Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Apkārt Tiskādu ezeram

Reizes skatīts: 11005
Apkārt Tiskādu ezeram
Apkārt Tiskādu ezeram
Apkārt Tiskādu ezeram
Apkārt Tiskādu ezeram
Apkārt Tiskādu ezeram
Apkārt Tiskādu ezeram
Apkārt Tiskādu ezeram
Karte

Apraksts


Maršruts paredz nelielu ieskatu vietās, kuras atrodas apkārt Tiskādu ezeram un tā tuvumā. Rēzeknes novada Silmalas pagastā var sameklēt skaistu, ainavisku un mierīgu vietu, kura saucas Tiskādi. Tā ir neliela apdzīvota vieta, kurā no tūrisma apskates objektiem īpaši ievērojami ir dievnami, jo atrodas pavisam netālu viens no otra, kā arī blakus ezeram.
Tiskādu vecticībnieku draudzes dievnams uzcelts 1886. gadā, rekonstruēts 1907. gadā. Adrese: Tiskādi, Silmalas pagasts. Tālrunis: 64644830. Tepat netālu atrodas Tiskādu pareizticīgo baznīca, kurai pašlaik tiek veikti vērienīgie rekonstrukcijas darbi. Baznīca tika celta 1878. gadā pateicoties tēvam Melitonam, ar kura palīdzību tika uzcelta mācītāju māja. Baznīcā izvietotas senas ikonas, garīgo grāmatu bibliotēka. Pašlaik tajā notiek dievkalpojumi. Adrese: Tiskādi, Silmalas pagasts. Tālr.: 64644830.
Turpinot ceļu uz Rēzeknes pusi nonāksim līdz Ciskādiem, iebraucot kuros uzreiz redzams baznīcas kupols. Bet netiekot līdz baznīcai atrodas vēl viens ievērības cienīgs apskates objekts – skola, kura no 1935. gada līdz 1945. gadam tika nosaukta Nikodema Rancāna vardā. Rancāns izveidoja pirmo avīzi Latgalē „Sākla”, kas sāka iziet 1906. gadā. Rancāna mūžs pagāja mācot tautai lasīšanu un vispusīgi dodot to, kas nepieciešams tautas kultūras līmeņa celšanai. 1927.gadā N.Rancāns tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.
Ciskādu Sv. Jāņa Kristītāja katoļu baznīca uzbūvēta ap 1900. gadu romāņu stilā no akmens un sarkanķieģeļiem. Pirmā koka baznīca tika uzcelta 1751. gada. Dievkalpojumi tajā notiek svētdienās plkst. 12.00, parējās dienās plkst.8.00. Adrese: Ciskādi, Sakstagala pagasts, Rēzeknes novads. Tālr.: 64652744.
Virzoties uz priekšu garām skaistiem dabas skatiem esam Ozolmuižas pagastā, kas atrodas Rēzeknes novada centrā. Attālums no Rēzeknes pilsētas ir 7 km. Ozolmuižas pagasta ir vairāki tūrisma apskates objekti: Ozolmuižas katoļu baznīca, zvanu tornis un vārti, Spriņģu pilskalns, Ozolmuižas parks, z/s Untumi.
Ozolmuižas Sv. Pētera un Sv. Pāvila Romas katoļu baznīca uzcelta 1820. gadā par grāfu Plāteru - Zībergu līdzekļiem. Tā ir akmens būve ar nelielu zvanu torni. Lielais mūra altāris ir ar četrām kolonnām un lielu masīvu krustu. Baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Dievkalpojumi baznīcā notiek svētdienās plkst.10.00. Adrese: Ozolmuiža, Ozolmuižas pagasts, Rēzeknes novads. Tālr.: 64652744.
Ozolmuižas parks kopš 1972. gada ir vietējās nozīmes aizsargājamais dabas objekts, kurā skatāmas stādīto liepu un egļu alejas. Ozolmuižas parka platība ir 4.4 ha.
Ļoti aizraujošu atpūtu visai ģimenei piedāvā z/s Untumi, kura ir viena no pirmajām saimniecībām, kas sāka nodarboties ar tūrisma attīstību Rēzeknes novadā. Tā atrodas Spundžānu ciema gleznainajā vietā. Zemnieku saimniecība piedāvā izjādes ar zirgiem un jāšanas iemaņu apgūšanu, dažādu svinīgu pasākumu organizēšanu, sniedz interesentiem tūrisma informāciju, fotogrāfa pakalpojumus, kā arī saimniecībā var pavērot stārķu ligzdas dzīvi. Adrese: Spundžāni, Ozolmuižas pagasts, Rēzeknes novads. Tālr.: 64631255.
Pēc aktīvas atpūtas pie dabas, ja ir spēki vēl var apmeklēt Prezmu. Prezmas Svēto apustuļu Sīmaņa un Jūdas Romas katoļu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas celts 1856.-1859. gados. Ķieģeļu dievnams ar diviem augstiem torņiem uzbūvēts vecās koka baznīcas vietā. Dievkalpojumi baznīcā notiek svētdienās plkst.16.00. Adrese: Prezma, Silmalas pagasts. Tālr.: 64641323.
Prezmas muižā atrodas krāšņs parks, ūdensdzirnavas, kas ir kultūrvēsturiskie pieminekļi. Prezmas muižas parka apbūve datēta ar 19. gs. otro pusi. Parks ir aizsargājama dabas teritorija, tā īpašnieks dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs. Ūdensdzirnavas parkā ierīkotas 19. gs. sākumā. Kopumā par Prezmas muižu var teikt, ka tā ir gleznaina vieta ar vairākiem apskates objektiem.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!