Ceturtdiena, 28. Septembris, 2023
Sergejs, Svetlana, Lana
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

"Baltās naktis"

Reizes skatīts: 8160
"Baltās naktis"
"Baltās naktis"
"Baltās naktis"
"Baltās naktis"
Karte

Apraksts


Pienāca laiks doties meklēt "Baltās naktis" tepat Latvijā. Pa ceļam apskatot, visu, kas ikdienā liekās nenozīmīgs, bet, ja ieskatīties, tad var saprast, ka katrs apskates objekts ir neatkārtojams un ar savu rozīnīti.


„Baltās naktis”- Mēra kalniņš- Dzintaravots- Kārļa Ulmaņa stādīts ozols- Vecmangu ozols- Ķirbeles un Veckabuļu viduslaiku kapsētas- Velna kariete.


Latvijas „Baltās naktis” atrodas vienā no attālākajām Latvijas daļā, pie Igaunijas robežas. Tēlnieka V. Titāna veidotā robežzīme „Baltās naktis” tika uzstādīts 1999. gadā. Esot Ipiķos, liekās, ka izņemot skaisto dabu un robežzīmes „Baltās naktis” nekas cits, ievērības cienīgs nav, bet tā nebūt nav.


Netālu no Ipiķiem atrodas neliels kalniņš- Mēra kalniņš. Kāpēc tieši šāds nosaukums, mums noskaidrot neizdevās. Bet zinot nostāstu, par pakalnu ar tādu pašu nosaukumu, kas atrodas Kandavā, pieļāvām domu, ka varbūt arī šis kalniņš ir nozīmīgs piemineklis, kas sevī glabā mēra šausmas, ko nācās paciest cilvēkiem daudzus gadus atpakaļ.


Nākamais apskates objekts ir Dzintaravots. Diez vai tajā varēs atrast īstus dzintarus, bet diez vai tas kādu sarūgtinās. Nelielais avots pārsteidz ar savu vienkāršību un skaistumu.


Ja jau esam šajā pusē, tad noteikti ir jāizbrīvē laiks, lai apskatītu Kārļa Ulmaņa stādīto ozolu. Tā ir lieliska iespēja apskatīt cik ātri aug ozols un novērtēt K. Ulmaņa stādīšanas prasmes. :)


Ipiķu tuvumā atrodas arī Vecmangu ozols, tā apkārtmērs ir 4,6 metri. Nebijām izņēmums un arī apskatījām šo ozolu, un kā jau visi apmeklētāji mēģinājām to apskaut, pateicoties raženai kompānijai, tas mums arī izdevās.


Iepazīt viduslaiku garu varēs arheoloģiskos pieminekļos, kas ir Ķirbeles un Veckabuļu viduslaiku kapsētas. Ir jāatdzīst, ka arī kapsētās ir iespējams nojaust viduslaiku cilvēku domāšanas veidu un iepazīties ar viņu apglabāšanas tradīcijām.


Tepat netālu atrodas arī viens no daudzajiem akmeņiem Latvijā, kas ir veltīts paša nelabā piemiņai. Velna kariete atrodas netālu no Ipiķiem. Tā, ka jau iepriekš plānojām doties pie šī akmens, jau laicīgi sarunājām zinošu gidu, jo akmens atrodas purvā. Dodoties pie akmens, gids izstāstīja kāpēc akmens ir ieguvis šādu nosaukumu. Ap akmeni klīst nostāsts, ka kādreiz tas ir bijis velna kariete. Velns ar to brauca, bet precīzi nezinādams ceļu iebrauca purvā un kariete iegrima purvā. Velns mēģināja to izstumt, bet iedziedāja gailis un velnam nācās karieti pamest. Laikam ejot kariete pārakmeņojās un nu no tās ir palicis tikai liels akmens. Godīgi sakot, ja tā cītīgi ieskatās, tad akmens tiešām pēc formas atgādina karieti.


Tā lūk neliela ekskursija, lai apskatītu Latvijas "Baltās naktis", izvērtās par ļoti interesantu braucienu, kura laikā apskatījām daudzus interesantus apskates objektus, katru ar savu individuālu vēsturi.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rūjienas (bij.Valmieras rajons)
  • Adrese: Rūjienas novads
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!