Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku

Reizes skatīts: 8218
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku
Karte

Apraksts


Iepazīšanās ar Rēzeknes novada keramiku Latgale ir ne tikai ezeru zeme, bet arī keramiķu zeme. Latgalē keramika ir ļoti populāra, jo šajā pusē strādā daudzi jo daudzi šī amata darītāji. Visus meistarus apmeklēt vienā maršrutā nav iespējams, taču vairākus Rēzeknes novada keramiķus apmeklēt izdosies. Maršruta plāns ir sekojošais: keramiķa Staņislava Viļuma darbnīca, keramiķa Andra Ušpeļa darbnīca, keramiķa Gunāra Cešeiko darbnīca un Ēvalda Vasiļevska darbnīca, keramiķa Viktora Pankova darbnīca.

 

Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšos darbojas keramiķis Staņislavs Viļums, kurš 1996.gadā aprīkoja savu darbnīcu un uzmūrēja keramikas apdedzināšanas cepli Bekšos – Cukurkalnā. Keramiķa rokraksts veidojas, balstoties uz vissenāko amatniecības tradīciju un darba paņēmienu radošu interpretāciju. Trauki tiek apdedzināti svēpējuma tehnikā, keramikas krāsu izmantojot tikai ornamentikai. No 1986.gada Viļums regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Ieeja grupām Ls 5, pieteikšanās pa tālr.: 29106193 vai e-pasts: stass_v@inbox.lv. Kā papildus pakalpojumu piedāvā „Pūdnīka skūlas” maršrutu. No Ozolaines pagasta dosimies uz Griškānu pagastu. Andris Ušpelis ir jaunākais keramiķu Ušpeļu dinastijas pārstāvis. Sāka apgūt keramikas pamatus tēva Pētera Ušpeļa darbnīcā. Pētera darbi saista ar krāsu harmoniju, toņu bagātību, precizitāti un izteiksmību. Pētera darbi bija izstādīti vairākās valstīs - Krievijā, Vācijā, Francijā, Ungārijā u.c.

 

Savukārt Latvijā meistaram bijušas vairāk par simts izstāžu. Ieeja grupām Ls 5, pieteikšanās pa tālr.: 29463032, 64693333 vai e-pasts: pocelujevka@e-apollo.lv Adrese: Pocelujevka, Griškānu pag., Rēzeknes novads. Griškānu pagastā atrodas arī Gunāra Cešeiko darbnīca. Keramiķis veido vāzes, svečturus, podus, dažādus traukus ar savu noteiktu raksturu. Izmanto zili-zaļu, brūni-dzelteno glazūru. Darbnīcā var apskatīt meistara darbus un iegādāties tos, ieiet telpās, kur top mākslas darbi, apskatīt cepli, kur tiek apdedzināti darbi. Meistars pastāstīs par mākslas darbu tapšanas procesu, piesakoties iepriekš iespējams pašiem izmēģināt savas spējas un padarboties ar mālu. Tautas daiļamata meistars piedalās gadatirgos visā Latvijā. Tālr.: 26112193, e-pasts: gunars-ceseiko@inbox.lv

 

Tagad caur Čornaju uz Lipušku pusi iebrauksim pie keramiķa Ēvalda Vasiļevska. Meistars balstās uz senām keramikas tradīcijām. Ē. Vasiļevskis ekskursantiem īsumā izstāstīs par savu darbu, kā no māla gabala sanāk izsmalcināti svečturi, apaļie podi un greznās vāzes. Ieinteresējot visus ar savu stāstāmo meistars piedāvā katram izveidot savu mākslas darbu izdalot katram pa māla klucītim. Tūristi veido gan dzīvniekus, gan vāzes, gan citus priekšmetus. Pēc tā keramiķis visus darbus apdedzina bedres tipa ceplī un tos iepriekš sarunājos var saņemt atpakaļ. Papildus informācija www.pudnikuskula.viss.lv Ieeja grupai – Ls 5. Adrese: Akmenīši, Kaunatas pagasts, Rēzeknes novads. Nobeigumā dosimies uz Verēmu pagastu, kur darbojas keramiķis Viktors Pankovs. Meistaram raksturīgs klasiskas darbu formas, krāsainā keramiķa. Iespējams pašiem izmēģināt roku pie podnieka virpas. Interesants ir saimnieka stāstījums par darbnīcas vēsturi, kas atrodas kādreizējā zirgu pasta stacijas ēkā.

 

Adrese: Purmaļi, Verēmu pag., Rēzeknes novads. Ieeja grupai Ls 5. Tālrunis: 64697384 vai 26286808. Vienā dienā visas šīs darbnīcas varbūt nav iespējams apmeklēt, ceļotājs var izvēlēties sev tīkamākos meistarus un apmeklēt tikai dažus no iepriekšminētajiem vai dalīt maršrutu uz divām dienām. Protams, visi keramiķi strādā pēc saviem individuāliem principiem un prasmēm, jo darba rezultāti katram podniekam atšķiras. Jauku un patīkamu ceļojumu!

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Keramika
22.04.2010 15:12:34
Vai kāds nezina, kur Rīgā var nopikt Latgales keramiku? Zinu, ka Latvijas keramiku var dabūt <a href="http://www.latvijaskeramika.lv/">Keramika</a>
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!