Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)

Reizes skatīts: 7532
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Kuldīga - Ventspils (AUTO 2 dienas)
Karte

Apraksts


Kuldīga

Senā Kurzemes pilsēta Kuldīga atrodas Ventas krastā, kur izveidojies Rumbas ūdenskritums. Te bija senās kuršu zemes Bandavas centrs. Veckuldīgas pilskalns, kas atrodas netālu no tagadējās pilsētas Ventas kreisajā krastā, bija lielākais kuršu pilskalns. Jau 9.gadsimtā tam blakus bija izveidojusies apmetne. 13.gadsimta pirmajā pusē kuršu zemes iekaroja vācu krustneši, kuršu Kuldīgas pili nodedzināja, bet apmetne kādu laiku vēl pastāvēja.Kuldīgas pilsētas ģerbonī uz sarkana fona attēlota svētā Katrīna ar moku ratu rokā. Viņas vārdā nosauktās mūra baznīcas ēkas celtniecību uzsāka 1567.gadā (pirmā ēka bija celta 1252.gadā no koka), vēlākajos gadsimtos tā ir vairākkārt atjaunota.
Kuldīgas lepnums ir senais mūra tilts pāri Ventai (1873. - 1874.), kā arī vecpilsēta ar 17. un 18.gadsimta dzīvojamām ēkām. To raksturīga iezīme ir kokgriezumiem rotātas durvis, virsgaismas lodziņi un dakstiņu jumti.
Hercoga Jēkaba piemiņa ir iemūžināta, nosaucot viņa vārdā jauno brīvdabas estrādi Pārventā, kur vasarās notiek operu uzvedumi un koncerti.
Šodien Kuldīga ir rajona centrs ar 13,5 tūkstošiem iedzīvotāju. Par tradīciju kļuvuši Kuldīgas pilsētas svētki, kurus svin jūlija trešajā nedēļas nogalē.

Ventspils

Ventspils ir ostas pilsēta Latvijas ziemeļrietumos, Baltijas jūras krastā, Ventas grīvā. Pilsētas nosaukums nācis no Ventas upes, kas plūst cauri pilsētai. Hronikās pirmoreiz minēta 1290. gadā.
Ventspils ir nozīmīga kā neaizsalstoša osta, kurā tiek pārkrauts liels daudzums naftas, kālija un citu resursu tranzītā no Krievijas uz rietumiem. Tranzīts ir galvenais pilsētas ieņēmumu avots, kas ir ļāvis pilsētai ļoti strauji attīstīties pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.
Pilsētas mērs kopš 1990. gadu sākuma ir Aivars Lembergs, kurš ir viens no Latvijas pazīstamākajiem politiķiem. Pilsētas uzplaukums tiek lielā mērā saistīts ar Lemberga personību.
Tradicionālās sporta veidu prioritātes Ventspilī ir basketbols, futbols, vieglatlētika, smaiļošana, kanoe airēšana, teniss, bokss, riteņbraukšana, motosports, džudo un sporta vingrošana. Šajos un citos sporta veidos Ventspils sportisti ir guvuši panākumus un ieņēmuši vadošās vietas ne tikai valsts, bet arī starptautiskajā mērogā. Veiksmīgi attīstījušies arī tādi sporta veidi kā hokejs un daiļslidošana, kas Ventspilī kļuva populāri līdz ar Ledus halles atvēršanu.
Ventas krastmalā Livonijas ordeņa pilī ir mājīgais pils krogs "Melnais sivēns".
Klasisks restorāns "Vilnis" atrodas viesnīcā Ventas labajā krastā.
Viesnīcas "Dzintarjūra" restorāna īpašais interjers veidots jūras noskaņās.

Kontaktinformācija

  • Novads: Kuldīgas (bij.Kuldīgas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!