Ceturtdiena, 28. Septembris, 2023
Sergejs, Svetlana, Lana
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Sēļu mantojums

Reizes skatīts: 9317
Sēļu mantojums
Sēļu mantojums
Sēļu mantojums
Sēļu mantojums
Karte

Apraksts


Sēļu nams- Aknīstes novadpētniecības muzejs- Vecmelderu avoti- Saltupes svētavots- Velna ala- Parks Gārsenē- Parks Asares muižā - Baltmuižas purvs


Sēļu nams ir šīs ekskursijas galvenais apskates objekts. Vieta, kur glabājas daudzas ilggadējas tradīcijas. Te ir iespējams nogaršot un savām rokām izcept īstu tradicionālu maizi. Iedzērām zāļu tējiņas, klausoties stāstus par vecajiem laikiem un izjutām vēstures atmosfēru, kas valda šajā namā. Negribējās nemaz doties projām, bet vajadzēja paplašināt savas zināšanas apmeklējot novadpētniecības muzeju.


Aknīstes novadpētniecības muzejs darbojas kopš 1998.gada. Aknīstes novadpētniecības muzejs tika atzīts par vienu no labākajiem muzejiem Latvijā, bet tieši Jēkabpils rajonā tam blakus nestāv neviens cits muzejs. Muzejā ir iespējams apskatīt vairākas ekspozīcijas, piemēram, ekspozīcija, kas ir veltīta šī novada ievērojamākajiem cilvēkiem, vai arī ekspozīcija, kas parāda padomju laiku īsto dzīvi. Vēl iespējams apskatīt speciālas amatnieku darbnīcas, kas parāda kā senos laikos tika darinātas dažādas rotas, kā notika mezglošana un knipelēšana un vēl daudzas citas lietas.


Izglītojoša ekskursijas programma beidzās, devāmies apskatīt Vecmelderu avotus. Tā ir viena no lielākajām avotu grupām Latvijā. Vairāk nekā 10 avoti ietiek dīķī, bet redzami ir tikai pāris no tiem. Ūdenī ir paaugstināts dzelzs saturs, tas ir kaļķains. Kopš 1977.g. avotu apkārtne ir aizsargājama un kopjama teritorija.


Tālāk devāmies apskatīt vēl vienu avotu, bet šoreiz jau svētavotu. Saltupes svētavots arī ir ūdeņiem bagāts. Par šo svētavotu klīst vairākas teikas. Visās no tām ūdenim tiek piešķirts ārstniecisks, vai arī pārdabisks spēks. Agrāk avotā ir metuši monētas, lai izlūgtu avota labvēlību.


Lai apskatītu vēl vienu vietu, kas ir leģendām apvīta, devāmies apskatīt Velna alu, kas ir garākā ala Zemgalē. Par šo alu ir vairākas leģendas. Viena no tām ir tāda, ka tieši šajā alā Velns pavadīja dienas laiku, peļot ļaunus plānus, ko īstenoja pēc saules rieta. Velnu tur nesatikām, tāpēc devāmies tālāk.


Nākamā pieturas vieta bija Gārsenes parks. Mīlestības saliņa, Raganu binoklis, Laumu pļaviņa un vēl daudzas citas interesantas vietas. Parkā ir atrodamas vairākas izziņas takas. Un ir iespējams apskatīt daudzas neatkārtojamas dabas ainavas. Parkā ir vairāki eksotiski koki un reti krūmi.


Vēlāk devāmies apskatīt vēl vienu netālu esošo parku- Parks Asares muižā. Parks ir samērā neliels, toties tā atmosfēra ir ļoti romantiska un klusa.


Pētājā apskates vieta bija Baltmuižas purvs. Šī vieta ir dabas liegums, kas ir iekļauts Natura 2000 teritorijā. Purvs ir nozīmīga vieta putnu ligzdošanai, tā ka it īpaši pavasarī purvā ir iespējams apskatīt ļoti daudzas putnu sugas.

Kontaktinformācija

  • Novads: Aknīstes (bij.Jēkabpils novads)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!