Ceturtdiena, 28. Septembris, 2023
Sergejs, Svetlana, Lana
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Glābējgaisma Tūrisma maršruts

Reizes skatīts: 7587
Glābējgaisma Tūrisma maršruts
Glābējgaisma Tūrisma maršruts
Glābējgaisma Tūrisma maršruts
Glābējgaisma Tūrisma maršruts
Karte

Apraksts


Viena lieta, ar kuru ne katra valsts var lepoties ir blakus esošā jūra. Mums ar to ir paveicies, līdz ar to mums ir arī fantastiskas bākas. Katra bāka atšķiras viena no otras, katrai ir sava vēsture un savs noslēpums..

Tā mēs devāmie Latvijas bāku apskatē.


Papes bāka- Liepājas bāka- Akmeņraga bāka- Miķeļbāka- Kolkas bāka- Mērsraga bāka


Bāku apskati sākām ar attālāko bāku no Rīgas. Tāpēc mūsu ceļš veda uz Papes bāku. Šī bāka ir viena no trim, kas kuģotājiem rāda ceļu uz vējaino pilsētu Liepāju. Kādreiz tagadējās bākas vietā atradās veca bāka, tagadējā tika uzcelta 1910. gadā, tā kā šogad tā svinēs savu simto dzimšanas dienu. Baltā 24 metrus augstā bāka jau simts gadus palīdz jūrasbraucējiem atrast nepieciešamo ceļu. Bāka izstaro balto gaismu ik pēc 3,5 sekundēm. Spožo gaismu var saskatīt daudzu jūras jūdžu attālumā.


Nākamā pieturas vieta bija Liepājas bāka. Tā tika celta 1868. gadā. Bāka ir 33 metrus augsta, tā ir nokrāsota baltā un sarkanā svītrojumā. Bāka ir viens no vairākiem Liepājas simboliem. Daudzi vietējie mācēs izstāstīt neskaitāmi daudz romantisku stāstu, kas ir saistīti ar Liepājas bāku. Gaisma šajā bākā iedegas ik pēc sešām sekundēm.


Braucot uz Ziemeļiem nākamā ir Akmeņraga bāka. Vecā bāka tika nojaukta un 1921. gadā tika uzcelta jauna bāka. 35 metrus augsta bāka lieliski papildina, gleznaino Akmeņragu. Jāsaka, ka tā ir viena no manām mīļākajām bākām, ne tikai tāpēc, ka tā atrodas tik gleznainā vietā, bet arī tāpēc, ka šī bāka ir pieejama apmeklētājiem. Ieejot šajā bākā ikvienā atmostas jūrnieka instinkti. Bākas ugunis iedegas ik pēc 7,5 sekundēm.


Nākamā pieturas vieta bija augstākā bāka Baltijā. Vairāk nekā 60 metrus augstā Miķeļbāka iedvesmo ne vienu vien mākslinieku un fotogrāfu. Bāka tika uzcelta 1957. gadā. Agrāk tur esošās bākas bija vairākas reizes izpostītas. Tagadējā bākā ir izveidots speciāls skatu laukums apmeklētājiem, no kura paveras lielisks skats uz apkārtni.


Tālāk devāmies uz Kolkas bāku. Tā tika uzcelta jau 1884. gadā. Bākai ir ļoti bagāta vēsture, agrāk tā darbojās kā Krievijas impērijas tvaika sirēna. Tā kā tā bija ļoti nozīmīga, tiesa gan savu nozīmīgumu tā nav zaudējusi arī tagad. Bākas spožo gaismu var saskatīt vairāk kā deviņu jūras jūdžu attālumā. Vispār šī bāka ieinteresē jau kaut vai ar to, ka tā atrodas uz speciāli mākslīgi izveidotas salas. Un interesanti vēl ir arī tas, ka jūra pamazām skalo mazo saliņu un vēl vairāk attālina to no krasta.


Pēdējā apskatītā bāka bija Mērsraga bāka. Vairāku gadu garumā neskaitāmi kuģi nepietiekoša apgaismojuma dēļ novirzījās no ceļa. Pietam šajā apkārtnē tas ir ļoti bīstami, jo ūdeņi slēpj akmeņainus sēkļus, kuri avārijas gadījumā varētu prasīt daudzu cilvēku dzīvības. Tāpēc 1875. gadā tika uzcelta tik ļoti nepieciešamā Mērsraga bāka. Šī bāka tika iemužināta uz VAS "Latvijas pasts" izdotām pastmarkām.

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!