Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Alus tūre

Reizes skatīts: 8040
Alus tūre
Alus tūre
Alus tūre
Alus tūre
Karte

Apraksts


Viens no latviešu tautas simboliem, blakus dziesmām un dejām, ir latviešu alus. Katrs var atrast alu pēc savas gaumes. Piedāvājums ir gana plaša: Aldaris, Bauskas, Tērvetes, Piebalgas, Užavas, Līvu, Lāčplēša alus un vēl arī citas alus šķirnes. Cilvēki sāka iegūt alu, jau 4000. gadus pirms mūsu ēras. Dažreiz rodas domas par to, kā gan tas mūsu gardais alus tiek gatavots. Tāpēc nolēmām aizbraukt nelielā tūrē pa Latviju, iegriežoties vienās no labākajām alus darītavām. Mūsu ceļš veda caur:

“Aldaris” alus darītavu- “Bauskas” alus darītavu- "Agrofirma Tērvete" alus darītavu- „Užavas” alusdarītavu- “Līvu” alus darītavu.


Mēdz teikt, ka katrs no tiem, kuri ir brūvējuši lielisku alu, savus alus noslēpumus ir aiznesuši sev līdzi kapā. Bet šo apgalvojumu apstrīd alus darītava “Aldaris”, jo vairāku gadu garumā te top viens no labākajiem un iecienītākajiem aliem Latvijā. Iepriekš piesakoties ir iespējams izbaudīt divu stundu ekskursiju, vērojot alus tapšanas procesu. Pēc ekskursijas varēs nobaudīt tikko gatavoto alu ar našķiem. Adrese: AS "Aldaris", Tvaika iela 44, Rīga, LV-1005.


Vēl vienu alus tapšanas procesu var novērot Bauskas alus darītavā. Te varēs izbaudīt vairākas Bauskas alus šķirnes un iesala dzērienus. � ī alus darbojas jau kopš 1981. gada decembra. Un savas neilgās pastāvēšanas laikā Bauskas alus darītava ir ieguvis 5. Pakāpes Trīszvaigžņu ordeni. Svarīgi ir tas, ka brūvējot alu tiek ievērotas gadiem ilgi izkoptas tehnoloģijas. Ekskursijām jāpiesakās iepriekš. Adrese: SIA "Bauskas Alus", Īslīces pag. Bauskas rajons, "Imantas", LV – 3901.


Neaizmirstama ekskursija norisināsies a/s "Agrofirma Tērvete" alus darītavā. Ekskursijā ietilpst arī filma par Latvijas alus vēsturi un esošiem alus veidiem. Uzņēmums ražo četras alus šķirnes – "Tērvetes alus Senču", "Tērvetes alus Oriģinālais", "Tērvetes alus Tērvete", un "Tērvetes alus Zemgale". Katrai alus šķirnei piemīt sava rozīnīte. Kopumā uzņēmums gadā ražo vairāk nekā 200 tūkstošus dekalitru gardā alus. Ekskursijai iepriekš jāpiesakās. Adrese: Kroņauce, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, Latvija.


Dzīvā alus cienītāji spēs pienācīgi novērtēt Užavas gaišo un Užavas tumšo alu. Tie ir vieni no labākajiem dzīvajiem aliem Latvijā. Užavas alus ir tik labs ar to, ka tas ir dabīgs un arī dzīvs. Tas tiek gatavots pēc ilgi noslīpētām sentēvu metodēm- alus ražošanā izmanto iesalu, apiņus, raugu un ūdeni. Užavas alus Latvijā galvenokārt piedāvā izlejamo alu. Alus ražotne nav industriāla ražotne, tā ir ekskluzīva, ar vismodernākām ražošanas iekārtām. Adrese: SIA “Zaksi”, Užavas pagasts, Ventspils rajons, LV-3627, Latvija.


Viena no Latvijas lielākajām ražotnēm ir Līvu alus darītava. � ajā ražotnē tiek gatavotas 14 gardas alus šķirnes, limonādes un arī minerālūdens. Ekskursijām ir iepriekš jāpiesakās. Adrese: Ganību iela 9/11, Liepāja, LV-3401, Latvija.

Galvenais ir atcerēties to, ka tas, kurš ir nodegustējis veirākas gardās alus šķirnes, vairs nedrīkst sēsties pie stūres!


Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!