Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Dobele vienas dienas ekskursijas laikā

Reizes skatīts: 7330
Dobele vienas dienas ekskursijas laikā
Dobele vienas dienas ekskursijas laikā
Dobele vienas dienas ekskursijas laikā
Dobele vienas dienas ekskursijas laikā
Karte

Apraksts


Vienas dienas ekskursija pa Dobeles pilsētu, kuras laikā tika apskatītas vairākas ievērības cienīgas vietas.

Dobeles vēsturiskās celtnes- Dobeles Evaņģēliski luteriskā baznīca- Zemgaļu pilskalns un Livonijas ordeņa pilsdrupas- Dobeles atbrīvošanas piemineklis- Ķestermežs- Latvijas Valsts Augļkopības institūts- Dobeles novadpētniecības muzejs


Dobeles vēsturiskās celtnes

Daudzas Dobeles vēsturiskās celtnes atrodas pilsētas centrā, tāpēc tas ir valsts nozīmes piemineklis. Pilsētas centru padomju laikos sauca par Padomju laukumu, tagad nosaukums ir mainījies uz Tirgus laukumu. Vēsturiskās ēkas tika būvētas starp 16 un 19 gadsimtu, pēc tā laika ēkām nācās daudz ko pārciest, savu tagadējo izskatu tās ir ieguvušas 20 gadsimta beigās. Mūsdienās šajās ēkās atrodas viesnīcas, restorāni un veikaliņi.


Dobeles Evaņģēliski luteriskā baznīca

Baznīca tika celta 1495.gadā. Savas pastāvēšanas laikā baznīca tika vairākas reizes pārveidota, pēdējo reizi tā tika pārveidota 1907. gadā. � ī baznīca ir slavena ne tikai ar savu vēsturi un izskatu, ber arī ar to, kas tajā atrodas. Jāsaka, ka tajā atrodas vairāki svarīgi mākslas objekti. � ī Dobeles baznīca ir valsts nozīmes piemineklis.


Zemgaļu pilskalns un Livonijas ordeņa pilsdrupas

Kādreizējās zemgaļu apmetnes vietā Livonijas ordenis bija uzbūvējis mūra pili. Līdz mūsdienām ir saglabājušās tikai pils drupas, bet jāsaka, ka arī tās spēj radīt lielisku priekštatu par kādreiz te esošo pili. Dobeles pilskalns un pilsdrupas ir valsts nozīmes piemineklis.


Dobeles atbrīvošanas piemineklis

Piemineklis ir veltīts kaujā kritušajiem karavīriem, kuri Pirmā pasaules kara laikā ziedoja savas dzīvības Latvijas brīvības labad. Kādreiz šis piemineklis atradās Brīvības ielā, bet padomju valdības laikā pieminekli nojauca, tas tika atjaunots tikai 1996. gadā pie Liepājas šosejas.

Ķestermežs

� ī vieta ir ievērības cienīga kaut vai ar to vien, ka kādreiz te ir atradusies skola un tajā mācījās Krišjānis Barons. Tagad parkā atrodas brīvdabas estrāda. Vairākas reizes gadā te notiek koncerti, balles un teātra uzvedumi. Lieliska vieta atpūtai pie dabas.


Latvijas Valsts Augļkopības institūts

� ī vieta ir vērtīga ne tikai ar to, ka te tiek veikti selekcijas darbi, bet arī ar to, ka katru pavasari, ceriņu ziedēšanas laikā, te notiek opermūrikas koncerti. � os koncertus ir iecienījuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī daudzi tūristi. Te ir iespējams apmeklēt arī Pētera Upīša piemiņas muzeju.


Dobeles novadpētniecības muzejs

Lai tuvāk iepazītos ar Dobeles pilsētu, tās vēsturi un arī iedzīvotāju sasniegumiem, ir jāapmeklē Dobeles novadpētniecības muzeju, kurā ir iespējams atrast visu nepieciešamo informāciju. Pietam te tiek rīkotas arī dažādas interesantas tematiskas izstādes.

Kontaktinformācija

  • Novads: Dobeles (bij.Dobeles rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!