Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pāris stundu pastaiga gar un pa Vecrīgas baznīcām

Reizes skatīts: 5488
Pāris stundu pastaiga gar un pa Vecrīgas baznīcām
Pāris stundu pastaiga gar un pa Vecrīgas baznīcām
Pāris stundu pastaiga gar un pa Vecrīgas baznīcām
Pāris stundu pastaiga gar un pa Vecrīgas baznīcām
Pāris stundu pastaiga gar un pa Vecrīgas baznīcām
Karte

Apraksts


Vecpilsēta ir ne tikai Rīgas vēsturiskais centrs, tā ir arī UNESCO Pasaules kultūras mantojums. Vecrīga ir teritorija, kurā atrodas gan izklaides vietas, gan valsts pārvaldes iestādes. Vecrīgā ik uz soļa sastopami vietējie iedzīvotāji un estēti no visas pasaules. Kuram interesē arhitektūra, kuram latvju zeltenes...

Doma baznīca (Doma laukums 1)
Laiki un cenas - www.doms.lv
Baznīca ir pārbūvēta un restaurēta daudzas reizes. Baznīcas pamati ielikti 1211.gadā, taču tad tā nebija celtne, ko pazīstam šodien, tā bija no koka. Jau pēc 4 gadiem tā pirmo reizi nodega. � ī paša gadsimta 20. gados baznīcas būvniecībā sāka izmantot ķieģeļu konstrukcijas. Patreizējo barokālo izskatu baznīciņa pirmo reizi ieguva 1776. gadā. Rīdzinieku lepnums - ērģeles, Doma baznīcā iebūvētas 1883.-1884.gadā. kāpēc lepnums? Tādēļ, ka uzstādīšanas brīdī tās bija LIELĀKĀS PASAULĒ.
GIDA PAKALPOJUMI piesakoties iepriekš: 67227573

Pētera baznīca (Skārņu iela 19)
Sīkāks info - www.peterbaznica.lv
No pašiem tās pirmsākumiem (pirmo reizi minēta 1209.g.) baznīca uzskatīta par namnieku baznīcu. Svētvietas izskats un torņa augstums jo īpaši vairākkārt mainījies. Kā jau ierasts šādas vietas bieži cieta ugunsgrēkos un Pētera baznīca nav bijusi izņēmums. Pateicoties cilvēku rokām tā tomēr atjaunota un priecē mūsu acis vēl šodien. Patreizējais baznīcas tornis stāv atjaunots jau kopš 1971. gada.

Jēkaba baznīca (Klostera iela 2)
Pirmie dati par baznīcu pieejami tālajā 1226. gadā. Ir kāda daļa, kas ir visai labi saglabājusies no pašiem pirmsākumiem un tā ir altāra daļa.15. gadsimtā baznīca tika gandrīz pilnībā pārbūvēta. Gadsimta beigās baznīca tika pie pulksteņa zvana un, lai tas labāk būtu dzirdams, tas tika iebūvēts ārpus smailes ar mazu jumtiņu virs tā. � odienas izskatu baznīca ieguva 1756. gadā.

Blakus Jēkaba baznīcai atradās dziedošo jumpravu (cisterciešu) sieviešu klosteris. No ta saglabājusies vien 13.-14.gs būvētā klostera baznīca sievietēm - Marijas Magdalēnas baznīca. Patreizējo savu izskatu baznīca ir ieguvusi 1746.gadā.

Jāņa baznīca (Jāņa iela 7)
Informācija - www.janabaznica.lv
Pirmo reizi sākotnējā Dominikāņu klostera kapela minēta 1297. gadā.Patreizējo izskatu ar gotisku kāpienveidīgu zelmeni, divslīpju jumtu un maziņu jumta tornīti, būve ieguva apmēram 1500. gadā. Sešpadsmitā gs viducī baznīca tika slēgta un un izmantota kā zirgu stallis un noliktava. Gadsimta beigās baznīca tiek atdota latviešu draudzei un nu tā tika pagarināta ar jauna altāra piebūvi.

Reformātu baznīca(Mārstaļu iela 10)
Būvmeistars Kristofs Meinerts uzprojektējis to un gatava tā ir bijusi 1733. gadā pēc 6 gadu celtniecības darbiem. Pašā 19. gs sākumā baznīcas iekšpuse tika pārbūvēta sadalot to 2 stāvos, kur apakšējais stāvs būtu noliktava, bet no tās izīrēšanas iegūtās naudas varētu uzturēt visu baznīciņu. Reformātu baznīca ir vienīgā baroka laika baznīca galvaspilsētā un tās atšķirības zīme ir rīta zvaigzne, nevis krusts vai gailis tās torņa smailē.

Sāpju Dievmātes baznīca... (Pils laukums 5)
...ir pirmā koka baznīca un celta tā tika 1761. gadā. Jura pēc 24 gadiem pa saziedotajiem līdzekļiem uzcelta jauna mūra baznīca. Baznīcas tornis sākotnēji bijis klasicisma stilā veidots, taču pēc arhitekta Dombrovska projekta pieņēmis bizantiskas formas. � aj;ā pašā laikā tiek izmainīta ieejas atrašanās vieta. No sāniem tā pārvietota uz vietu zem torņa.

Anglikāņu baznīca (Anglikāņu iela 2)
Baznīca celta 1858. gadā pēc arhitekta J.D.Fesko projekta, kur izmantoti angļu gotikas elementi. Būvniecībai nepieciešamie materiāli tika ievesti no Anglijas un arī kalpoja baznīca angļiem, kas dažādu iemeslu dēļ atradās Rīgā.

Bijusī Jura baznīca (Skārņu iela 20/22)
� ī 13. gadsimta ēka uzskatāma par Rīgas senāko mūra ēku. Piecpadsmitā gadsimta beigās šeit iebūvē nespējnieku patversmi, bet kopš 16.gs būvi sāk izmantot kā noliktavu.

Vecrīgas skats no tilta.
Foto: Jonathan Mendenhall

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!