Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijas dižumi Nr. 5- purvi

Reizes skatīts: 7983
Latvijas dižumi Nr. 5- purvi
Latvijas dižumi Nr. 5- purvi
Latvijas dižumi Nr. 5- purvi
Latvijas dižumi Nr. 5- purvi
Latvijas dižumi Nr. 5- purvi
Karte

Apraksts


Latvijā bez mežiem, laukiem un kalniem diezgan daudz platības ieņem arī purvi, tie aizņem apmēram 10% no Latvijas teritorijas. Purviem ir dažas raksturīgas īpašības, pastāvīgs mitruma līmenis, īpatnēja augu dažādība un kūdras uzkrāšanās. Purvi ir lieliska vieta, kur ir iespējams iepazīties ne tikai ar purvu dažādību, bet arī ieraudzīt retas augu un putnu sugas. Vienīgais par ko ir jāaizdomājas pirms došanās purvus pētīt, ir piemērots apģērbs un noteikti zinošs pavadonis, jo savādāk ekskursija pa Latvijas purviem varētu iznākt visai bīstama. Tā nu arī mēs, visu cītīgi pārdomājot, devāmies Latvijas purvos bradāt. Mūsu maršruta bija:

Teiču dabas rezervāta purvi- Gaujas Nacionālā parka purvi- Stiklu purvi- Ķemeru Nacionālā parka purvi.


Lielākā daļa no Teiču purva ir iekļauti “Natura 2000”, tas nozīmē, ka šī purva daļa ir īpaši aizsargājama. ajā purvā mīt retas zvēru un putnu sugas, kā arī aug aizsargājamie augi. Pietam purvā atrodas akmeņi, kuru radiācijas līmenis ir ļoti augsts. Tā kā šajā purvā tiešām ir daudz interesantu apskates objektu. Ierodoties purva teritorijā ir iespaids, ka ierodies citā pasaulē, jo skatoties visapkārt var redzēt vienīgi purvus. Pietam par šo purvu klīst dažādi mistiski nostāsti, varbūt tāpēc vietējie iedzīvotāji neiesaka doties uz purvu diennakts tumšajā laikā. Bet neskatoties uz šiem nostāstiem, purvā atrodas vairākas saimniecības. Uz šo purvu ieteicamāk ir doties zinoša gida pavadībā, kurš neļaus apmaldīties un izstāstīs daudzas interesantas lietas par purva vēsturi un iemītniekiem.


Gaujas Nacionālā parka teritorijā atrodas Sudas- Zviedru purvs. ajā purvā artodas vairāk nekā 30 interesanti ezeri, tādi kā Zviedru ezers, Sudas ezers, Valna ezers un Sāls ezers. Purvā aug daudzas aizsargājamās augu sugas. Pietam šajā purvā mājvietu sev ir atradušas vairākas putnu sugas. Par savu ligzdošanas vietu purvu ir iecienīgušas daudzas dzērves. Tā kā šī purva teritorija būs īsta paradīze putnu vērošanai.


Stiklu purvi atrodas vairākos pagastos- Usmas, Puzes un Valdgales pagastos. Tas ir valsts nozīmes dabas liegums, tāpēc tas tiek lieliski apsaimniekots un cītīgi aizsargāts. Kopējā purvu platība ir vairāk nekā 6000 hektāru. Stikla purvi ietver sevī Vanagu, Pumpuru, Vasenieku un citur purvus. Arī šie purvi spēlē lielu lomu putnu ligzdošanā un migrācijā.


Ķemeru apkārtnē atrodas daudzi purvi, kuru lietderība nav apšaubāma. Purvi aizņem apmēram 1870 hektārus. Arī šie purvi ietilps “Nature 2000”. Te ir gan Raganu purvs, gan Slokas purvs, gan Kašķu purvs un vēl daudzi citi. Daudzu gadu garumā purvus izmantoja kūdras ieguvei, tāpēc purvi tika krietni pārveidoti. eit ir iespējams iepazīties arī ar avotu purviem, tie atrodas pie Dūņiera ezera un pie Raganu purva. Te ir atrodami arī pārejas purvi, kuri ir samērā reti sastopami. Tāpēc ekskursija pa šiem purviem būs ne tikai interesanta, bet arī visai izglītojoša.

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!