Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Dieva dārzs

Reizes skatīts: 7061
Dieva dārzs
Dieva dārzs
Dieva dārzs
Dieva dārzs
Dieva dārzs
Karte

Apraksts


“Turaida” tulkojumā no senās lībiešu valodā nozīmē “Dieva dārzs”. Īstenībā šis nosaukums lieliski raksturo Turaidu, jo tā ir slavena ar savu neatkārtojamo dabu. Turaidas muzejrezervāts ir valsts aizsargājams kultūras piemineklis. Tas atrodas nieka 50 kilometru braucienā no Rīgas. Te ir vienas dienas ekskursijas apraksts pa Turaides muzejrezervātu un tā apkārtni.


Dainu kalns- Turaidas muižas- Turaidas pils- Turaidas koka baznīca- "Godesverdera"


Ja runa iet par Turaidas muzejrezervātu, tad ļoti daudzi uzreiz iedomājas par Dainu kalnu. Arī mēs sākumā devāmies tieši uz turieni. Kalns glabā sevī latviešu folkloras dārgumus. Dainu kalns tika dibināts par godu Krišjānim Baronim. Pietam šis kalns ir kalpojis arī par nozīmīgu atmodu simbolu. Vasarā te notiek vairāki pasākumi īstā latviešu garā. Dainu parkā ir iespēja apskatīt vairāk nekā 20 akmens skulptūras, kuras ir veltītas dainu un latviešu varoņiem.


Nākamais ko apskatījās bija Turaidas muiža. Turaidas muiža ir ievērojama ar to, ka tajā ir saglabājušās gandrīz visas saimniecības ēkas. � ī saimniecība Latvijā bija veiksmīgi darbojusies ap 300 gadiem. Turaidas muižu sāka pieminēt 16. gadsimtā. Tagad saimniecības ēkās pastāvīgi notiek ekspozīcijas, kuras tiek mainītas tad, kad mainās gadalaiki. Un katrā no gadalaikiem ir iespējams piedalīties notiektās saimnieciskās darbībās, kas ir raksturīgas ritošam gadalaikam.


No tās devāmies uz pašu Turaidas pili. Turaidas pils vienmēr atstāj ļoti daudz pozitīvu emociju. Pils teritorijā vairāk nekā 20 gadus tika veikta arhioloģiskā izpēte, kuras gaitā arhioloģi atrada vairāk nekā 4000 senlietas. Tas padara Turaidas pili, par vienu no izpētītākajām pilīm Baltijā. Visiem, kas ierodas aplūkot Turaidas pili, tiek piedāvāts apmeklēt vairākas ekspozīcijas. Tās atrodas gan pašā pilī, gan tās teritorijā. Lielisks skats paveras no pils torņa. Pils glabā savī vēsturiskas liecības par notikumiem, kas ir norisinājušies Latvijā.


Pēc tam devāmies apskatīt baznīcu un kādreiz esošos kapus. Turaidas koka baznīca atrodas netālu no pils. Baznīca tika celta ap 1750 gadu, tā ir viena no vecākām lauku baznīcām Vidzemē. Kādreiz pie baznīcas atradās kapsēta, bet tagad pie baznīcas atrodas tikai viena apbedījuma vieta. Apbedījuma vieta kalpo kā piemiņu turaidas Rozei. Kā piemiņas vieta Marijas dzīvei, viņas mīlestībai un traģiskajai nāvei.


Tālāk devāmies uz nedaudz tākāl esošo "Godesverdera" jeb dieva salu. Tā ir brīvdabas sala, aizbraucot uz kuru ir lieliska iespēja izbautīt seno livoniešu dzīves ritmu. Te ir iespējams apgūt cirvju un kaujas nažu mešanu, lingošanu, zobencīņas mākslu un arī viduslaiku Livonijas azartspēles. Un vēl, iepriekš piesakoties, var izbaudīt vizināšanos zirga mugurā senlaiku karotāja kaujas apģērbā. vai arī nobaudīt ēdienus pēc viduslaiku receptēm.


Laikam vēl tikai jāiemin par Turaidas muzejrezervāta ieejas maksu. Parastā ieejas maksa ir 1, 50 Ls. Bet ir paredzētas vairākas atlaides. Studentiem, uzrādot ISIC karti, beļetes cena ir 0, 80 Ls. Skolēniem un invalīdiem ieejas cena ir 0, 50 Ls. Bezmaksas ieeja ir paredzēta pirmskolas vecuma bērniem, internātskolu audzēkņiem, jaunlaulātajiem un viņu vedējiem un arī žurnālistiem, uzrādot apliecību.

Kontaktinformācija

  • Novads: Krimuldas (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!