Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Adamovas noslēpumi

Reizes skatīts: 9926
Adamovas noslēpumi
Adamovas noslēpumi
Adamovas noslēpumi
Karte

Apraksts


Adamovas noslēpumi

Rēzeknes novada centrālajā daļā atrodas Verēmu pagasts vairāk nekā septiņu hektāru platībā. Pagastā ir gan ūdenstilpnes, gan meži. Sondori ir pagasta administratīvais centrs un tas atrodas septiņu kilometru attālumā no Rēzeknes. eit atrodas vairāki īpaši aizsargājamie dabas objekti: dabas parks „Adamovas ezers”, Purmaļu laukakmens, Labvāržu parks, Labvāržu laukakmens.
Esot pie Adamovas ezera ir jāapmeklē un jāapskata trīs sekojošas vietas:
Dabas parks „Adamovas ezers” atrodas 5 km uz ziemeļaustrumiem no Rēzeknes. Parku izveidoja, lai saglabātu ap 1,9 km2 lielā Adamovas ezera apkārtnes izteiksmīgo reljefu ar izteiktajiem pauguriem ezera ziemeļu krastā. Parka platība ir 763 ha. Vērtīgāko ainavu veido Adamovas ezers ar piecām skaistām salām un pauguraino ainavu ziemeļos no ezera. Ezerā ir liela zivju daudzveidība, peldvietas, laivu novietnes un laipas. Ezeram vērts apiet apkārt un uzkāpt augstākajos pauguros, no kuriem paveras apburoši skati. Adamovas ezers ir ļoti iecienīta vietējo iedzīvotāju un rēzekniešu atpūtas vieta, īpaši vasarā.
Adamovas muižas apbūve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Veidots 18. gs. beigās un 19. gs. sākumā. Muižas parkā līdz mūsdienām saglabājušies 200 gadu veci koki, no kuriem 3 liepas, 1 goba un 1 kļava ir Latvijas dižkoki. Atrodas Verēmu pagastā, Rēzeknes novadā. Plašāka informācija www.pilis.lv
Audējas Janīnas Zaļenkovas darbnīca atrodas Verēmu pagastā, Z/S „Riuč”. Darbnīcā var apskatīt un iegādāties radošās audējas darbus, kā arī piedalīties darba procesā. Ieeja grupai Ls 5. Tālr.: 29436903.
Tagad pabraucot nedaudz tālāk līdz Tūmužiem apmeklēsim vēl dažas ievērības cienīgas vietas.
Keramiķa Viktora Pankova darbnīca. Meistaram raksturīgs klasiskas darbu formas, krāsainā keramiķa. Iespējams pašiem izmēģināt roku pie podnieka virpas. Interesants ir saimnieka stāstījums par darbnīcas vēsturi, kas atrodas kādreizējā zirgu pasta stacijas ēkā. Adrese: Purmaļi, Verēmu pag., Rēzeknes novads. Ieeja grupai Ls 5. Tālrunis: 64697384 vai 26286808.
Purmaļu laukakmens ir lielākais laukakmens Rēzeknes novadā un viens no lielākajiem Latvijā. Kopumā Latvijā uzskaitīti 20 lieli laukakmeņi. Tas atrodas stāvā nogāzē. Akmens tika postīts, izlaužot robus, kas atgādina lielus pakāpienus. Akmens apkārtmērs ir 18,5 m, garums 5,6 m, platums 4,7 m, lielākais augstums 3,2 m, virszemes tilpums ap 30 m3. Purmaļu laukakmens atrodas ap 500 m no Rēzeknes-Kārsavas ceļa un ap 200 m no Pūrmaļu mājām kalna nogāzē.
Labvāržu parks un Labvāržu laukakmens ir īpaši aizsargājamie dabas objekti. 3 km no Sondoriem uz ziemeļaustrumiem atrodas Labvāržu muiža. Muižas apbūves struktūra diemžēl praktiski nav saglabājusies, vienīgi ir apskatāma Labvāržu muižas kungu māja, kura celta 19. gs. vidū muižnieku un kultūras darbinieku Žemčužņikovu –Voščiņinu dzimtām. Tā ir vienstāvu mūra ēka ar divstāvu šķērszelmeņu izbūvēm gareniskajām fasādēm un divām koka terasēm. Ļoti skaista ir galvenā ieeja, tā ir veidota ar ažūru koka lievenīti. Notiek rekonstrukcijas darbi un pašlaik jau ir atjaunots unikālais 19. gs. 70. gadu regulāra plānojuma parks ar vairāk kā 15 eksotisko augu sugām. Adrese: Labvāržu muiža, Verēmu pag., Rēzeknes nov. Tālrunis: 64637769. Plašāka informācija http://www.pilis.lv
Visi augstākminētie objekti atrodas ap Adamovas ezeru un tā tuvumā, tāpēc vasaras laikā ilgāku laiku var pavadīt pie ezera un baudīt fantastiskos apkārtējos dabas skatus, kā arī aktīvi atpūsties.
Tūristi var apmesties sekojošās vietās:

Viesu māja „Vīteri”
Biksinieki, Verēmu pag., Rēzeknes nov.
Tālr.: 29544569

Viesu māja „Azarkrosti”
Plikpurmaļi, Verēmu pag., Rēzeknes nov.
Tālr.: 64697419, 29459448

Naktsmītne laukos „Austrumi”
Verēmu pag., Rēzeknes nov.
Tālr.: 26348005, 64697382

Naktsmītne laukos Adamovas skolas internāts
Adamova, Verēmu pag., Rēzeknes nov.
Tālr.: 64633740, 6467383, 29487740
Naktsmītni tūristiem piedāvā tikai vasara sezonā.

Foto: Māris Justs www.fotoboy.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Rēzeknes novads Verēmu pagasts Adamova
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vija
29.01.2014 02:47:55
Bac kpc tur esmu es :D Dievigs ezers skaistas vietas kuras var apskatit dabas skaistums wnk bez komentariem tas ir apburos skaistums:)
Jānis
22.09.2013 18:25:51
Vislabākais skolotājs bija skolotājs Arvīds!!!!
Liga Broka
18.09.2013 03:59:12
Skola prieks mani bija laba un , ari paliks . Skola bija labs skolotaju kolektīvs un ari labs bernu kolektīvs. Macija skola to pašu labako mums berniem kas talak nodereja mums dzive Skolai ir ļoti skaista un brinišķiga un jaukas telpas skola ka skola ar paša iekartota skolai apkarti atradas skaistam ezeram un svaiga daba atradas .Liels paldies velos pateikti skolas direktoram un Klases audzinataijai Olgai , un Taņai ...un visam skolas kolekīvam
elina
08.09.2013 17:44:06
ja es ar tur macijos ir skaista vieta ja, bet pati skola ka tada , man nepatika, jo skolas direktors medza pacelt rokas pret berniem, un komisija visu noliedza, lai nepazaudetu savu amatu darba, vieniga skolotaja ko es uzskatu ka tai skola bija laba ir aina solima, zaiga un ivetina inga,
andris kļaviņš
24.10.2011 17:06:34
esu tur macijies vispar jau skaista vieta ir ezers blakus skola un sporta zale ļoti smuki.
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!