Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Trīs novadu apmeklējums

Reizes skatīts: 13556
Trīs novadu apmeklējums
Trīs novadu apmeklējums
Trīs novadu apmeklējums
Trīs novadu apmeklējums
Trīs novadu apmeklējums
Trīs novadu apmeklējums
Karte

Apraksts


Maršruts iekļaus Aglonas, Daugavpils un Preiļu novadus. Aglona plāsi pazīstama vieta Latgales augstienes rietumos, Seimaņu paugurainē. 1995. gada oktobrī Aglonu pasludināja par starptautiskās nozīmes svētvietu. Aglonas apkārtnē ir 21 ezers, 8 pilskalni, 9 senkapi, kā arī 7,6 ha plašais Jaunaglonas dabas piemineklis.
Aglonas pilsēta jau vairākums cilvēku uzreiz asociējas ar 15. augusta Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem un baziliku. Tāpēc iebraucot Aglonā dosimies to apskatīt. Aglonas bazilikas adrese ir Cirīšu iela 8. Tā ir lieliska baroka stilā celta ēka ar 60 m augstiem torņiem. Šeit ir iespēja sarunāt ekskursiju ar gidu, kas pastāstīs par baznīcas vēsturi, tajā izvietotām ikonām, to nozīmi. Turpat var iegādāties dažādus suvenīrus, svētbildes, sveces un grāmatas, kā arī pastaigāties pa apkārtējo teritoriju. Blakus bazilikai ir ezers, otrajā pusē kapi. Braucot uz Aglonu noteikti paņemiet tukšas pudeles, kur ieliet ūdeni no svētavota, kas ir slavens ar savām dziednieciskajām spējām. Telefoni: 29472155, 65381109.
Aglonas tuvumā ir vairākas skaistas apskates vietas, viens no tiem Ciriša ezers ar 16 ha lielu Upursalu. Upursalā izveidota dabas taka, kur var doties gida pavadībā ar plostu vai laivām. Ekskursiju jāpiesaka iepriekš un tajā ietilps brauciens ar plostu līdz salai, tad pastaiga pa dabas taku un atgriešanās piestātnē. Ekskursijas ilgums apmēram 2 stundas. Telefons: 28661925.
Kameņecas muižas komplekss. Kameņeca ir vecais Jaunaglonas nosaukums, tā atrodas 3 km no Aglonas pie Rušonas ezera. Kameņecas muižas komplekss sastāv no dzīvojamās ēkas, kapelas, staļļiem un visapkārt mūri. Komplekss veidots neogotikas stilā 18. gs., 20, gs. tika rekonstruēts. Adrese: Jaunaglona, Aglonas novads. Telefons: 65322100. Turpat atrodas Kameņecas akmens, kas devis nosaukumu muižai. Ar akmeni saistītas dažādi notikumi – 1927. gadā šeit tika uzcelts klosteris, kas turpmāk tika pārnests uz muižu. Telefons: 29118597.
Valaiņu pilskalnu mēdz saukt arī par Zirņu vai Sauleskalnu. Pilskalna atrašanās vieta ir Valaiņu sādžas purvs (4 km no Aglonas).
Gūteņu pilskalns atrodas Gūteņu ciema teritorijā (Aglonas novads) un uzkāpjot tajā paveras brīnišķīgs skats uz Pakalnes ezeru.
Pēc Aglonas un Jaunaglonas apmeklējuma dosimies uz Daugavpils novada pusi Višķiem, kur redzēsim Višķu parku, Višķu katoļu baznīcu, Višķu pilskalnu.
Višķi izvietojušies starp Luksnas, Višķu un Dotkas ezeru, Daugavpils novadā. Višķu parka platība ir 28 ha, tajā aug ap 75 sugu svešzemju koki un krūmi. Parks atrodas Luksnas ezera krastā, 2 km attālumā no Višķu centra.
Višķu Sv.Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca celta 20. gs. sākumā. Baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Adrese: Krāslavas iela 2, Višķi.
Višķu pilskalns atrodas Ostrovā 3,5 km attālumā no Višķu centra, Višķu ezera pussalas galā.
Preiļu pilsētas apkārtne ir viena no senāk apdzīvotām vietām Latvijā. Preiļu vārds vēsturē pirmo reizi minēts 1348. gadā. Bet 1828. gadā Preiļi bija miests un 1928. gadā Preiļi ieguva pilsētas tiesības. Preiļu vēsturē nozīmīga vieta ir grāfu Borhu dzimtai, kuri atstāja pilsētai Preiļu muižas apbūves kompleksu ar romantisko parku un pili. Preiļos ir apskatāma katoļu baznīca, pils ar parku, Vēstures un lietišķās mākslas muzejs.
Preiļu katoļu baznīca celta 1886. gadā atrodas Tirgus laukumā 11.Pie baznīcas atrodas piemineklis politiski represētajiem. Preiļu muižas parkā saglabājušies 19. gs. 2.pusē celtie muižas vārti ar sarga namiņu. (A. Paulāna ielā 4), kur atvērts Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs. Blakus muzejam – Apaļā kapela, celta 1817. gadā.
Nobeigumā Preiļos var iegriezties interesantajā karaļvalstī, kuras burvībā var nokļūt katrs un sajust sevi kā princese vai princis. Karaļvalsti ir izveidojusi vietējā iedzīvotāja. Kā stāsta pati leļļu darinātājā viss sākās no mazām lellītēm, kuras viņa veidoja pati savām rokām. To skaits pašlaik pārsniedz simtus. Sīkāku informāciju var saņemt šeit http://www.lellukaralvalsts.lv. Ieejas maksa pieaugušajiem – Ls 1,20, bērniem - Ls 0,60. Ekskursiju vēlams pieteikt iepriekš pa tālruņiem 65321737, 26423837.
Naktsmītnes:
Viesu māja "Pie Vijas"
Aglonas maizes muzejs piedāvā arī naktsmītni
maize@visitaglona.lv , tel.29287044.

Viesu māja “Priedes”
Skolas iela 13b, Višķu pagasts, Daugavpils novads
(+371) 65472468

Viesu nams „Pie Pliča”
Raiņa bulvāris 9, Preiļi,
tālr. 29121689 vai 65307075

Leiči, atpūtas bāze
Leiči, Pušas pagasts
Tālr.: 26378000
E-pasts: info@atputasbazes.lv
Papildus informācija: www.atputasbazes.lv/leici

Kontaktinformācija

  • Novads: Aglonas (bij.Preiļu rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!