Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)

Reizes skatīts: 16682
Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)
Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)
Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)
Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)
Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)
Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)
Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)
Kuldīgas pilsētas ievērojamāko vietu apskate (viena diena ar kājām)
Karte

Apraksts


Viss sākas Kuldīgā – Rātslaukumā (ir stāvvieta automašīnām), Audēju darbnīcā, kur apskatāms kā top uz vietas skaisti darbi un ir iespēja parunāties ar audējām un pasūtīt vai iegādāties kādu austu darbu (tel. 29579939; 29159598), līdzās darbnīcai ir „Artava” - amatniecības un rokdarbu izstrādājumu veikals (Baznīcas iela 5). Tā ir vieta, kur vajag ieiet un ja kaut kas iepatīkas - nopirkt! Viss gatavot pašu rokām (tel. 26482340).

Kad skaistas lietas paskatītas un iegādātas, dodamies tālāk apskatīt dabas veidojumus – Ventas Rumbu un Alekšupītes ūdenskritumu. Lai nokļūtu pie Ventas Rumbas, labāk iet nevis pa Pasta ielu, bet pa sētu, kas ir starp Baznīcas iela 7 un 9, kas ved pa sakoptu pagalmu un pāri Alekšupītei ir tiltiņš, kur var uzkavēties, lai redzētu un dzirdētu upītes čalošanu un tālāk var doties uz Kalna ielu, kura ir nesen atjaunota un ir ļoti glīta. Kalna ielas galā ir Vecais Ventas velvju tilts, kas ir atjaunots un kļuvis skaistāks. Uzejot uz tilta paveras skaists skats uz Ventas Rumbu. Ja ir silts laiks un ir ļoti liela vēlēšanās, ir iespēja pāriet Ventas Rumbai no viena krasta līdz otram, pirms tam augstu uzrotot bikses un padusē ieliekot apavus. Lēnām un prātīgi tas ir izdarām un sajūtas neaprakstāmas. Iesaku! Nonākot otrā krastā nāksies pāriet velvju tiltam pāri, apskatot skatus uz vienu un otru pusi un pamanot interesantās laternas ar zivs formu. Ja tomēr nepārejat Rumbu, turpat līdzās ir Pils parks, kurā ir apskatāmas skulptūras. Ievērības cienīga ir palikusi Pils iela, kas paredzēta gājējiem un ir vieta, kur atpūsties. Pēc šo apskates, dodamies uz Alekšupītes ūdenskritumam, kāds bija jau sākotnējais mērķis. Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais Latvijā. Tas kopš 17. gadsimta ir stingri nostiprināts, lai spēcīgā straume jau tajos laikos kalpotu par pamatu dzirnavu darbināšanai. Ūdenskrituma augstums ir 4,15 metri, platums 8 metri. Lai tiktu pie ūdenskrituma, nāksies uzmanīgi nokāpt lejup pa nogāzi. Ziemā paveras brīnišķīgs skats. Blakus ūdenskritumam ir Dzirnavas, kas mūsdienās ir zaudējušas savu pievilcību. Turpinot gājienu pa Baznīcas ielu, nonākam pie Kuldīgas Sv. Katrīnas evaņģēliski luteriskā baznīcas, kas atrodas Baznīcas ielā 33. Baznīca šajā vietā atradusies jau 1252.gadā, taču vēlāk tā uzcelta no jauna. Altāri rotā kokgriezumi. LEĢENDA vēsta par dievbijīgu meiteni Katrīnu, kas krājusi naudu pilsētas baznīcas būvei, taču apmelota un sodīta uz moku rata par sakariem ar nelabo. Pēc nāves tā tomēr attaisnota un nosaukta par svēto. Viņas vārdā nosaukta draudze un baznīca. Ar mocekļa kroni galvā, moku ratu un zobenu rokās tā attēlota medaljonā virs baznīcas sānu ieejas. Šodien tas ir tagadējais Kuldīgas ģerbonis.
Turpinot ceļu pa Baznīcas ielu, apskates vērts ir Baznīcas ielas 17 nama kāpņu telpa - Bijušais Kuldīgas Birģermeistara Stafenhāgena nams. Ēka celta 17.gs., kurā 1701.gadā uzturējās Zviedrijas karalis Kārlis XII un atstājis priekštelpā neparasti liela izmēra naudas lādi (2,00 m x 2,50 m), kura apskatāma apmeklētājiem vēl šodien. Izejot no ēkas un pārejot pāri ielai, nonākat 1905.gada parkā, kurš ir viegli izejams, lai nokļūtu uz 1095.gada ielas, kur atrodas Sinagoga. Viss komplekss sastāv no trīs ēkām: Sinagoga - celta 1875.gadā, lūgšanu nams un ebreju kapliča. 90.gadu vidū Sinagogu pārplānoja par kino teātri, kas izmainīja pašas ēkas funkcijas un izskatu. Pašlaik ēkai ir plānota atdzimšana - atjaunot to sākotnējā izskatā. Ejot pa 1905.gada ielu, iznākam uz Liepājas ielu, kur apskatāma arhitektūra un sajūtama vecpilsētas aura. Tā ir gājējiem paredzēta iela. Šeit apskatāmas ēkas, to detaļas un akcenti. Liepājas ielā 17 apskatāms durvju komplekss, kas izgatavots 19.gs sākumā. Unikāls ar savām arhitektūras formām. Ir Valsts aizsargājamais nekustāmais kultūras piemineklis. Visas ielas garumā ir iespēja izvēlēties, kur ieturēt pusdienas. Tas var būt: kafejnīca „Pagrabiņš” (Baznīcas iela 5); restorāns „Meteopole” (Baznīcas iela 11); kafejnīca „Stender’s” (Liepājas iela 3), kafejnīca „Staburadze” (Liepājas iela 8). Ja ir vēl laiks un vēlēšanās, apskatiet Kuldīgas Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīcu, kas atrodas netālu – Raiņa ielā 6A. Baznīcā apskatāma skulptūra "Madonna ar bērnu".
Ja tomēr Audēju darbnīcā vai „Artava” neko iepriekš neiegādājāties, bet kaut kas iepatikās, tad ir iespēja ieiet vēlreiz un to nopirkt, lai ir kā atmiņa no burvīgās dienas Kuldīgā!

Noderīgi:
- Info centrs – Baznīcas iela 5.
- Iespēja vizināties ar SIA „Zvaigžņu rati” pajūgu, iepriekš piesakoties - 28846483; kuldigas.ormanis@gmail.com. Adrese: Pils iela 4.

Iveta Z.

Kontaktinformācija

  • Novads: Kuldīgas (bij.Kuldīgas rajons)
  • Adrese: Kuldīga
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Enija Sļisarenko
10.03.2020 12:01:00
Latvija vienmēr būs ar mums
Dina
09.08.2017 14:58:25
Daudz kas izmainījies kaut vai Artavas atrašanās vieta un Zvaigžņu rati neesamība, bet ir Ludis - ekskursiju vilcieniņš, kurš izvadās pa visu kuldīgu
linda šutovs
26.04.2016 15:49:50
es apbrīnoju Ventas rumbu.
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!