Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Lauku atpūta: Puša, Andrupene, Andzeļi

Reizes skatīts: 9869
Lauku atpūta: Puša, Andrupene, Andzeļi
Lauku atpūta: Puša, Andrupene, Andzeļi
Karte

Apraksts


Lauku atpūta: Puša, Andrupene, Andzeļi

Rēzeknes novads dienvidos robežojas ar Dagdas novadu, un Pušas pagasts robežojas ar Andrupenes pagastu. Šajā maršrutā būs iespēja redzēt skaistākos šīs vietas dabas un citus apskates objektus. Galvenie pieturas punkti – Puša, Andrupene, Andzeļi.
Sāksim savu ceļojumu ar Pušas ciemata apmeklējumu. Puša atrodas 35 km attālumā no Rēzeknes un 16 km attālumā atrodas tuvākā dzelzceļa stacija (Malta). Pušas pagasta platība sastāda astoņus hektārus. Pagasta teritoriju šķērso Baldas upe un Pušicas strauts. Neskatoties uz to, ka Pušas pagasts ir salīdzinoši neliels tā teritorijā ir izvietoti septiņi ezeri – Pušas, Svatovas, Umaņu, Ižoru Žirklīša, Ošuru.
Mūsu maršrutā lielāka uzmanība tiks vērsta apskates objektiem Pušā, nevis visā pagastā. Taču informācijai derīgi zināt, ka pagastā ir vairāki valsts nozīmes kultūras pieminekļi: Babru, Sivgaļu, Ošuru senkapi. Pušā apmeklēsim un apskatīsim Pušas muižas parku, Pušas katoļu kapelu, Pušas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcu, Pušas skolas muzeju, Pušas ezeru.
Pušas muižas parks veidots 19. gs. vidū un tas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tajā atrodas katoļu koka kapela, celta 18. gs. beigās.
Pušas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca arī ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, uzcelts 1743. gadā augstā pakalnā par muižnieka Šadurska līdzekļiem. Koka dievnama altāros ir daudz senu kokgriezumu un gleznu. Baznīcas dārza labajā pusē atrodas liels zvanu tornis. Dievkalpojumi notiek mēneša otrajā un ceturtajā svētdienā plkst. 12.00; piektdienās plkst. 12.00. Tālr.: 64641323.
Pušas skolas muzejā var apskatīt māla izstrādājumus, radītos mākslas meistara Ādama Kāpostiņa un keramiķa Teirumnieka rokām. Kā arī muzejā eksponēti Latgales kultūrvēsturiskas liecības, sadzīves priekšmeti. Skolēni ir cītīgi pētījuši vietu nosaukumu izcelšanos Pušā. Tālr.: 64645741.
Pušas ezers ir ļoti labi pārskatāms braucot uz Pušu no Maltas puses.
Naktsmītnes Pušas pagastā:
Leiči, atpūtas bāze
Leiči, Pušas pagasts
Tālr.: 26378000
E-pasts: info@atputasbazes.lv
Papildus informācija: www.uzlatgali.lv

Baldas ūdensdzirnavas,
Balda, Pušas pagasts, pie Baldas upes
Tālr.: 20016499
E-pasts: balda@atputa-latgale.lv
Dodamies no Pušas tālāk uz Andrupenes pagastu, Andrupeni. � eit ir vieta, kuru vērts apmeklēt – Andrupenes lauku sēta. Tas ir vesels komplekss, kuru apskatot radīsies pilns priekšstats par latgaļu tautas dzīvi 19. gs. beigās. Kompleksā apskatāma dzīvojamā māja, klēts, kūts, pirts un smēde. � os visus objektus labāk izstaigāt gida pavadībā, ieejot katrā no minētajām vietām gids sīki par to pastāstīs, ļaus pašiem padarboties. Gids iepazīstinās ar tā laika cilvēku sadzīvi. Iepriekš sarunājot muzeja saimniece pacienās ekskursantus ar svaigiem pīrādziņiem un tēju. Lauku sēta piedāvā teatralizētas kāzas latgaļu tradīcijās. Tālr.: 65659233, 26458876.
Naktsmītnes Andrupenes pagastā:
„Aitiņas”, Andrupenes pag.
Tālr.: 26540103, 29851091

Viesu nams Pie Okras ezera,
Vecokra, Andrupenes pag.
Tālr.: 65667543,26473072

Viesu māja „Zundi”,
Zundi ciems, Andrupenes pag.
Tālr.: 29134246, 65659200

No Andrupenes dodamies uz Andzeļu pagastu, Andzeļiem. � eit apskatīsim Katoļu koka baznīcu, celta 1845. gadā par muižnieka Veisenhofa un draudzes līdzekļiem. Pagastā ir Andzeļmuižas Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudze un Rudušķu vecticībnieku draudze. Pagasts ir bagāts ar ezeriem, šeit ir uzskaitīti 36 ezeri. Lielākie no tiem ir Rešetnīku, Rokolu, Lielais Ildzis, Gostiņu ezers, Janovas ezers.
Naktsmītnes pie tiem:
“Obiteļs”, Andzeļu pagasts, Dagdas novads
Tālr.: 29152078, 65653005
E-pasts: cbuvalmeks@inbox.lv
Viesu nams atrodas pie Narūtas upes. Piedāvā aktīvu atpūtu gan vasarā (pirts, baseins, minifutbola laukums, tenisa korts u.c.), gan ziemā (hokeja laukums, slidu un slēpju noma).

„Savaģi”, Andzeļu pagasts, Dagdas novads
Tālr.: 28797802; 26474266
Atrodas netālu no Ežezera.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!