Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

"Ventspils puķēs un strūklakās"

Reizes skatīts: 8133
"Ventspils puķēs un strūklakās"
"Ventspils puķēs un strūklakās"
"Ventspils puķēs un strūklakās"
"Ventspils puķēs un strūklakās"
"Ventspils puķēs un strūklakās"
"Ventspils puķēs un strūklakās"
"Ventspils puķēs un strūklakās"
Karte

Apraksts


Ventspili pamatoti var saukt par Latvijas puķu un strūklaku galvaspilsētu. Pateicoties radošam un centīgam dārznieku darbam, pilsētas ielas rotā oriģinālas puķu dobes un ap 100 krāšņu puķu trauku un piramīdu. Pilsētā apskatāmas arī vairākas unikālas puķu skulptūras un figurāli veidoti apstādījumi, bet veldzi karstās vasaras dienās var rast pie jaukajām strūklakām.

Maršruts: Puķu skulptūra „Mārītes” un strūklaka „Kuģu vērotājs” Ostas ielas promenādē – puķu skulptūra „Zemūdens pasaule” pie akvaparka „Ventspils” – puķu skulptūra „Pīļu ģimene” Bērnu pilsētiņā – ūdens estakāde „Lāses” pie Ventspils augstskola - strūklaka „Dzirnakmens” Dzirnavu laukumā – strūklaka „Saules laiviņas” Jaunpilsētas laukumā – puķu skulptūra „Bobslejisti” un Puķu pulkstenis Lielā prospekta un Kuldīgas ielas krustojumā – strūklaka Reņķa dārza dīķī – Vidumupītes strūklaka – strūklaka „Kāpu priede” Pārventā.
Ilgums: 4 stundas kājām ejot

Puķu skulptūra „Mārītes”
Ostas ielas promenādē līdzās Jūrkamenim izveidotas krāšņas puķu mārītes, no kurām katra ir apmēram 2-3 m liela.

Strūklaka „Kuģu vērotājs” – viens no veiksmīgākajiem pilsētvides objektiem, kas lieliski sasaucas ar Ventas otrā krastā redzamo „Kālija parka” industriālo ainavu. Strūklaka izveidota kā liela „galva” ar izspūrušiem „matiem” – ūdens strūklām. Skulptūras autori – R. un I. Dobičini. Strūklaka ir 2,8 m augsta, 15t smaga un tās izgatavošanai 2002. gadā no Zviedrijas tika atvests 38t smags akmens bluķis.

Puķu skulptūra „Zemūdens pasaule”
Skulptūra atrodas skvērā pie akvaparka „Ventspils”. Trīs lielas puķu zivis un jauki apstādījumi imitē jūras dzelmi.

Puķu skulptūra „Pīļu ģimene”
Sava puķu skulptūra ir arī Bērnu pilsētiņai. � eit mājo no augiem un puķēm veidots pīļu tētis, mamma un pīlēns.

Ūdens estakāde „Lāses”
Strūklaka rotā 1997. gadā atklātās Ventspils Augstskolas pagalmu. Tā veidota kā elegantas milzu lāses, caur kurām plūst ūdens strūklas (autors G. Panteļejevs). Lielās dekoratīvās lāses tautas valodā ieguvušas nosaukumu „Studentu asaras”.

Strūklaka „Dzirnakmens”
Dzirnavu laukums savu nosaukumu ieguvis par godu kādreizējām pilsētas dzirnavām, taču tagad laukumu rotā no īstiem dzirnakmeņiem veidota strūklaka, kas rekonstruēta un paplašināta 2008. gadā.

Strūklaka „Saules laiviņas”
Strūklaka atrodas Jaunpilsētas laukumā, pašā pilsētas centrā. � ī projekta autori ir A. Kronenbergs un I. Berga. Strūklaka ūdeni izsmidzina smalku pilienu veidā, līdz ar to saulainās dienās apmeklētāji var vērot varavīksni ap septiņām slīpēta akmens peldošām laiviņām.

Puķu skulptūra „Bobslejisti”
Puķu skulptūra ar oriģinālām slavenā Latvijas sportista Sanda Prūša bobsleja kamanām un četriem puķu bobslejistiem, kas imitē kamanu ieskrējiena momentu.
Puķu pulkstenis
Pulksteņa diametrs ir 5 metri. Tam ir stundu, minūšu un sekunžu rādītāji. Vasarā pulksteņa pamatnē iestāda ap 2500 puķu stādu, bet ziemā to rotā salizturīgi augi un īpašs apgaismojums. Puķu pulkstenis zvana katru stundu.

Strūklaka Reņķa dārza dīķī
Reņķa dārza dīķī uzstādīta peldošā strūklaka, kuras augstums tiek regulēts atkarībā no vēja stipruma, savukārt soliņi dīķa malā kļuvuši par patīkamu vietu, kur atvilkt elpu un atpūtināt kājas.

Vidumupītes strūklaka
Ar krāšņu apgaismojumu veidota peldošā strūklaka, kas pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē Vidumupītē pie tirdzniecības centra „Tobago”.

Strūklaka „Kāpu priede”
Izveidota 2005. gadā Pārventas centrā (autors G. Platpirs). Strūklaka veidota kā stilizēts koks ar ūdens sprauslām zaros, no kā līst un mainās dažāda veida ūdens strūklas - brīžiem kā ūdenskritums, brīžiem kā lietus vai migla. Visu šo efektu papildina gaismas radītās spēles. Strūklakas diametrs 9 m, augstums 5 m.

Kontaktinformācija

  • Novads: Ventspils
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!