Ceturtdiena, 9. Jūlijs, 2020
Asna, Asne, Zaiga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijas dižumi ( Nr. 4- kalni)

Reizes skatīts: 12504
Latvijas dižumi ( Nr. 4- kalni)
Latvijas dižumi ( Nr. 4- kalni)
Latvijas dižumi ( Nr. 4- kalni)
Latvijas dižumi ( Nr. 4- kalni)
Karte

Apraksts


Pētot Latvijas dižumus, laikam, nevar neveltīt uzmanību Latvijas kalniem. Jā, mūsu kalnus nevar salīdzināt pasaules augstākajiem kalniem, bet ir jālepojās ar to, kas mums ir, nevis sērot par to kā nav. Pie mums ir vairāk nekā 50 kalni, kuru augstums ir lielāks nekā 260 metri. Tāpēc savā nākamajā tūrē devāmies pie Latvijas lielākajiem un slavenākajiem kalniem. Mūsu maršruts veda garām šādiem kalniem:

Gaiziņkalns- Sirdskalns- Lielais Liepukalns- Dzerkaļu kalns- Nesaules kalns


Sākumā devāmies uz Gaiziņkalnu, kā nekā, tas ir augstākais kalns Latvijā. Tā augstums sasniedz 311,6 metrus. Kalns atrodas Vidzemes augstienē, netālu no Madonas. Tūristi dodas uz Gaiziņu gan vasaras, gan ziemas laikā. Vasarā tūristus kalns saista ar savu lielisko skatu uz mežiem un ezeriem, pietam tā ir lieliska pastaigu vieta, tiesa gan visai grūta, tādēc ir jānodrošinās ar ērtiem apaviem un gribasspēku. Ziemā kalns pārtop par vienu no pieprasītākajām slēpošanas vietām. No ziemas sezonas Gaiziņkalna slēpotāji aizvadās ar lielu slēpotāju karnevālu, kas priecē ikvienu dalībnieku.


Nākamā pieturas vieta bija Latvijas otrā augstākā virsotne- Sirdskalns. Kalns atrodas Madonas rajonā, kalna augstums sasniedz 296,8 metrus. Jāsaka, ka kalnā vedošās takas nav tik lieliskā stāvoklī kā Gaiziņkalnā, bet nu virsotne ir tikpat lieliska. No tās paveras elpu aizraujošs skats. No kalna virsotnes var lieliski pārskatīt Talejas ezeru. Agrāk Sirdskalns bija slavens ar to, ka spēja palīdzēt risināts problēmas, tāpēc daudzi ir gājuši pie tā lūdzot padomus savās sirdslietās. Nezinu, var jau būt, ka arī tagad kalns spēj palīdzēt cilvēkiem, kas lūdz padomus.


Nākamā pieturas vieta atradās pie Latvijas trešās augstākās virsotnes- Lielā Liepukalna. Kalns atrodas Latgalē, Rēzeknes rajonā. Kalna augstums sasniedz 289,3 metrus virs jūras līmeņa. Nokļūstot kalna virsotnē paveras visai interesants skats, jo pavisam blakus atrodas Dzerkaļu kalns. Starp šiem kalniem atrodas 64 metrus dziļa aiza. Kaut arī sākotnēji mūsu plānos neietilpa kāpšana Dzerkaļu kalnā, mēs tomēr nolēmām uzkāpt arī šajā kalnā, jo Dzerkaļu kalns tiešām apbūra ar savu skaistumu.


Kāpšana Dzerkaļu kalnā, neskatoties uz to, ka kalns ir nedaudz zemāks par Lielo Liepukalnu, izrādījās negaidīti apgrūtinoša. Kalna augstums sasniedz 286,3 metrus, bet kāpšanu krietni apgrūtina tas, ka kalna nogāzes ir ļoti stāvas. No kalna virsotnes pavērās lielisks skats uz Lielo Liepukalnu. Pat tā īsti nevar pateikt vai aizraujošāks ir skats no Lielā Liepukalna, vai skats uz to. Dzerkaļu kalns var lepoties gan ar lielo ziedu daudzveidību, gan ar koku skaistumu.


Mūsu pēdējā pieturas vieta, pētot Latvijas dižākos kalnus, bija pie Nesaules kalna. Nesaules kalns atrodas Madonas rajonā, kalna augstums sasniedz 285 metrus. Ap kalnu ir Nesaules kalna dabas liegums. Turpat atrodas arī Nesaules senkapi. Pēc nogurdinošas kāpšanas kalnā visas pūles atmaksājās. No kalna virsotnes paverēs lielisks skats uz visu apkārtni, to skaitā arī uz Cesvaini un Kusu.

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!