Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijas dižumi ( Nr. 2- koki)

Reizes skatīts: 7926
Latvijas dižumi ( Nr. 2- koki)
Latvijas dižumi ( Nr. 2- koki)
Latvijas dižumi ( Nr. 2- koki)
Karte

Apraksts


Otrajā ekskursijā devāmies apskatīt Latvijas vecākos un lielākos kokus. Pētot informāciju par Latvijas dižkokiem uzzinājām, ka mūsu valstī dižkoku draudzums ir krietni lielāks nekā kaimiņvalstīs. Pietam pie mums ir gandrīv visu koku sugu lielākie un vecākie pārstāvji.

Kaives ozols- Dzenīšu vītols- Sasmakas Elku liepa- Ciemitu goba- Rūtiņu kļava- Spinduļu pīlādzis- Ciemgaļu mežābele- Kanālmalas ginks- Turaidas Rozes liepa.


Kaives ozols ir Latvijā un arī Baltijā resnākais koks. Koks ir kultūrvēsturisks piemineklis Latvijā. Kādreiz tas ir bijis senlatviešu kulta vieta, tādēļ tas ir iekļauts arī arheoloģijas objektu sarakstā. Tā apkārtmērs ir 10, 2 metri un augstums 18 metri.


Dzenīšu vītols ir Latvijas lielākais baltais vītols. Koks tiek turēts cieņā. Katru gadu tiek svinēti Dzenīšu vītola svētki. Svētku laikā visi, kas vēlas piedalās dažādās spēlēs, dejās un sadziedāšanās. Tiek veikts arī neliels pārgājiens pa Raganu klintīm. Stumbra apkārtmērs ir vairāk nekā 8 metri, koka augstums- vairāk nekā 23 metri.


Sasmakas ezera krastā atrodas parks, kurā aug vairāki eksotiski koki un krūmi, to starpā aug arī Sasmakas Elku liepa, tas ir daudziem zināms Latvijas dižkoks. Sasmakas Elku liepa ir lielākā liepa Latvijā. Liepas apkārtmērs ir virs 8 metriem, augstums ir 25 metri.


Ciemitu goba ir Latvijā lielākā goba. is koks ir nozīmīgs Latvijas dabas piemineklis. Koka stumbra apkārtmērs ir lielāks nekā 6 metri, garums lielāks nekā 28 metri. Diemžēl jāsaka, ka koks 2005. gadā piedzīvoja nepatīkamu pārdzīvojumu, vētras laikā kokam tika nolauzta liela daļa vainaga.


Rūtiņu kļava ir resnākā kļava Latvijā. Pietam nav datu par to, kāda kļava ir resnākā Austrumeiropā, tāpēc pastāv liela varbūtība, ka Rūtiņu kļava ir resnākā kļava visā Austrumeiropā. Interesanti ir arī tas, ka Rūtiņu kļava vēl joprojām turpina pietiekoši ātri augt. Koka apkārtmērs ir apmēram 6 metri un augstums ir 24 metrus.


Rudens ļoti daudziem asociējas arī ar pīlādžiem. Spinduļu pīlādzis ir Latvijā lielākais zināmais pīlādzis. tā apkārtmērs ir 1, 5 metri, bet augstums 22 metri.


Ciemgaļu mežābele ir iekļauta "Dabas retumu krātuvē", tātad šī mažābele tiek īpaši aizsargājama. Tā ir Latvijas lielākā mežābele. Tā stumbra platums ir lielāks nekā 3 metri, bet garums virs 11 metriem.


Kanālmalas ginks ir Latvijā resnākais un vecākais ginks. is koks ir īpašs ar to, ka tas ir audzis vēl tad, kad uz planētas mājoja dinozauri. o koku Rīgas kanālmalā iestādīja 19. gadsimta beigās. Kokam ir visai īpatnēja forma. Koka apkārtmērs ir vairāk nekā 3 metri, bet garums 13 metri.


Apciemojām arī Latvijas tūristu visapmeklētāko dižkoku. Par tādu tiek uzskatīta Turaidas Rozes liepa. Jo katrs, kas apmeklē Turaidas muzejrezervātu apskata arī šo Latvijas dižkoku. Liepas aptuvenais apkārtmērs ir apmēram 6,3 metri.

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!