Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)

Reizes skatīts: 6996
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Ventspils-pilsēta ar rītdienu (Kājām 4.5 st.)
Karte

Apraksts


Ekskursijas maršruts
Ventspils-pilsēta ar rītdienu


Dodieties nelielā ekskursijā pa skaisto piejūras pilsētu un atklājiet cik interesanta, aizraujoša un dinamiska tā spēj būt!


Maršruts: Rātslaukums – Amatu māja – Ostas ielas promenāde – ekskursiju kuģītis „Hercogs Jēkabs” - Livonijas ordeņa pils – Ceļojošā govs – Ostgals - Dienvidu mols – Piejūras Brīvdabas muzejs – Reņķa dārzs – Puķu pulkstenis – strūklaka „Saules laiviņas”.

Ilgums: ~ 4,5 stundas


Rātslaukums
Rātslaukums ir viena no populārākajām pastaigu un tikšanās vietām Ventspilī. Katru gadu šeit Pilsētas svētkos, Jūras svētkos un Ziemassvētkos tiek rīkoti tradicionāli pasākumi, ko iecienījuši Ventspils iedzīvotāji un viesi. Rātslaukumu ieskauj Ventspils vēsturiskā apbūve – evaņģēliski luteriskā Nikolaja baznīca un Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja – 18. gs. ēka Annas ielā 13. � ajā ēkā 1850. gadā tika ierīkots pilsētas Rātsnams, bet pēc tam šeit ilgus gadus darbojās Ventspils ekskursiju birojs. 2006. gadā pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem ēkā tiek atklāta Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, kur regulāri viesojas Latvijas un dažādu ārvalstu rakstnieki un tulkotāji.

Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja
Adrese: Annas iela 3; tālrunis: 63623595; fakss: 63623596
E-pasts: ventspilshouse@ventspilshouse.lv
www.ventspilshouse.lv


Amatu māja
2007. gada augustā Ventspilī tika atklāts Ziemeļkurzemes Amatniecības konsultāciju centrs – Amatu māja. Tā atrodas Kurzemes hercogistes senākajā skolas ēkā (18. gs.), kas atjaunota un pārtapusi par mūsdienīgu kultūras objektu un interesantu apskates objektu pilsētas viesiem. Tā kā laikā no 1849. līdz 1851. gadam šajā ēkā, kur tolaik atradās apriņķa skola, mācījies arī ievērojamais jaunlatviešu darbinieks un izcilais folklorists Krišjānis Barons (1835-1923), pie amatu mājas atklāta Kr. Baronam veltīta tēlnieka Gļeba Panteļejeva veidota piemiņas plāksne. Amatu mājā darbojas izstāžu zāle, kur var aplūkot amatnieku darbu izstādes, kā arī rīkot seminārus un citus pasākumus. Suvenīru salonā var iegādāties amatnieku darinājumus un suvenīrus. Amatu mājas ēkā kādreiz darbojusies apriņķa skola, tāpēc apmeklētājiem apskatei tiek piedāvāta 19. gs. stilā iekārtota mācību klase. Iepriekš piesakoties, tajā iespējams piedalīties mācību stundā, kas norit tā laika tradīcijās.

Adrese: Skolas iela 3; tālrunis: 63620174
E-pasts: amatumaja@ventspils.gov.lv
www.ventspilsmuzejs.lv
Cena: bērniem, studentiem, pensionāriem – Ls 0,30; pieaugušajiem Ls 0,60

Ostas ielas promenāde
Līdz 20.gs. vidum šeit atradās ostas noliktavas jeb tā saucamie „spīķeri”. � obrīd šeit izveidota Ostas ielas promenāde jeb Ventmala ar vairākiem ievērojamiem tūrisma objektiem.


Ekskursiju kuģītis „Hercogs Jēkabs”
No 1. maija līdz 31. oktobrim no piestātnes Ostas un Tirgus ielu krustojumā 5 - 7 reizes dienā kuģītis vizina tūristus 45 minūšu garā braucienā pa Ventas upes grīvu. Tā ir vienreizēja iespēja apskatīt Ventspils pilsētu un brīvostas industriālo darbību.

Cena: skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 0,40; pieaugušajiem Ls 1,00


Livonijas ordeņa pils
Livonijas ordeņa pils ir viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā, kas saglabājies līdz mūsdienām.. Pilī izveidots muzejs, kur aplūkojama vēstures speciālistu augsti novērtētā digitālā ekspozīcija “Dzīvā vēsture” par pils, pilsētas un ostas vēsturi, vizuāli efektīgā tēlu galerija "Spoku pagrabs", kā arī cietuma ekspozīcija „Kroņa maizē”, kas iekārtota pils pagalmā uzbūvētajā vieninieku kameru ēkā (1850). Ekspozīcija ļauj izjust nebrīvei raksturīgo novērošanas un nepārtrauktās uzraudzības sajūtu, kā arī liecina par Livonijas ordeņa pils daudzšķautņaino vēsturi.

Adrese: Jāņa iela 17; tālrunis: 63622031, 63626288
E-pasts: muzejs@ventspils.gov.lv
www.ventspilsmuzejs.lv
Cena: bērniem, studentiem, pensionāriem Ls 0,75; pieaugušajiem Ls 1,50


Ceļojošā govs
Paula Spridzāna veidotā, 4m augstā un 7m garā "Ceļojošā govs", kas atveidota kā vecs, nonēsāts ceļojumu čemodāns. To rotā uzlīmes no pilsētām, kur notikusi akcija "Govju parāde".


Ostgals
Klusa pilsētas daļa, kas sākusi veidoties pēc 1836. gadā Krievijas valdības izteiktā uzaicinājuma un izsludinātajām priekšrocībām apkārtnes zemniekiem apmesties uz dzīvi kāpu joslā, lai novērstu pilsētas aizputināšanu ar smiltīm. Mūsdienās tā ir savdabīga, romantiska vide ar bruģētām klusām ieliņām, pievilcīgu 19. gs. koka apbūvi un neiztrūkstošām pelargonijām logos. Ostgals atzīts par valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekli. 2009. gadā pēc apjomīgas rekonstrukcijas par rosību Ostgalā gādā pilsētas Teātra nams „Jūras vārti”. Visu gadu šeit būs koncerti, izstādes, teātra izrādes, svētki un balles.

Teātra nams „Jūras vārti”
Adrese: Karlīnes iela 40; tālrunis: 63622457
E-pasts: kulturascentrs@ventspils.gov.lv
www.v-kulturascentrs.lv

Dienvidu mols
Ostas moli izbūvēti 1905. gadā pēc ostas inženiera M.� istovska projekta. Tā ir lieliska pastaigu vieta, kur novērot saules rietu, vareno jūras viļņošanos vētras laikā, kā arī lielo kuģu ienākšanu ostā. Kopš 2006. gada uz mola, uz sava kuģa klāja stalti stāv arī Govs Matrozis – viens no interesantākajiem pilsētas vides mākslas objektiem (augstums – 4 m). Pie Dienvidu mola uz paaugstinājuma ir novietots 25 m garš un 85 t smags 1967. gada zvejas kuģis „Azova”, kā klājs ir pieejams apskatei. � eit ir arī no milzu enkuru ķēžu posmiem izveidots 4 augsts Krēsls. Turpat blakus ir skatu tornis - 19 m virs jūras līmeņa augstumā, no kura ar speciālu tālskati var apskatīt jūru, ostu un pilsētu.


Piejūras brīvdabas muzejs
Piejūras brīvdabas muzejā 4 hektāru lielā teritorijā ir apskatāma plaša jūras zvejas laivu un Baltijas valstīs lielākā enkuru kolekcija ar vairāk kā 100 eksponātiem no 17.gs. līdz pat mūsdienām. No lielākajiem enkuriem Jūrmalas parkā ir izveidota Enkuru taka. Viens no ievērojamākiem Piejūras brīvdabas muzeja eksponātiem ir 600 mm šaursliežu dzelzceļa Mazbānītis – tvaika dzinēja lokomotīve ar vagoniņiem, kas vēl 20. gs. 60. gados regulāri kursējis starp piejūras zvejniekciemiem.
Piejūras brīvdabas muzeja jaunieguvums ir Smiltnieku māja. Ēka ir 19. gs. beigām raksturīga piepilsētas dzivojamā ēka un ar savu saglabātības pakāpi tā ir unikāla gan Ventspils, gan arī visas Latvijas pilsētvides apbūvē. Smiltnieku māju Parventā, 1874.gadā, uz zemes, kas iedalīta par piedalīšanos turku karā, cēlis māju īpašnieces Valentīnas Žūkas vectēvs.

Piejūras brīvdabas muzejs
Adrese: Riņķa iela 2; tālrunis: 63624467
E-pasts: brivdaba@ventspils.gov.lv
www.ventspilsmuzejs.lv


Reņķa dārzs
Reņķa dārzs ir centrālā kultūras pasākumu norises vieta Ventspilī vasaras sezonā, kur regulāri notiek zaļumballes, vasaras koncerti un festivāli. Reņķa dārzā ir izvietoti arī vairāki savdabīgi vides objekti. Parkā draiskojas Mākoņaitiņas – 10 auni un jēriņi (autors Ģ. Burvis). Koka skulptūru grupā Dārza zvēriņi pastaigājas govis, kaķis un sienāzis (autors A. Dzērve). Bet lielā, 4 m augstā Muša (autors U. Kurzemnieks) nelido prom un ļauj bērniem kāpelēt pa savām daudzajām kājām. Reņķa dārzā milzu zābaku, cepuri, atslēgu saišķi, pogas un vilnas diegu kamolu pazaudējis milzis Lutausis (autore I. Berga), kā arī iedzīvojies liels Bruņurupucis (autors V. Suškēvičs). Netālu ganās Jūras govis, kas labi sadzīvo ar Krabju krabi un Kamolu. Reņķa dārza dīķis ar peldošo strūklaku un atpūtas soliņiem pie tā kļuvis par patīkamu vietu, kur atvilkt elpu un atpūtināt kājas. 2008. gadā Reņķa dārzā paredzēts ierīkot fitnesa iekārtas vingrošanai brīvā dabā.


Puķu pulkstenis
Pulksteņa diametrs ir 5 metri. Tam ir stundu, minūšu un sekunžu rādītāji. Vasarā pulksteņa pamatnē iestāda ap 2500 puķu stādu, bet ziemā to rotā salizturīgi augi un īpašs apgaismojums. Puķu pulkstenis zvana katru stundu.

Strūklaka „Saules laiviņas”
Projekta autori – A. Kronenbergs un tēlniece I. Berga (2001). Strūklaka ūdeni izsmidzina smalku pilienu veidā, tā, ka saulainās dienās apmeklētāji var vērot varavīksni ap septiņām slīpēta akmens peldošām laiviņām.


Ventspilī viesiem tiek piedāvāts arī plašs naktsmītņu un ēdināšanas iestāžu klāsts. Papildus informāciju skatīt šeit:
http://www.tourism.ventspils.lv/?p=2 , http://www.tourism.ventspils.lv/index.php?p=24

Kontaktinformācija

  • Novads: Ventspils
  • Adrese: Ventspils
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

niksss
17.11.2010 07:23:28
http://noventspils.blogspot.com/
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!