Auces stāsts
Reizes skatīts: 10426
Apraksts
Vecauces pils- Vecauces pils parks- Vecauces luterāņu baznīca- Aspazijas laukums- Karaļa avoti- Bēnes muiža- Tilts pāri Auces upei
Vienas dienas ekskursiju pa Auces novadu iesākām ar Vecauces pils apskati. Pils tika uzcelta 1845. gadā. Sākotnējs pils īpašnieks bija bagāts vācu izcelsmes grāfs. Pils savas pastāvēšanas laikā vairākas reizes tika izpostīta un atkal atjaunota. Pils ir bijusi mājvieta grāfam, gadiem ejot tā kļuva par mācību iestādi, bet tagad tā ir Auces kultūras un tūrisma centrs. Pašlaik pili apsaimnieko Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācību un pētījumu saimniecība. Pilī tiek rīkoti dažādi pasākumi, organizētas konferences, izstādes, banketi un vēl daudz kas cits. Pils 30 metrus augstais tornis ir pati augstākā vieta pilsētā.
Pils apkārtnē atrodas lielisks parks. Parkā atrodas vairāki ievestie koki un krūmi. Šajā vietā vienmēr atrodas kāds, kurš vēlas ieelpot svaigu gaisu un atpūsties no trokšņiem, pie krāšņiem parka dīķiem. Parkā atrodas izcilas pastaigu vietas ar sakoptiem gājēju celiņiem. Parkā ir iespējams aplūkot vairākus pieminekļus- pieminekli Jānim Apsītim, pieminekli Pirmajā pasaules karā kritušajiem karavīriem un arī pieminekli Jānim Bergam.
Pēc parka apskates davāmies uz Vecauces luterāņu baznīcu. Vecauces baznīca ir valsts mēroga kultūras piemineklis. Tā tikai celta 1866. gadā, agrāk tajā vieta atradās veca koka bazīca. Vecauces baznīca ir īsta lauku baznīca, kas ik nedēļu pulcē gan ticīgos, gan tūristus.
Lai labāk iepazītu Auces pilsētu devāmies apskatīt Aspazijas laukumu, agrāk tai vietā atradās pilsētas tirgus laukums. Savu tagadējo nosaukumu tas ieguva pateicoties tam, ka laukuma blakus esošās ielas nosaukums ir Raiņa iela. Nevarēja taču Raini atstāt bez Aspazijas. Varbūt pateicoties tam šis laukums ir kļuvis tik romantisks.
Tālāk devāmies ārpus pilsētas robežām. 4 kilometru attālumā no Vecauces pils atrodas Karaļa avoti. Kopā ir deviņi avoti, septiņi no tiem ir atdalīti ar mūra sienu. Daudzi vietējie iedzīvotāji ik dienu dodas pēc avota ūdens. Jau daudzu gadu garumā cilvēki izmanto avota dziednieciskās spējas. Daudzi Latvijas dziednieki apgalvo, ka Karaļa avota ūdens enerģētika pozitīvi ietekmē cilvēku fiziskās un garīgās spējas.
Mūsu pēdējā pieturas vieta bija Bēnes muiža. Muiža tika uzcelta 1878. gadā. Pa šo laiku muiža tika vairākas reizes pārbūvēta, nomainījās vairāki muižas īpašnieki. Līdz šīm dienām ir saglabājusies ne tikai muiža ēka, bet arī muižas dzirnavas, kalpu mājas un arī citas saimniecībā noderīgas ēkas.
Jau braucot projām apskatījām veco laukakmeņu mūra tiltu pāri Auces upei. Tilts tika būvēts 19. gadsimta beigās. No tilta paveras lielisks skats uz Bēnes ūdens un tvaika dzirnavām.
P.S. Nepieciešamo informāciju ieguvām Auces tūrisma informācijas centrā. Tur tika piedāvāta arī ekskursija Auces iepazīšanai. Ēdināšanas pakalpojumus Aucē piedāvā Vecauces pils un Kafejnīca "Vēris".
Kontaktinformācija
- Novads: Auces (bij.Dobeles rajons)
- Adrese:
- Kontaktpersona: -
- Mājas lapa: -
- Tel.:
- E-pasts: -