Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kas savieno krastus

Reizes skatīts: 8337
Kas savieno krastus
Kas savieno krastus
Kas savieno krastus
Kas savieno krastus
Karte

Apraksts


Daudzi cilvēki dodas neaizmirstamos ceļojumos apkārt pasaulei, lai apskatītu pasaules slavenākos tiltus. Vai arī pie mums ir romantiski un ievērības cienīgi tilti?


Ķieģeļu tilts pāri Vesetas upei- Mellupes mūra tilts- Tilts pāri Ventai- Akmens gājēju tilts pār gravu- Franču Tilts- Tilts uz nekurieni- Dienvidu tilts.


Viens no ievērības cienīgākajiem un vecākajiem tiltiem Latvijā ir sens ķieģeļu tilts, kas savieno Vesetas upes krastus. Šis Akmens mūra tilts tika būvēts 19. gadsimta vidū. Galvenie būvmateriāli bija laukakmeņi. Tilts ir vairāk nekā 19 metrus garš. Tiltu veido vairākas labi saglabājušās arkas.


Arī pavisam nelieli tilti mēdz būt ļoti nozīmīgi. To pierāda Mellupes mūra tilts. Tilta garums ir tikai nieka padsmiti soļi, bet to nozīmīgums ir neapstrīdams. Šis tilts spēlēja nozīmīgu lomu pasta pārvadāšanā no Austrumiem un Rietumeiropu. Tilts tika celts 19. gadsimtā no neapstrādātiem laukakmeņiem. Tiesa gan laika gaitā tilts sāka brukt, tāpēc to nācās daļēji atjaunot.


Latvijā ir viens no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā. Tas ir ķieģeļu tilts pāri Ventai Kuldīgā. Tilts tika būvēts 1874. gadā, pēc visiem tā laika standartiem. Tilta garums ir 164 metri. Kādreiz pa šo tiltu brauca neskaitāms daudzums kariešu, tagad, lai tiktu tam pāri ar savu braucamrīku ir jāiegādājas speciāla atļauja.


Laikam viens no romantiskākajiem tiltiem ir Mūra tilts, kas tika būvēts 1820. gadā. Tukumā atrodas lieliskā Durbes pils, bet pie tās atrodas parks, kurā atrodas Latvijā garākais akmens gājēju tilts pār gravu- romantiskais Mūra tilts.


Vēl viens romantisks tilts ir Franču tilts. Par šo tiltu klīst vairākas leģendas. Bet populārākā no tām, kas arī ir sniegusi tiltam šo nosaukumu, ir tāda, ka viens franču karavīrs ir slēpies zem šī tilta, lai tikai varētu aprecēt vietējo zemnieka meitu. Jauneklim tas veiksmīgi izdevās un par godu tam tiltu nosauca par Franču tiltu.


Nedaudz mistisks un neizskaidrojams tilts ved pāri Abavai- tilts uz nekurieni. Tikai vārds “ved”, laikam nav īsti pareizs, jo uz tilta nevar tikt. Tam nav nedz sākuma posma, nedz beigu posma, ir tikai vidus. Jāsaka, ka ļoti interesants apskates objekts, ne velti tas ir iekļauts Eiropas neparastāko kultūras mantojumu sarakstā.


Un noteikti bez ievērības nevar atstāt lielāko būvniecības projektu Baltijas valstīs pēdējo 25 gadu laikā- Dienvidu tiltu. Iepriekš minētie tilti bija lieliski paraugi veco laiku tiltu būvēšanā, toties mūsu Dienvidu tilts parāda mūsdienu tiltu būvēšanas tradīcijas. Gandrīz 30 gadus Rīgā nebūvējā jaunu tiltu pār Daugavu un nu jau gana ilgu laiku mēs varam novērtēt tā kvalitāti. Daži šo tiltu slavina, citi to peļ, bet lai kā arī nebūtu, tas ir gana labs apskatei.

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!