Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Līkloči Liepājas pusē (divas dienas ar auto)

Reizes skatīts: 8753
Līkloči Liepājas pusē (divas dienas ar auto)
Līkloči Liepājas pusē (divas dienas ar auto)
Līkloči Liepājas pusē (divas dienas ar auto)
Līkloči Liepājas pusē (divas dienas ar auto)
Līkloči Liepājas pusē (divas dienas ar auto)
Līkloči Liepājas pusē (divas dienas ar auto)
Karte

Apraksts


Lai apskatītu visu, ko piedāvāju, noteikti ir nepieciešams auto, karte, labs garastāvoklis, jautra kompānija un vismaz divas dienas, lai visu apskatītu. Maršrutu ir iespējas braukt gan sākot no Grobiņas pagasta, gan no Papes – kā ērtāk.

1.DIENA:
Pirmais, kas jāizdara, jāatbrauc uz Grobiņas vēja parku, kuru jau var redzēt pa gabalu, braucot pa šoseju Rīga – Liepāja. Parkā ir 33 vēja ģeneratori un pie tiem ir iespējams piebraukt pavisam tuvu – tā, lai var sadzirdēt tā dobjo skaņu un mēģināt to apķert. Šeit ļoti skaistus foto var iegūt.

Iebraucot Grobiņas pilsētā, nogriežoties no ceļa Rīga – Liepāja, apskatāma jauna katoļu baznīca - Grobiņas Sv. Brigitas katoļu baznīca – Celtnieku iela 33. Tai ir tikai 10 gadi un tā atgādina Noasa šķirstu. Ēka celta mūsdienīga un nav ar pārspīlētu greznumu.

Pēc baznīcas apskates, dodamies tālāk uz Grobiņas pilsdrupām, kuras ir labi saglabājušās, pateicoties tam, ka tās 70.gados tika iekonservētas. Pils ir apskatāma gan no iekšienes, gan apiet tai apkārt, apskatot apkārtni – Ālandes upi, gulbju saliņu un tiltiņu. Pie pils ir labi piebraucams - auto stāvvieta un WC. Turpat netālu ir Grobiņas evaņģēliski luteriskā baznīca. Līdzās baznīcai ir atpūtas vieta tūristiem un pilsētas iedzīvotājiem - Pilsētas dibināšanas piemiņas zīme – ar dzērvi, kas ir Grobiņas pilsētas simbols. Šī ir vieta, kur pulcējas cilvēki gan ikdienā, gan svētkos. Šie trīs apskates objekti ir vienuviet un nav tālu jāmeklē.

Dodoties tālāk – no pilsētas ārā, nonākam uz Rīga – Liepāja ceļa, kur turpinot, nonākam Liepājā. Jau iebraucot pilsētā, apskates vērts ir Enkurs, kurš simbolizē to, ka Liepājas pilsēta ir pie jūras, ka šeit dzīvojuši un dzīvo zvejnieki un, ka pilsēta ar enkuru ir ļoti stabila gan mierīgos, gan ne tik mierīgos laikos.

Iebraucot pilsētā, apskatāma Liepājas Lutera ev. lut.draudze (Jelgavas iela 62; tālr. 634 27364; m.t. 26417168), kas savā būtībā atšķiras no citām ar to, ka tā celta masīvāka, zemāka, bet tai pašā laikā stabilāka. Turpinot ceļu līdz pilsētas centram, auto novietojams pie Rožu laukuma – auto stāvvietā.

Noteikti jāredz skaistāko Liepājas baznīcu pašā pilsētas centrā - Liepājas Svētā Trīsvienības ev. lut. baznīca, kas tika celta 1758.gadā. Baznīca ir priecējusi visus ar savu arhitektūru un ērģelēm, kurām ir vairāk nekā 7000 stabuļu. Ērģeles ir lielākās Latvijā, bet līdz 1912.gadam tās bijušas lielākās visā pasaulē. Ir iespēja uzkāpt baznīcas tornī un no augšas pavērt burvīgu skatu, kurš stiepjas pāri visai vējainajai pilsētai, skats tiešam ir brīnišķīgs, var pat saskatīt Liepājas ezeru. Cenas – ļoti simboliskas. Turpat līdzās apskatāms Pilsētas sirds Rožu laukums, ejot pa Zivju ielu redzēsiet slavas aleju, kur atrodas 35 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā. Tās iespējams piemērīt un salīdzināt ar savām.

Dodoties tālāk pa Zivju ielu, iznāksiet Kuršu laukumā, kur redzama Liepājas Sv. Annas ev. lut. draudze (Kuršu laukumā 5; m.t. 29421982), kas ir senākais dievnams Liepājā un baznīcas lepnums ir ērģeles, kas ir trešās lielākās Latvijā. Pēc šo objektu apskates, dodieties uz autu pusi, kas novietots pie Rožu laukuma. Dodieties tālāk uz Liepājas robežu, apskatāms Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes centrs (Ganību iela 120; m.t. 29858993; e-pasts katedrāle@inbox.lv). Šajā baznīcā noteikti vajag ieiet, jo šāda otra Latvijā nav. Baznīca ir atvērta no 9.00 - 18.00. Tā atšķiras ar savu formu un uzbūvi, kas 2002.gadā atveda no Vācijas. Ieejot tajā, liekas, ka iet pa noslēgtu laukumu, jo priekštelpa ir bruģēta un iet pa apli, bet pati baznīca – dziļāk – vidū. Turpinot ceļu tālāk, izbraucam ārā no pilsētas. Pēc ~ 12 km sākas Bernāti. Šeit ir iespēja palikt pa nakti, iepriekš izvēloties sev piemērotākās nakts mājas. Jauka vieta ir kempings „Ērgļi” – atsaucīgi saimnieki, interesantā stilā taisītas istabiņas (bet ir arī modernas) un pa pieņemamām cenām. Kontakti: +371 29295337; +371 29288740; +371 63460853; ergli@et.lv. Noteikti vajag aizbraukt vai aiziet līdz jūrai, jo tā nemaz nav tik tālu.

Ieteikums:

- Pusdienas var ieturēt Liepājas pilsētā dažādās vietās, piemēram, kafejnīca : Trīs sivēni” – Rožu laukumā, kafejnīca „Latvijas Pirmā rokkafejnīca”- Zivju ielā, kafejnīca „Panna”- Avotu iela 1/2 u.c.
- Iepriekš noteikti apskatiet nakts mājas un piesakiet, lai saimnieki Jūs var sagaidīt.

2.DIENA:
Pēc labi izgulētas nakts un ieturētām brokastīm, varam doties tālāk. Pirmā pietura – Nīca. Šeit apskatāma Nīcas priede – otrā resnākā no Latvijā augošajām dzīvajām priedēm, apkārtmērs tai ir 4,28 metri. Tālāk dodamies iekarot kalna virsotni.
Pūsēnkalns – tur noteikti ir jābūt. Tas ir viens jauks piedzīvojums, lai kalna virsotni sasniegtu, bet to, kas no virsotnes paveras, nav vārdos aprakstāms. Tas ir jāredz. Kalns ir 37 metrus augsts, kāpšana augšā ir pa taciņām. Kalns ir augstākais no Latvijas piejūras kāpām. Ieteikums: šeit var uztaisīt ekskursijas pauzīti ar gardām sviestmaizēm un siltu tēju termosā. Pēc atelpas, jādodas lejā – šoreiz pa trepītēm un tālāk – pie Papes zirgiem, kas mājo savvaļā. Lai pie tiem nokļūtu, jādodas pie Papes ezera.

Savvaļas zirgi Papē. 1999.g. uz Papes ezera pļavām atveda 18 “Konik polski” šķirnes savvaļas zirgus. Zirgu skaits katru gadu pieaug. 2003.gadā tas jau sasniedza 50.
Ekskursijas pie zirgiem notiek gida pavadībā, tālr. 9489775. Ieejas maksa: pieaugušajiem – 1,60 Ls, bērniem – 0.80 Ls, grupām – atlaides. Lai vieglāk šo vietu atrastu, iegriezieties Nīcas Tūrisma informācijas punktā - Bārtas iela 6; tālr. 63489501; e-pasts: turisms@nica.lv.

Pēc kārtīgas pastaigas, paēst var Nīcas pilsētas centrā – kafejnīcā „Pie Pētera” (63469802) vai restorānā „Nīcava” (63469802; 63486379).

Iveta Z.

Kontaktinformācija

  • Novads: Grobiņas (bij.Liepājas novads)
  • Adrese: Grobiņas pag., Grobiņa, Liepāja, Bernāti, Nīca, Pape
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!