-19.gs. stacija bijusi viena no daudzajām ceļinieku atpūtas vietām Varšavas –Sanktpēterburgas lielceļā, kur tika mainīti pajūgi, atpūtināti zirgi, nodoti sūtījumi. Zirgu stacija ir vienstāvu ēka (būvēta 19. gs.) ar pietiekami platu iebraucamo ceļu. Mūsdienās ēku izmanto tirdzniecības nolūkos un kā dzīvojamo telpu. Latvijā reti sastopams arhitektūras objekts. Adrese: 1. Maija iela 44, Malta, Maltas pagasts, Rēzeknes novads.
Noslēdzošais maršruta posms būs keramiķa apmeklējums Garkalnos.
Garkalnos, vectēva darbnīcā, Ušpeļu dzimtas keramiķa tradīcijas nu jau piektajā paaudzē turpina Aivars Ušpelis. Jau piecu gadu vecumā sācis veidot svilpauniekus, studējis Rēzeknes mākslas koledžā, piedalījās izstādēs Somijā un Francijā. Ušpelis strādā ar kājminamo podnieka ripu un darbus apdedzina atklātā bedres tipa ceplī. Savā mākslinieciskajā darbībā meklē trauku veidu un formu variāciju jaunus risinājumus, atturīgi lieto krāsas un izkopj dabisko pelēcīgo toņu vērtības. Tālr. 64641589.
Maltas 2. vidusskola vasaras sezonā ceļotājiem piedāvā naktsmītnes skolas internātā Adrese: Sporta iela 5, Malta. Tālr. 64641074, 64641471.
Maltā var arī ieturēt maltīti vietējā kafejnīcā „Kaprīze”.
Adrese: 1maija iela 70a, Malta, Maltas pag., Rēzeknes nov.
Tālr.: 64641674, 64641066.
Darba laiks: otrdiena-svētdiena no 11.00 līdz 21.00 (vasarā),
no 11.00 līdz 18.00 (ziemā).

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Rēzeknes novads, Maltas pagasts, Malta
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!